ورود جدی تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

ورود جدی تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم

خبرگزاری فارس: ورود جدی‌تر مجلس به داستان FATF/ در برجام قرار عدم خودمان را تحریم کنیم

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور خلال تاکید بر ورود جدی‌تر مجلس به موضوع FATF گفت‌: مبارزه با پول‌شویی رابطه ای به FATF ندارد و در این قرارداد به بهانه مبارزه با پول‌شویی به خودتحریمی تعهد داده‌‌اند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی با نقد از تعهد کشورمان در FATF، نقل کرد: تعهد FATF که بهانه پولشویی به طرف خارجی داده شده است، کشور را ناخودآگاه وارد یک فضای خودتحریمی می کند که با هیچ منطق و تدبیری سازگار نیست.

وی با اشاره به بیانات برخی مسئولان مبنی بر اینکه در برجام همه تحریم ها برداشته شده است، تصریح کرد: پرسش این است که چنانچه در برجام همه تحریم ها برداشته شده، چرا در معاهده FATF مقرر شده که پول های بلوکه شده کشورمان در صورت آزاد شدن، نباید صرف ۱۷۰ مجموعه و نهاد انقلابی شود؟ آیا اسم این کار تحریم کردن ۱۷۰ مجموعه انقلابی کشور نیست؟ برجام قرار بود تحریم ها را از بین برد، قرار عدم خودمان را تحریم کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به تحریم قرارگاه خاتم در معاهده FATF به عنوان یکی از نهادهای انقلابی کشور که خدمات عمرانی متعددی به انجام رسانده است، اظهار کرد: قرارگاه خاتم و سایر کلکسیون های انقلابی، برای سازندگی کشور و پر کردن خلأهایی که دولت قادر نمیبود ورود کند، مجاهدت های بسیاری کرده اند و کشور را در مقاطع حساس از بحران نجات داده اند که این مکان تقدیر دارد.

گودرزی تأکید کرد: قرار گاه خاتم و کلکسیون های سازندگی سپاه در بخش هایی که شرکت های خارجی به صورت انحصاری در مناطق گوناگون اقتصادی کشور فعالیت داشتند و استعمار کرده بودند، ورود کرد و کار را به دست گرفت؛ اما امروز به مکان تشکر از این نهاد انقلابی، آنها را تحریم کرده ایم که با هیچ منطقی سازگار نیست.

وی با تأکید بر اینکه برخی تلاش می کنند از طریق قانون مبارزه با پول شویی که در مجلس به ثبت رسانده شده، در اذهان عمومی طوری جلوه دهند که گویی باید با پولشویی و مفاسد اقتصادی مبارزه شود و فقط اینها حامی شفافیت اقتصادی هستند، نقل کرد: مبارزه با پول شویی اصلا رابطه ای به FATF ندارد و در این قرارداد به بهانه مبارزه با پول شویی به خودتحریمی تعهد داده اند.

مسئول بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه برخی به دنبال فریب افکار عمومی هستند، خاطرنشان کرد: فریب افکار عمومی یکی دیگر از لغزشات برخی مسئولان است، به طوریکه مخالفان FATF را مخالف مبارزه با پول شویی و مفاسد اقتصادی به افکار عمومی میشناسانند؛ آن ها باید آگاهی بدارند که مردمان هوشیار هستند و فریب این طوری مسائل را نمی خورند. مجلس باید در داستان FATF، ورود جدی تری داشته باشد.

— با تشکر از حسن انتخاب شما —

نگارنده : گلبانو غ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از عدالت نبود دور گرش پرسد حال
««« »»»
پادشاهی که به همسايه گدايی دارد

ورود جدی تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم

TT / 47 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال