http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عدم تمکین دولت از قانون استخدامی معلولان

عدم تمکین دولت از قانون استخدامی معلولان

خبرگزاری فارس: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در قانون سهم ۳ درصدی از استخدام‌های دولتی مربوط به معلولان آمده اما تاکنون محقق نشده و گویا کوچک سازی دولت مانع اجرای این طرح شده است.
به گزارش خبرنگار فارس،حسین نحوی نژاد در مراسم روز جهانی عصای سفید، گفت: روز جهانی نابینایان شرایطی را فراهم می‌کند که مشکلات و خواسته‌های آن گروه خاص مدنظر سیاست‌گذاران قرار بگیرد و وظیفه بدنه دولت از جمله ما آگاهی دادن به مردم است و یکی از بحث‌های بهزیستی، پرداخت تسهیلات و سهمیه ۳ درصد بوده است.
وی افزود: بحثی در قانون درخصوص سهم ۳ درصد از استخدام‌های دولتی مربوط به معلولان وجود دارد که متاسفانه آنگونه که شاید و باید محقق نشده است؛ چراکه در سال‌های اخیر کوچک کردن دولت مانع اجرای این طرح شده است. البته بعضی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها همچون آموزش و پرورش تمکین نکردند.
وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات بانکی مشکلات این افراد را حل نمی‌کند، گفت: محدود بودن اعتبار تسهیلات و هزینه‌بر بودن ایجاد شغل در کشور سبب بی‌ثمری این امر می‌شود و عدم هماهنگی بانک با نظام ایجاد اشتغال شرایطی را پیش پای نابینایان و کم‌بینایان می‌گذارد که در بسیاری از موارد دسترسی آنها به تسهیلات کمتر می‌شود.
نحوی نژاد عدم دسترسی شهری و نبود مناسب‌سازی مراکز مهارت‌آموزی را یکی از موانع و محدودیت‌های ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ما جزء ۴۰ کشور دارای قانون حمایت از معلولان هستیم ولی در قانون محل اعتبار اجرای این مهم مشخص نشده است و چون در قالب طرح از سوی مجلس ارائه شده بود به راحتی نهادها و سازمان‌ها شانه تهی می‌کردند که سال گذشته در بازنگری، الزامات مشخص شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته در بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان ایجاد صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی برلی معلولین را پیشنهاد دادیم، گفت: امیدواریم در صورت تصویب بتوانیم مشکل ضمانت این افراد را در این صندوق مرتفع و کارفرمایان را در راستای بکارگیری معلولان حمایت کنیم.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تربیت مربیان شغلی در سال جاری خبر داد و گفت: تحقق این امر ضمن مهارت‌سنجی سبب ایجاد مهارت خاص در این گروه خواهد شد؛ اکنون ۱۰ مرکز کاریابی ویژه نابینایان و ناشنوایان بطور آزمایشی راه‌اندازی شد که امیدواریم سال آینده نسبت به گسترش آن در سراسر کشور اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه ۱۰.۵ درصد از جمعیت معلولین شناسایی شده در کشور را گروه کم بینایان و نابینایان تشکیل می‌دهند، گفت: ۴۰ درصد دانشجویان معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور در این گروه قرار دارند که این مساله نشان‌دهنده توانایی این قشر در رسیدن به تحصیلات عالیه و شرایط مساعد در صورت تامین امکانات برای این گروه است.

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

منبع: ای استخدام
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
تک‌رقمی شدن بیکاری تا پایان دولت یازدهم منتفی است
حال جمشید مشایخی به دلیل مشکل ریوی نامساعد است
تریلر هنگام عرضه بازی Farming Simulator 17
روحانی: با برداشته شدن تحریم ها در باغ به روی مردم باز شد/ روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است/ آدم دروغگو انقلابی نیست
استخدام برنامه نویس اندروید،IOS،طراح UI / UX در اصفهان
درخواست آرژانتین از عراق برای استرداد ولایتی !
عکس زیبای الهام حمیدی در جزیره کیش | عکس اینستاگرامی الهام حمیدی
پیدا کردن نان پست شده سالم به سرباز جنگ جهانی اول بعد از 100 سال
پرداخت بیش از ۹۲۳میلیارد ریال سود انواع اوراق در آبان
مادهای ریمستر بازی Skyrim در پلی استیشن 4 تنها یک گیگابایت فضا در اختیار دارند
تصویب صورت مالی سال 94 بانک ملی
استخدام طراح صنعتی،طراح سایت،مدیر محتوا،مدیر فروش در شرکت معتبر
گاف جنجالی و بی سابقه برنامه هفت !! + عکس
آلبوم آهنگ های محمد رضا فروتن | آلبوم موزیک محمد رضا فروتن منتشر می شود
(تصاویر) از تولد پله تا کشف فسیل ۳۴ میلیارد ساله
افزایش کلاهبرداری‌ تبلیغاتی در رسانه‎ها!
شکار مهران مدیری و ماشین لوکسش توسط عکاسان/عکس
راز مثلث برمودا چیست؟ آیا راز آن کشف شده است؟
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردرباره زمان برگزاری آزمون
کامیابی‌های «اصغر» ادامه دارد