تماس و آزار جنسی کار دست ترامپ داد


در حالی که تعداد زنانی که ادعا کرده‌اند دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری جمهوریخواهان آنها را مورد «تماس و آزار جنسی» قرار داده، به 8 نفر رسیده است، آقای تاجر تمام اتهام‌ها را رد و اعلام کرده است، قربانی بزرگترین تخریب سیاسی تاریخ امریکا شده است.

رأی زنان، کابوس جدید ترامپ

در حالی که تعداد زنانی که ادعا کرده‌اند دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری جمهوریخواهان آنها را مورد «تماس و آزار جنسی» قرار داده، به 8 نفر رسیده است، آقای تاجر تمام اتهام‌ها را رد و اعلام کرده است، قربانی بزرگترین تخریب سیاسی تاریخ امریکا شده است. اما هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ نه تنها رخدادهای یک هفته اخیر و رسوایی‌های جنسی نامزد جمهوریخواه را تخریب سیاسی نمی‌داند بلکه عزم خود را برای افشاگری‌های بیشتر در این زمینه جزم کرده و ستاد انتخاباتی وی روز جمعه گذشته به روزنامه واشنگتن پست گفت، قصد دارد در ایالت‌هایی که رقابت انتخاباتی همچنان ادامه دارد، به تک تک خانه‌ها سر بزند و از زنان بپرسد نظرشان درباره رفتارهای غیراخلاقی ترامپ چیست و آیا به فردی مانند ترامپ رأی خواهند داد؟ علاوه بر این، بسیاری از وکلای زن، هنرپیشه‌های زن و دیگر زنان حامی هیلاری به ایالت‌های مختلف امریکا گسیل خواهند شد تا درباره اظهارات هرزه و غیراخلاقی ترامپ سخنرانی کنند و نتیجه مشاهدات و سخنرانی‌های خود را به ستاد انتخاباتی کلینتون ارائه دهند.

 در واقع این طرح از روز جمعه گذشته اجرایی شده و در مرحله اول همسر تیم کین، معاون هیلاری، دست کم 8 نفر از نمایندگان زن کنگره امریکا و سه نفر از زنان هنرپیشه امریکایی به ایالت‌هایی که رقابت‌های انتخاباتی در آنها جریان دارد، گسیل شده‌اند.

 سخنرانی تأثیرگذار میشله اوباما، بانوی اول کاخ سفید علیه رفتارهای غیرمتعارف نامزد جمهوریخواهان با زنان نیز نه تنها به نفع هیلاری بود بلکه «فراخوان جدیدی» برای زنان رأی دهنده محسوب می‌شود.

 با وجود این، هیلاری هنوز شخصاً درباره رسوایی‌های جنسی ترامپ رسماً اظهارنظر نکرده اما مشاورانش نوید داده‌اند که او بزودی در این باره موضع‌گیری خواهد کرد و شاید در آخرین مناظره که قرار است روز چهارشنبه به وقت  امریکا در لاس‌وگاس برگزار شود، این موضع‌گیری علنی شود.

 بنا بر تحلیل سایت خبری پولتیکو، همین حالا هم شانس پیروزی ترامپ در مقابل هیلاری تا حد زیادی پایین آمده و یکی از دلایل این افول محبوبیت زنان هستند. زیرا اکثریت طبقه کارگر سفید پوست جامعه امریکا (53 درصد) را زنان تشکیل می‌دهند و با اتفاقات یک هفته گذشته و فاش شدن نوار ویدئویی هرزه گویی‌های ترامپ در سال 2005، زنان سفیدپوست طبقه کارگر که پیشتر قصد داشتند به ترامپ رأی دهند، از او روی برگردانده‌اند. نکته قابل توجه دیگری که باید در انتخابات 2016 امریکا به آن توجه شود، این است که دیگر مانند انتخابات‌های گذشته تنها آرای مردان سفیدپوست طبقه کارگر تعیین‌کننده نیست بلکه آنچه رئیس جمهوری بعدی امریکا را تعیین می‌کند، جلب آرای زنان سفیدپوست طبقه کارگر  است.

منبع: روزنامه ایران

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال