مداح هیأت باید در صف اول نماز باشد


با دیگران به اشتراک بگذارید

مداح هیأت باید در صف اول نماز باشد

خبرگزاری فارس: مداح هیأت باید در صف اول نماز باشد

مداح و ذاکر اهل بیت(ع) نقل کرد: سیدالشهدا در میدان جنگ نماز اول زمانش را خواند. ما در امنیت و آسایش در خانه و خودرو به چه صورت نمی‌توانیم نماز اول وقت را بجا آوریم؟

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نریمان پناهی مداح و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام با اشاره به وظیفه عزاداران حسینی در ماه محرم به «بسیج مداحان» نقل کرد: هر کسی در سیستم اباعبدالله (ع) وظیفه‌ای دارد و همه باید این وظیفه را به درستی به انجام رسانند. وی بیان داشت: اصلی ترین وظیفه به سوی خود کشیدن به سمت این سیستم است؛ هر کسی یک نفر را به سوی خود کشد برنده است. هر کسی یه نفر را به این سیستم افزاید کارش تمام است.

این ذاکر اهل بیت(ع) عنوان داشت: باید در هیئت به دوستانمان نماز اول وقت را تاکید کنیم. چنانچه ما هم سرمان شلوغ بود نماز را به ما تذکر بدهند. سیدالشهدا در میدان جنگ نماز اول زمانش را خواند. ما در امنیت و آسایش در خانه و خودرو به چه صورت نمی‌توانیم نماز اول وقت را بجا آوریم. هر کسی در هر جایگاه و پست و مقامی که هست باید نماز را اولویت گذارد.

وی با بیان اینکه نباید نماز را سبک بشماریم،‌گفت: همه سینه‌زن‌ها درباره نماز وظیفه دارند. مداح و سخنران باید به همه این موضوع را تذکر بدهند. باید این مسئله در هیئت‌های ما رواج یابد. من به همه تاکید می‌کنم اعمالی که خدا، ائمه و حضرت زهرا (س) آن را دوست دارند را در هیئت گسترش دهید. نماز جماعت محبت‌ بین مومنین را بیشتر می‌کند و کمر ابلیس را نیز می‌شکند.

پناهی ابراز داشت: برنامه هفتگی هیئت ما طوری همیشه تنظیم می‌شود که ۱۰ دقیقه به اذان همه آماده اقامه نماز شوند. مداح و ذاکر هیئت باید در صف اول نماز باشند تا دیگران هم مقید به اهمیت نماز شوند. سبک شمردن نماز خطرناک است. زمانی سینه خانم بعد از عزاداری نماز اقامه می‌کند لذت هیئت چندین برابر می‌شود.

این رزمنده زمان پاسداری مقدساظهار داشت: هیئت‌های خوب تهران همگی وقت سینه‌زنی را با نماز هماهنگ می‌کنند. به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند زمان نماز اول وقت ازدنیا رود.

— همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : خرمدل د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روز وصل دوستداران ياد باد
««« »»»
ياد باد آن روزگاران ياد باد

مداح هیأت باید در صف اول نماز باشد

TT / 55 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال