آغاز دوره های پاییزی آموزش زبان فارسی در جهان


با دیگران به اشتراک بگذارید

آغاز دوره های پاییزی آموزش زبان فارسی در جهان

همراه با آغاز فصل پاییز دوره‌های آموزش زبان فارسی در تعدادی از کشورهای دنیا آغاز شد.

تصویر و عکس   آغاز دوره های پاییزی آموزش زبان فارسی در دنیا

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه، به دنبال اجرای آیین نامه های ارسالی از سوی بنیاد سعدی و همچنین بررسی نحوه عملکرد دیگر مراکز آموزش زبان در پاریس، نام نویسی از علاقمندان به زبان فارسی برای حضور در دوره تازه کلاس های آموزش زبان فارسی در قالب دو نیم سال تحصیلی و در هفت سطح تعلیمی مطابق با استانداردهای بین المللی را در ماه جاری آغاز کرد.

همچنین دوره پاییزی زبان فارسی در عشق آباد ترکمنستان طی مهمانی ای با حضور محمدجواد ابوالقاسمی، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در این کشور، فارسی آموزان و خانواده های آنها و استادان زبان فارسی، با اجرای برنامه های هنری، اوایل مهرماه در محل رایزنی فرهنگی ایران آغاز شد.

رایزنی فرهنگی ایران در قطر نیز دوره تازه آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان را از پنجم مهرماه طی مهمانی ای با حضور خالقی راد، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی و همچنین دانش آموختگان خارجی، در محل این رایزنی آغاز کرد.

دوره تکمیلی آموزش زبان و ادبیات فارسی مخصوص فارسی آموزانی که سطح مقدماتی را با موفقیت به اتمام رسانده اند، در بانکوک تایلند نیز از ابتدای فصل پاییز در محل رایزنی فرهنگی ایران آغاز شد. در ادامه آغاز دوره های پاییزی آموزش زبان فارسی در خارج کشور، رایزنی فرهنگی ایران در آذربایجان نیز آموزش الفبای زبان فارسی را طی مهمانی ای با حضور سید ابراهیم ابراهیمی نائید در محل این رایزنی در باکو آغاز کرد. در این دوره تعلیمی علاوه بر الفباء زبان فارسی، هنرهای نقاشی، سرود، موزیک آیینی، خیاطی و نقاشی کودکان نیز آموزش داده می شود.

رایزنی فرهنگی ایران در کشور سوریه نیز هشتادوهفتمین دوره آموزش زبان فارسی را با سخنرانی مصطفی رنجبرشیرازی، نماینده فرهنگی ایران، استادان و دانشجویان زبان فارسی و جمعی از فرهیختگان، در تالار مرکز ایران شناسی رایزنی فرهنگی ایران طی ماه مکان آغاز کرد.

دوره پاییزی کلاس های آموزش زبان و ادبیات فارسی در ارزروم کشور ترکیه نیز با هدف تقویت بنیه علمی و ارتقاء سطح علمی استادان و دانشجویان علاقه مند به فرهنگ و زبان ایرانی، با همکاری مشترک مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی وابستگی فرهنگی ایران و اتحادیه نویسندگان ارزروم در محل اتحادیه نویسندگان، آغاز شد.

رایزنی فرهنگی ایران در اسپانیا نیز با فرارسیدن فصل پاییز، دوره پاییزی آموزش زبان و ادبیات فارسی را در خانه آسیا مادرید، آغاز کرد. این دوره با حضور اسماعیلی، رایزن فرهنگی ایران و سیسله سن، مدیر آموزش خانه آسیا، در مادرید اسپانیا آغاز شد.

مسجد کبود ایروان نیز میزبان بیست وسومین دوره کلاس های آزاد آموزش زبان فارسی در کشور ارمنستان است. این دوره که با فرارسیدن فصل پاییز آغاز شد در سه سطح تعلیمی از ۱۴ مهرماه با حضور مجید سیاه، رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان و جمعی از استادان و فارسی آموزان، به همت رایزنی فرهنگی ایران در مسجد کبود ایروان، به انجام رسانده شد.

دوازدهمین دوره عمومی آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران در تفلیس، از دیگر دوره های پاییزی در خارج از کشور است که ۱۵ مهرماه با حضور مجتبی کامران فرد، رایزن فرهنگی ایران در گرجستان، استادان و همچنین بیش از ۷۵ فارسی آموز پذیرفته شده، آغاز شد. این دوره تعلیمی در سه سطح مقدماتی، متوسطه و توسعه یافته، به منظور آموزش و توسعه زبان فارسی در سطح عمومی به انجام رسانده میشود.

نخستین دوره آموزش زبان فارسی مخصوص نویسندگان و محققان نیز در کانون مطالعاتی و پژوهشی چاملیجا استانبول، طی مهمانی ای در ماه جاری با حضور کارشناس فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در کشور ترکیه، سدا، رییس بخش آموزش چاملیجا در استانبول و استادان و دانشجویان زبان فارسی در استانبول کشور ترکیه آغاز شد.

بنیاد سعدی به منظور تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم اضافه کنی و انسجام در فعالیت های مرتبط با این حوزه و استفاده کنی بهینه از ظرفیت های موجود کشور تشکیل شده تا مدیریت راهبردی و اجرای فعالیت های تعلیمی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه ای را در حوزه گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور با هماهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عهده دار شود.

طبق اساسنامه مصوب شورای مناسب انقلاب فرهنگی، مرکز عمده بنیاد سعدی در تهران است و بنیاد قادر هست نسبت به ایجاد شعبه در سایر شهرهای ایران و ایجاد شعبه، مراکز تحقیقاتی و تعلیمی و اعطای نمایندگی به طرف های خارجی در خارج از کشور اقدام کند.

همچنین بنیاد سعدی در کشورهایی که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رایزنی فرهنگی دارد، نمایندگی مستقل بوجود نخواهد آورد و معلمان و استادان اعزامی وظایف محوله از سوی بنیاد را زیر نظر رایزنی فرهنگی به انجام خواهند رساند و در مناطقی که رایزنی فرهنگی موجود نموجود باشد این وظایف زیر نظر نمایندگی های سیاسی ایران انجام خواهد شد.

رایزنان فرهنگی ایران که توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به محل ماموریت اعزام می شوند، طی حکمی از سوی دکتر حدادعادل، رییس بنیاد سعدی، به عنوان نمایندگان این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در دنیا منصوب شدند.

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارنده: خرمدل د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل گفت فروکش کنم اين شهر به بويش
««« »»»
بيچاره ندانست که يارش سفری بود

آغاز دوره های پاییزی آموزش زبان فارسی در جهان

TT / 97 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال