حرم عقیله بنی هاشم آخرین سنگر مجاهدت شهید الله دادی


با دیگران به اشتراک بگذارید

حرم عقیله بنی هاشم آخرین سنگر مجاهدت شهید الله دادی

شهید محمدعلی الله دادی، از مشاوران امور کشور سوریه و از مدافعین حرم حضرت زینب سلام الله علیها بود که دی ماه ۹۳ در جنایت تهاجم بالگرد ارتشی رژیم صهیونیستی در منطقه القنیطره کشور سوریه به شهادت رسید.

تصویر و عکس   حرم عقیله بنی هاشم آخرین سنگر مجاهدت شهید الله دادی

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» چند سال قبل بود که مستکبران عالم احساس کردند اکنون کشور سوریه ظاهراً جا عالی ای برای تحول معادلات دنیاست و خیلی زود آن نقطه از دنیا اسلام به محل تجمع گروه های گوناگونی از افراطیون تکفیری مبدل شده و سرانجام «گروهک تروریستی داعش» به نمایندگی از استکبار (بخوانید ایالات متحده!) وارد میدان شده و جنگی بزرگ و آخرالزمانی بر سر آرمان های بزرگ بشری در آنجا آغاز کردند.

امروز رزمندگانی که با نام پاسداران حرم از ملیت های مختلف وارد میدان نبرد در کشور سوریه و کشور عراق شدند؛ در حالی که از اهل افغانستان و کشور پاکستان و لبنان و کشورمان و کشور عراق و… بودند. در کنار بحث پاسداری از حرم های شریفه در این کشورها و پاسداری از باورها و ارزش هایی که دشمن در تلاش برای نابودی آن ها است، حفظ منافع ملی امروز از مرزهای جغرافیایی کشورها فراتر رفته است. امروز رزمنده ها خارج از مرزهای کشورشان در حال پاسداری از خاک خود هستند.

در ادامه بخشهایی از کتاب «پاسداران حرم» پخشت شهید ابراهیم هادی را با هم می خوانیم:

برای برخی از افراد سؤال به وجود آمده بود که چرا حزب الله در بحران کشور سوریه دخالت کرد؟ شاید پرسششان این باشد که چرا حزب الله با حضور خود این معما را پیچیده تر نمود.

اما شخص دبیرکل حزب الله در سخنان خود دلیل این حضور را اظهار نمود. ایشان تصریح کرد که این بحران توسط اسرائیل به وجود آمده و مدد های بی دریغ اسرائیل با تروریست ها نمونه ی خوبی از این قضیه است.

هر بار که ارتش کشور سوریه تروریست ها را تحت فشار گذاشت، هواپیماهای رژیم صهیونیستی به کمک آنها آمدند. چند پادگان اصلی ارتش کشور سوریه بمباران شد و در آخرین نمونه، قافله ای از فرماندهان ایرانی و لبنانی نکته هجوم بالگردهای این رژیم قرار گرفت و یک سردار شجاع سپاه اسلام به شهادت رسید؛ شهید محمد علی الله دادی.

سردار محمدعلی الله دادی بچه روستای پاریز سیرجان بود. با شروع انقلاب وارد نهادهای انقلابی شد.

وی در سال ۱۳۶۲ برای خدمت به مناطق محروم کهنوج رفت. در زمان پاسداری مقدس در لشکر ۴۱ لشکر ثارالله به عضویت در لباس ادوات درآمد.

او بعد از شهادت حاج مهدی زندی مسئولیت فرماندهی لباس ادوات لشکر را برعهده گرفت.

جانشینی لشکر ۳۸ ذوالفقار نیروی زمینی، فرماندهی لباس رمضان لشکر ۲۷ حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) و فرماندهی سپاه الغدیر یزد و… از دیگر مسئولیت های وی بعد از زمان پاسداری مقدس است.

سردار الله دادی فرمانده ولایتمدار، ایثارگر، شجاع و مدیری با تدبیر و با اخلاص و چهره ای محبوب در جمع رزمندگان و بسیجیان بودند.

یکی از نزدیکان سردار نقل میکرد: ایشان صاحب حماسه های بزرگ در هشت سال پاسداری مقدس بود.

در کربلای ۵ شجاعت او را شاهد بودم. در همان لحظه در لشکر ثارالله از فرماندهان بود. بعد از پایان جنگ و ادغام سپاه و تشکیل سپاه استانی به عنوان فرمانده سپاه استان یزد برگزیده شدند که من جانشین ایشان بودم.

شهید الله دادی انسانی زاهد بود که جلسات قرآن ایشان هرگز تعطیل نمی شد و همواره روزهای دوشنبه و پنجشنبه روزه گرفتند.

فرمانده سپاه یزد تصریح کردند: بعد از اتمام زمان خدمت به خاطر تجربیایت که در جنگ شهری داشتند در خط مقدم نبرد با استکبار حضور کشف کردند و همواره آرزوی شهادت داشتند. پاسداری از حرم عقیله بنی هاشم آخرین سنگر مجاهدت این سردار بزرگ بود.

در اواخر سال ۱۳۹۳ گروهی از رزمندگان حزب الله هنگام بازدید از شهر مزرعه ی الامل در منطقه ی قنیطره، هدف هجوم موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند!

سردار شهیدمحمدعلی الله دادی روز یک شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ در حالی که برای بازدید از استان قُنیطره کشور سوریه عازم این منطقه گردیده بود، نکته حمله بالگردهای توپدار رژیم صهیونیستی واقع شد و به همراه شش تن از همرزمانش که جزو اعضای حزب الله لبنان بودند، به شهادت رسید.

این شهید سرافراز چند سال قبل در نگاشته ای به شرح زیر، این طوری به هم رزمان شهیدش ابراز اشتیاق و برای پیوستن به آنها ابراز دلتنگی می کند:

سالهای عشق و حماسه گذشت. روزهایی که زمین رنگ آسمان بود. روزهایی که بلاجویان دشت کربلا در عنفوان جوانی، منازل عرفان را یکی بعد از دیگری گذراندند. به راستی چطور می توان در اظهار عظمت شهیدان نوشت زمانی در طلب «رضوان من الله اکبر»، تا بالاترین منزل قرب شتافتند.

چطور می توان در وصف سبک بالان عاشق نوشت، آنان که جان در طبق اخلاص نهادند و بی هیچ چشمداشتی به محضر دولت تقدیم نمودند. به راستی نمی شود از ستارگان آسمان جهاد و شهادت، غفلت نمود و با خاطراتشان حرفهای دل را مرور نکرد.

چنانچه می خواهیم که بهار روزهای عظمت به سراغمان آید؛ هر چند یاران بهاری مان رفته اند،ل هم آنان که بهاری بودن را به ما تعلیم دادند. به ما آموختند سر بر زانوی زمستان ننهیم، حتی چنانچه خزان فتنه ها بر جغرافیای اذهان هجوم آورد و تندباد حوادث و بلاها، تن های خسته را دربر گیرد. آموختند چنانچه آه آدمی از جنس نیاز باشد می توان دروازه های پیروزی را باز کرد و تا شهر جاودانگی مسافرت کرد.

هیهات چنانچه یاد و خاطره ی یاران حماسه ساز صحنه های پاسداری از کیان و شرف، از خاطرمان محو شود. یاد آنان که در تاریکی شب های جبهه های غرب و جنوب زنگ دلشان به صدا درآمد، چلچله ها در بی قراری نوایشان پرواز آموختند، روزهایشان بهانه ای برای عاشق بود و شب هایشان وسعت بودن. آنها خواهند ماند. اگرچه امروز ما در حسرت عطرهای گم شده ی حضورشان دست و پا می زنیم، آگاهی میداریم روی تپه های صبح ظفر آثاری جز رد پای آنان نیست و روزهای بودنشان در برابر ما به خوشگلی حک شده، اگرچه مه هجرانشان تمام تنمان را گرفته اما ما را می بینند، صدایمان می زنند و طنین نوایشان تا ابدیت جاری است.

و اینک فرصت و توفیقی نصیبمان شده تا از شهیدان افتخارآفرینمان بشنویم. از سروقامتان جاودانه ی تاریخ، از مردان فوت شد این دیار پاسدارانی که ایستادگی شان کوه را شرمسار کرد.

بسیجیانی که بهار، غرق در عظمت وجود آنهاست. دلاورانی که جاودانه ترین اسطوره های تاریخ اند. آنان که نه تنها مربیان تعلیم که اساتید اخلاق و عرفان اند و آئینه های صیقلی روحشان سایه نشان کوچه های مهتاب است. امید آنکه در پرتو ولایت ولی عصر(عج) و تحت زعامت مقامت معظم رهبری در راستای تحقق آرمانهای والای امام راحل(ره)، حریم درخشان شهدای عزیز و عزت آفرینمان را پاس داریم و از شفاعتشان بهره مند گردیم.

والعاقبة للمتقین. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد

محمدعلی الله دادی

*ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: آريا خ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روز هجران و شب فرقت يار آخر شد
««« »»»
زدم اين فال و گذشت اختر و کار آخر شد

حرم عقیله بنی هاشم آخرین سنگر مجاهدت شهید الله دادی

TT / 132 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال