غفلت تبلیغاتی 70 درصدی شرکت ها در صادرات


به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی تهران، مجتبی خسروتاج درباره انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی سال گذشته به رادیو تهران گفت: روز 29 مهرماه صادرکنندگان نمونه بخش دولتی و خصوصی که از اردیبهشت ماه تشکیل پرونده داده بودند، معرفی می شوند. این اقدام فرصتی برای تشویق و اعلام حمایت و قدردانی از فعالان و زحمتکشان عرصه اقتصادی ایران است. در روز ملی صادرات، صادرکنندگان نمونه و فعال کشور را به جامعه اقتصادی ایران معرفی کنیم؛ چرا که آنها در راه اعتلای اقتصاد ایران اسلامی گام بر می‌دارند.

قائم‌مقام وزیر صنعت خاطر نشان کرد: امسال کسانی در این رقابت شرکت کردند که در سال 94 توانسته بودند خوب عمل کنند، در این دوره 69 گروه متقاضی بودند که 43 گروه توانستند در این رقابت شرکت کنند. ما علاوه بر رقم صادرات و کف صادراتی، شاخص های دیگری هم در نظر گرفتیم که به ساختار سازماندهی شرکت ها برای حضور در بازارهای جهانی برمی گردد یا این که به روش های امروزی بازاریابی کنند.

خسروتاج در ادامه گفت وگوی خود با رادیو تهران افزود: از دیگر شاخص ها می توان به حضور در کشورهای مقصد و در دسترس بودن خریداران خود در کشورهای مقصد و خدمات رسانی به مصرف کنندگان اشاره کرد.

وی تاکید کرد: در این رقابت نقش تبلیغات سهم مهمی را به خود اختصاص می دهد، متاسفانه 70 درصد از شرکت ها به این موضوع نپرداخته بودند. البته با توجه به این که ما سال گذشته در تحریم بودیم و خیلی کار تبلیغاتی در صحنه بین المللی امکان پذیر نبود، اما تبلیغات و بازاریابی یکی از شاخص های حائز اهمیت است.

این شاخص ها برای این تعیین می شود که بنگاه ها بدانند امروز توفیق در صحنه بین المللی و بازارهای جهانی در بازاریابی و کار تبلیغات سیستمی و شبکه ای است که به صورت مرتب انجام شود تا صاحب نام و نشان شوند.

در مراسم روز ملی صادرات که امسال بیستمین دوره آن است با حضور مقامات عالی رتبه کشور برگزار می‌شود، صادرکنندگان نمونه ملی و ممتاز کشور معرفی و تجلیل خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال