http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

استعمار ماه خطر ناک تر از چیزی است که دانشمندان تصور می کردند

استعمار ماه خطر ناک تر از چیزی است که دانشمندان تصور می کردند

استعمار ماه خطر ناک تر از چیزی است که دانشمندان تصور می کردند

بمباران شدن قمر محافظ ما، از موانعی است که بر سر راه استعمار ماه وجود دارد؛ دستیابی و استعمار ماه از همیشه سخت تر می شود.

خبر بد برای استعمارگران آینده ماه: سنگ های فضایی و گرد و غبارهایی که امیدوار بودیم، امکان فرار کردن از دستشان وجود داشته باشد، ظاهراً با پرتابه های مرگبار بی وقفه در حال هجوم به ماه هستند. بر اساس مطالعات جدیدی که در نشریه “نیچر” منتشر شده، نزدیک ترین همسایه ما، با تکه های کوچکی از شهاب سنگ ها و اجسام فضایی که به سرعت در حال حرکت هستند، بمباران می شود. سرعت این بمباران، ۱۰۰ برابر سریع تر چیزی است که محققان در مدل های قبلی برآورد کرده بودند.

این کشف تکان دهنده، با تجزیه و تحلیل عکس های ثبت شده توسط مدارگرد شناسایی ماه انجام شده است. این کاوشگر از سال ۲۰۰۹ در حال نقشه برداری از قمر زمین است. در طول این دوره هفت ساله، دوربین های مدارگرد، حدود یک میلیون عکس با کیفیت از ماه جمع آوری کرده اند. با وجودی که بسیاری از این عکس ها جزئیات مشابهی را پوشش داده اند، اما حدود ۱۴ هزار عکس از این مجموعه، امکان مقایسه دقیق قبل و بعد از بمباران ماه را فراهم کرده اند.

محققان همچنین از داده های مدارگرد برای شناسایی ۲۲۲ دهانه برخوردی که به تازگی شکل گرفته، بهره برده اند. این دهانه ها، تاریخچه دنیایی را نشان می دهند که دائما متحمل برخوردهای شدید اجسام کیهانی بوده است. این محققان همچنین قادر به مشاهده ۴۷ هزار تغییر سطحی شدند  که نشان از برخورد شهاب سنگ ها و اجرام دیگر به سطح ماه دارد. نتیجه این فعل و انفعالات تغییر کلی چهره ماه در هر ۸۱ هزار سال و یا بیشتر است.

این اولین باری نیست که دانشمندان با مشاهده سطوح غیر معمولی از فعالیت بر روی ماه، هیجان زده می شوند. مطالعه ای که چند سال قبل در نشریه نیچر به چاپ رسیده بود، این طور نتیجه گیری کرده بود که، باران شهاب سنگی با سرعتی بیش از آن چیزی که تصور می شد به گرد و غبار ماه می افزاید. این بدان معنی است که متاسفانه ردپای فضانوردان ماموریت آپولو به زودی از بین خواهد رفت. حال با در نظر گرفتن این شواهد و این ایده که نزدیک ترین همسایه ما، اساساً کیسه بکس منظومه شمسی است، کسانی که علاقمند به حفاری و استخراج مواد معدنی در ماه هستند و یا می خواهند، آن را به گردشگاه و محلی تفریحی تبدیل کنند، باید به دقت به این فکر کنند که چگونه باید زیرساخت هایی مستحکم بسازند.

.

منبع: gizmodo

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دعای مسیحیان برای ارتش عراق (تصاویر)
دانلود آهنگ جدید محسن یاحقی به نام عشق محال
عاقبت دختران بخاطر لمس، بوسیدن و بغل کردن / تصاویر
رنگ مد سال 2017 -96 معرفی شد / تصاویر
دختران نیمه عریان که برای پول خود را معرفی می کنند / تصاویر
عکس های شراره رخام ژل لبهایش را تخلیه کرد
گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر
جدیدترین عکس و متن بهنوش طباطبایی پس از طلاق
کلیپ اجرای فوق العاده صادق آزمند در مسابقه Stage
مدل آرایش چشم و ابرو سال 2017
نینتندو سوییچ میزبان مجموعه Nobunaga’s Ambition خواهد شد
کیلیپ فیلم فیزیک دهم مهندس امیر مسعودی با توانایی ساخته شد ۲ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم یک کار دستی برقی دلچسب ( آپارات )
ویدیو فیلم مکالمه و مشاجره میان یک خانم و همسر در انگلیسی ( آپارات )
فیلم شناسایی کتاب حرفه ای باشیم جلیل رسولی ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم فروختن موفق به سبک تمشک +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم فعل، فاعل و مفعول در زبان انگلیسی +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم آموزش بستن کراوات به وسیله حسن خیاط +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم ساخت تفنگ کشی
کلیپ فیلم تریلر مجلسی کمپانی بنز برای کانسپت ایکس کلاس پیک آپ
تبلیغات