قبوض تلفن ثابت قیمتی شد/ افزوده شدن بند مخارج ای جدید


با دیگران به اشتراک بگذارید

قبوض تلفن ثابت گران شد/ اضافه شدن بند هزینه ای جدید

در راستای مصوبه دولت برای تعدیل تعرفه های رابطه ای، قبوض تلفن ثابت این دوره قیمتی و مکالمه با تلفن اجباری شد.
تیر سال جاری و براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه هر پالس (یک دقیقه) مکالمه با تلفن ثابت از ۳۰ به ۴۵ ریال رسید تا به این طریق بخشی از هزینه های شرکت مخابرات کشورمان از طریق افزایش تعرفه ها، تعدیل شود.
مخابرات که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به طور جد دنبال افزایش تعرفه های رابطه ای و وزیر ارتباطات هم در جناح مقابل معتقد بود اگه این شرکت برای آینده برنامه توسعه ای نداشته باشد از گردونه رقابت کنار زده میشود و شرکت های دیگر جایگزین آن می شود.
این اختلاف نظر تا پایان عمر کاری هیات مدیره قبلی به درازا کشید و پس از آن وزارت ارتباطات و مخابرات به شکل عجیب و یکباره با هم دوست و رفیق شدند.
علت عمده این رفاقت یکباره و شاید کمی دور از انتظار هم، چینش مهره های تازه هیات مدیره مخابرات طبق نظر دولت بود.
گذشته از این موضوع که تفسیرهای فراوانی اطراف آن ارائه شده است، کمیسیون تنظیم مقررات در همان مصوبه (۲۳۷) ردیفی به عنوان "حداقل مکالمه" را درج کرد که طبق آن مشترکان شهری و روستایی باید به ترتیب حداقل ۳۳۰ و ۲۰۰ دقیقه مکالمه در هر دوره صورتحساب داشته باشند.
این بند تازه که از اول مرداد در دستگاه بیلینگ مخابرات لحاظ شده، بر رقم قبوض تلفن ثابت این دوره مشترکان اضافه کرد.
این بند قانونی، درآمد تضمین شده مخابرات از محل نگهداری خطوط بلااستفاده است.
بنابراین طبق گزارش های پیشین تـسنیم، با این ردیف مشترکان شهری و روستایی اگه در طول دوره صورتحساب گفتگوای نداشته باشند باید به اندازه ۳۳۰ دقیقه(۱۴۸۵ تومان) و ۲۰۰ دقیقه(۹۰۰ تومان) پالس شهری هزینه توجه بکنند.
اگه بیش از این مقدار هم با تلفن ثابت حرف زنند باید هزینه مربوط به پالس را بابت هر دقیقه توجه بکنند.
اکنون اگه به قبوض صادر شده مخابرات در بازه وقتی اول مرداد تا اول مهر (۹۵/۵/۱ تا ۹۵/۷/۱) نگاهی بیندازید متوجه درج این نرخ های تازه می شود.
از آن جهت که قبوض مخابرات هر دو ماه یکبار صادر می شود، حداقل مکالمه برای مشترکان شهری در بخش هزینه شهری ۲۹۷۰ تومان و مشترکان روستایی ۱۸۰۰ تومان درج شده است.
اما مورد قابل تأمل در این است که برخی قبوض با بند هزینه ای تازه "معوقه مبلغ نام نویسی تلفن" مواجه و رقم ۱۰ هزار تومان برای آن درج شده که هنوز علت آن مشخص نیست.

—ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

گردآوری توسط : شهربانو گ.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دولت پير مغان باد که باقی سهل است
««« »»»
ديگری گو برو و نام من از ياد ببر

قبوض تلفن ثابت قیمتی شد/ افزوده شدن بند مخارج ای جدید

TT / 40 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال