http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کشتی های جنگی ایران به باکو رفتند

کشتی های جنگی ایران به باکو رفتند

برای نخستین بار ناو گروهی از منطقه چهارم نیروی دریایی صبح یکشنبه 25 مهر با پیام صلح و دوستی عازم بندر باکو کشور جمهوری آذربایجان شد.
خبرگزاری ایرنا: برای نخستین بار ناو گروهی از منطقه چهارم نیروی دریایی صبح یکشنبه 25 مهر با پیام صلح و دوستی عازم بندر باکو کشور جمهوری آذربایجان شد.

ناوشکن دماوند با هدف انتقال پیام صلح و دوستی به کشورهای حاشیه دریای خزر و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های خزر روز یکشنبه 25 مهر 1395 عازم باکو شد.

ناوشکن دماوند حدود 100 متر طول و بیش از یک هزار و 300 تن وزن دارد و از کاربردی ترین ناوشکن های موجود در دنیا محسوب می شود.

سخنان فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ایران


فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی در آیین اعزام این ناوگروه گفت : اعزام این ناوگروه نشان دهنده شکل گیری اتفاقات و تغییراتی درحوزه دریای خزر است .

امیر دریادار افشین رضایی حداد اظهار کرد : اینها حاصل اتفاق خاص یک روزه نیست و پیامهای خاص خود و نتیجه گیری خاص خود را دارد .

وی تصریح کرد : اعزام ناوگروه هایی به این شکل با پیام صلح و دوستی بیانگر این است که دریای خزر امن است و ارتباط متقابل و حسن هم جواری در آن حرف اول را می زند چیزی که هر کشوری آرزوی آن را دارد.

وی خطاب به نیروهای عازم این ماموریت گفت: حضور شما درکشورهای حاشیه دریای خزر بیانگر این است که جمهوری اسلامی اعتقاد دارد بهترین زمینه برای صلح و دوستی و گفت و گو درباره آن فراهم است.

فرمانده ناوگان شمال با بیان این که پنج کشور حاشیه خزر وظیفه دارند حافظ صلح و امنیت این دریا باشند خاطرنشان کرد: شما عزیزان پیام رسان هستید و می روید که عملا نشان دهید برای برادران مسلمان خود در جمهوری آذربایجان پیغام برادری و برابری و صلح دارید .

امیر دریادار رضایی حداد با اشاره به این که در گذشته چنین دیدگاهی در دریای خز وجود نداشت افزود: این تجهیزات به دست دانشمندان جوان ایران ساخته شد و در اختیار نیروی دریایی قرار گرفت تا بتواند در دریای خزر ماموریتهای خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی اظهار کرد : کشورهایی که در آن حضور پیدا می کنید انتظار دارند از شما اقتدار توانمندی و غرور و توانایی ببینند.

فرمانده ناوگان شمال خاطرنشان کرد : شما می توانید با دستان توانای خود و با رهنمودهای رهبری و بدون کمک غیر کارهای بزرگ انجام دهید.

امیر دریادار رضایی حداد تاکید کرد : تمام شرایط برای انتقال این پیام از جانب شما به برادران ما در کشور اعزامی وجود دارد.

وی تصریح کرد: این پیام ،همدلی و همکاری و دوستی ها را بیشتر و منافع مشترک را زیاد می کند.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی افزود: ما با آذربایجان سوای مرز خشکی مرز آبی نیز داریم و ارتباط راهبردی مخصوصا در امور اقتصادی و تجاری داریم و شما می توانید در نیل به این هدف به هر دو کشور کمک کنید و باید دست یه دست هم شرایط را بهتر از گذشته افزایش دهیم.

ناوشکن دماوند با هدف انتقال پیام صلح و دوستی به کشورهای حاشیه دریای خزر و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های خزر روز یکشنبه 25 مهر 1395 عازم باکو شد.


منبع: سیمرغ
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اسکناس با ۷۰۰ سال قدمت+ عکس
راهیابی دانشجوی واحد میانه به جشنواره ملی مسابقات قرآت و عترت
استخدام ۶ ردیف شغلی در شرکت تخفیفان در تهران
درباره سرماخوردگی روحی چیزی می دانید؟!
رابعه اسکویی: ۸ سال سیگار نکشیدم
بهنوش بختیاری راهی بیمارستان شد +عکس
تصویری از تیپ جالب دختر جوان پرسپولیسی در ورزشگاه اهواز
کاهش استرس با کمک ریلکسیشن
استخدام کارشناس فروش و بازاریابی،طراح سه بعدی در شرکت اُرنا
مژده لواسانی مجری صداو سیما در کنار دختر سردارسلیمانی + تصاویر
توصیه قرآنی کیهان در باره فحش دادن
با این نوع ماساژ به سریع لاغر شوید +عکس
رزمندگان روحانی در موصل +عکس
تصویری تکان دهنده از یک کودک در دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس
شاهکارهای معماری جهان برای گردشگری
استخدام سازمان فروش گروه کارخانجات غفاری در همدان
خواندنی های جالب درباره تُف!
اشکان دژاگه پرسپولیسی می شود؟
شلاق ۱۳ زن و مرد در ملاء عام به دلیل ارتباط غیراخلاقی (عکس)
اختلال در شبکه پلی استیشن و بسیاری سایت‌های دیگر در اثر حملات DDoS (بروزرسانی)