تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )


تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )

رادار

تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول ) رادار یا Radio and ranging detection به معنی آشکار سازی به کمک امواج ماکرویو را برت واتسون در سال ۱۹۳۵ توسعه داد و در جنگ جهانی دوم یک ابزار بسیار کار آمد برای بریتانیا به حساب امد ولی مشکل کوچکی داشت این بود که برد آنها تا ۵۰۰۰ متر بود.رادار وسیله ای است که از امواج رادیویی برای شناسایی اجسام در حال حرکت در آسمان و دریا و در هواشناسی برای شناسایی طوفان و تند باد های دریایی استفاده می شود.

ماکرویو

تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )Percy Spencer در اوایل سال ۱۹۴۰ در حال کار با آهن ربا متوجه شد که بر اثر وجود آهن ربا شکلات های در جیبش ذوب شده است و با تحقیق و آزمایش های بیشتر توانست این کار را با دانه های ذرت نیز انجام دهد.

در واقع اولین ایده گرم کردن مواد با امواج الکترومغناطیسی توسط آزمایشگاه تلفن بل به عنوان اختراع ثبت شد و بعد از آن همان طور که اشاره شد به عنوان رادار برای شناسایی هواپیما ها استفاده شد.۴ سال بعد از اتمام جنگ جهانی دوم دستگاه ماکرووویو با نام Radarange به بازار عرضه شد.

بانک خون

تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )طبیعتا در میدان جنگ زخمی و مجروه های بی شماری به دلیل کمبود خون جان خود را از دست دادند و بسیاری از آن ها نیاز به دریافت خون با گروه مناسب به خود بودند.

دانشمندی به نام Payton rous در قبل از جنگ جهانی اول با تحقیق هایی که در این زمینه داشت دریافت که بسیاری از سربازان بعد از زخمی شدن به دلیل نبود خون از بین میروند و طولی نکشید که راهی پیدا کرد تا خون را در فضایی مخصوص با اضافه کردن از نمک سدیم نگه دارد و امکان انتقال خون به بیماران را فراهم کرد و طولی نکشید که اولین بانک خون در آمریکا ایجاد شد.

اینترنت

تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )در سال ۱۹۶۰ میلادی با ایجاد پروژه آرپا توسط آمریکا که برای انتقال اطلاعات ساخته شده بود و کاربردی کاملا دفاعی داشت که فقط امکان انتقال اطلاعات بین ۲ یا ۳ کامپیوتر را به کاربران می داد ( در آن زمان کسی کامپیوتر شخصی نداشت و فقط بعضی از دانشگاه های بزرگ از این سیستم برخوردار بودند)

کنترل خطوط هوایی

تکنولوژی های ساخت جنگ (قسمت اول )هواپیما ها بعد از جنگ جهانی اول یک انقلاب بزرگ بود ولی دنبال کردن و زیر نظر داشتن تمامی این هواپیما ها کاملا غیر ممکن بود تا رادار های دو طرفه به سیستم هوایی در سال ۱۹۱۵ اضافه شد و تکنولوژی به حدی پیشرفت کرد تا در سال ۱۹۱۷ توانستند ارتباط صوتی کامل بین دو طرف ایجاد کنند تا با خلبان در ارتباط باشند و آن را در فرود هواپیما راهنمایی کنند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری

Facebook

Twitter

این مطلب در سایت "زوم تک" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال