http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

احتمال کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات طلا

احتمال کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات طلا

به گزارش صبحانه، محمدرضا مودودی با اشاره به افزایش واردات قاچاق طلا به کشور گفت: ما معتقدیم که نباید مالیات ۹ درصدی برای واردات شمش طلا در نظر گرفته شود؛ چراکه این محصول وارد کشور شده و پس از ایجاد ارزش افزوده صادر می شود. بنابراین وقتی مالیات ارزش افزوده بر شمش طلا تعیین می شود، عملا توجیه اقتصادی خود را از دست می دهد. وی با اشاره به اینکه مالیات ۹ درصدی ارزش افزوده باعث افزایش ورود غیرقانونی شمش طلا به کشور شده است، افزود: ما آماری از واردات این محصول نداریم؛ چراکه واردات رسمی آن بسیار کم اتفاق می افتد.

معاون سازمان توسعه تجارت ادامه داد: اگر بخواهیم شمش طلا را هم مانند سایر کالاها در نظر بگیریم، درست نیست؛ زیرا شمش طلا خام وارد کشور می شود و پس از تولید محصول به فروش می رسد، بنابراین اگر مالیاتی هم هست، باید بر روی کارمزد آن گذاشته شود. مدودی با تاکید بر اینکه معتقدیم طلا باید معاف از مالیات باشد، اظهار داشت: اول اینکه طلا یک ثروت است که باید به صورت قانونی وارد کشور شود و دوم اینکه حجم اشتغال‌زایی بالایی دارد و بخش عمده ای از اصناف وارد این کار می شوند.

وی با اعلام اینکه صادرات این محصول هم به نفع کشور است، گفت: در حال حاضر مشکل ما فقط مالیاتی است که برای واردات شمش طلا تعیین شده است و در حالی که ما یکی از بزرگترین صادرکنندگان طلا بودیم، امروزه به شدت در این بخش افت داشتیم. معاون سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه مذاکراتی را برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده شمش طلا داشتیم، اظهار داشت: قول کاهش ۹ درصد یا ۳ درصد را به ما داده اند البته رقم ۹ درصد مصوب مجلس بود، اما در حال حاضر مذاکراتی در حال انجام است و قصد دارند آن را به ۳ درصد برسانند.

مودودی با اشاره به اینکه ما معتقدیم این مالیات باید صفر شود زیرا توجیه اقتصادی برای واردکننده ندارد، افزود: در حال حاضر کشور افغانستان معادن زیادی در بخش های زمرد و یاقوت دارد، اما عملا به جای ورود قانونی این سنگ ها به کشور ما آماری از واردات این محصولات نداریم. گفتنی است روز گذشته خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست خبری هم نسبت به مالیات ۹ درصدی ارزش افزوده واردات طلا انتقاد کرد.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
چگونه ذهنی مهربان و بخشنده داشته باشیم؟
فیلم لاشه ی یک داعشی خوراک گربه ها شد!(عملیات آزادسازی موصل) ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نجات دختر ها دانشجو از هجوم نیروهای گروهک تروریستی داعش
ویدیو فیلم لحظات دلچسب،روش های فوق العاده و بازیکن فوق العاده هفته ۸ بوندسلیگا ( آپارات )
فیلم بازیکنانی که اندام خود را بیمه میلیاردی کرده اند !! ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم ضیافت و پایکوبی جوانان کشورمان ایران در رختکن پس از صعود به جام
کلیپ فیلم ۲۰ سوپر گل زیبا روی حرکات انفرادی
کربلایی حسین رستمی شب ۷ محرم ۹۵
پدارم شریفی فيلم متولد ۶۵ / عکس
پای دروازه بان صنعت نفت قلم شد
تنگی نفس در بارداری
استخدام منشی در دفتر وکالت
کلیپ فیلم جنگ گواردیولا و مورینیو
حمید گودرزی راز طلاق همسرش را فاش کرد!!
خطر بیماری های کشنده بطری های پلاستیکی
ویدیو فیلم ۵ گل برتر هفته آماتور ها (۹۵/۰۸/۰۴) – ورزش۳
استخدام شرکت دارویی پخش فردوس سال ۹۵
استخدام شرکت های فولاد در سال ۹۵
استخدام شرکت فولاد ناب تبریز در سال ۹۵
استخدام شرکت پخش شکلات فرمند در سال ۹۵
تبلیغات