http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عقب‌گرد ۳۱۷ واحدی شاخص کل بورس

عقب‌گرد ۳۱۷ واحدی شاخص کل بورس

فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 25 مهرماه 95 با کاهش 317 واحدی به رقم 77 هزار و 569 واحد رسید.
 
شاخص کل هم‌وزن نیز با 39 واحد کاهش عدد 15 هزار و 87 واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص سهام آزاد شناور اما با 535 واحد کاهش به عدد 86 هزار و 312 واحد دست یافت. 
 
شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 312 واحدی به رقم 54 هزار و 377 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 161 واحد کاهش به رقم 169 هزار و 53 واحد رسید. امروز همچنین شاخص کل فرابورس با افت 3 واحدی عدد 822 واحد را برای خود ثبت کرد.
 
طی معاملات امروز، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت سایپا با 59 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر و پالایش نفت بندرعباس هریک به میزان 48 واحد، بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در قبال، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با 19 واحد، کارت اعتباری ایران کیش با 6 واحد و فولاد آلیاژی ایران با 4 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
 
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 262.5 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 74 هزار و 403 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران، اوراق مشارکت لیزینگ امی، گروه صنایع پمپ‌سازی ایران، نفت پارس، سرمایه‌گذاری کوه نور، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری تهران و شیشه همدان بازگشایی شد.
 
در عین حال امروز آگهی عرضه اولیه 100 میلیون سهم شرکت آسان پرداخت پرشین معادل 10 درصد از کل سهام این شرکت برای فردا دوشنبه از طریق بازار دوم بورس تهران منتشر شد.
 
به گزارش فارس، امروز کمتر از 30 میلیون سهم صنعتی دریایی ایران به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان کد به کد شد. اندکی بیش از 11 میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذراب نیز به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
براساس این گزارش، امروز حجم معاملات سهام در بازار حاکی از غلبه عرضه بر تقاضا بود، بازاری که با فرا رسیدن موعد تسویه اعتباری کارگزاری‌ها و در عین حال در پیش رو بودن عرضه اولیه فردا در کنار برگزاری مجامع عادی سالیانه برخی شرکتهای بزرگ در روزهای آینده ترجیح داد تا کمی دست به عصا گام بردارد. بازاری که امروز اگر چه با صف‌های فروش مواجه نبود اما انگیزه عرضه سهام در حالی حاکم‌فرما شد که اغلب حقوقی‌ها خریدار سهام در دامنه منفی قیمت‌ها بودند.
 
در گروه بانک‌ها نیز امروز مجوز بانک مرکزی برای برگزاری این مجمع در روز آینده در حالی منتشر شد که به نظر می‌رسد با توجه به ذخایر و ثبت‌های حسابداری که باید در این مجمع گرفته شود سهم بانک تجارت به کمتر از قیمت اسمی در بازار بازگشایی شود.
 
در گروه تولیدکنندگان لاستیک اما (پتایر) امروز از آگهی مزایده زمین 5 هکتاری خود خبرداده است.
 
در عین حال در گروه تولیدکنندگان کاغذ امروز عنوان شد کاغذسازی بیستون با تأمین مالی 31 میلیارد تومان از 93 میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق بانک صنعت و معدن و مابقی از طریق آورده سهامداران را در دستور کار قرار داده است تا این مجموعه وابسته به صنایع کاغذسازی کاوه در سال 97 به بهره‌برداری برسد.
 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری متعادل در حجم معاملات بود که همزمانی موعد سررسید تسویه اعتباری گزارش‌های نه چندان مطلوب عملکردی، برگزاری مجامع عادی سالیانه چند شرکت مهم و عرضه اولیه سهام در روز آینده باعث شد تا عرضه سهام بر تقاضا غلبه بیشتری داشته باشد هرچند که حقوقی‌ها از این اتفاق به عنوان فرصتی برای جمع‌آوری سهام در بازار و ترمیم پرتفو استفاده کردند.

منبع: رجا
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب