صائبی: آینده ای درخشان در انتظار والیبال نشسته بانوان ایران است


با دیگران به اشتراک بگذارید

صائبی: آینده ای درخشان در انتظار والیبال نشسته بانوان ایران است

مدیر فنی تیم والیبال نشسته زنان ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو از عملکرد ملی‌پوشان ایران در این بازی‌ها ابراز رضایت کرد و آینده‌ای نورانی را برای این تیم متصور شد.

تصویر و عکس   صائبی: آینده ای نورانی در انتظار والیبال نشسته زنان ایران است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، فرید صائبی در مکالمه با سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در این خصوص گفت: طی یک سال و نیم اخیر که به عنوان مدیر فنی با تیم ملی والیبال نشسته زنان همراه بودم، تلاش کردم تجربه بیست ساله ام در والیبال نشسته و ایستاده و همین طور چکیده دانش والیبال نشسته را به بازیکنان و کادر فنی رسانم.

وی اضافه کرد: این انتقال تجربه در اردوهای شهرستانی هم انجام می شد و تلاش می کردیم تا مربیان بومی هم در کنار تمرینات باشند و در واقع در ضمن تمرینات زنان یک دوره تعلیمی غیر مستقیم هم برای مربیان شهرستانی برقرار بود.

مدیر فنی تیم ملی زنان در بازی های پارالمپیک خاطر نشان کرد: می توان به جرات گفت ۲۰ بازیکنی که به اردوها فرا خوانده شدند آن قدر به تکنیک ها و تاکتیک ها اشراف یافته اند که در ادامه مسیر قادر هستند کامیاب شوند و قطعا چنانچه در کنار این تکنیک ها، تجربه بیشتری هم داشتند، روی سکو می رفتند.

صائبی گفت: گروه ما در ریو گروه سختی بود و به نظرم فدراسیون دنیاای در این زمینه عادلانه عمل نکرد. در گروه ما چین و ایالات متحده حاضر بودند که قهرمان اول و دوم دنیا هستند و چنانچه جدول به گونه ای دیگر دیزاین شده بود و بازی های پلی آف کنار زده نمیشد، قادر میبودیم در زمره ۴ تیم بالا بیاییم. با این حال همین عنوان پنجم هم بسیار مناسب بود و برای اولین بار بود که در سطح بازی های المپیک و پارالمپیک یک ورزش تیمی از زنان حضور مییافت.

وی اضافه کرد: برای ریو فرصت کمی داشتیم و باید حجم زیادی از اطلاعات و نیز تغییرات تکنیک و تاکتیک را به ورزشکاران میرساندیم و فدراسیون نیز در این مسیر همکاری بسیار خوبی با ما داشت و متاسفانه برنامه دیدارهای تدارکاتی با چین و روسیه که قبل از ریو تدارک دیده شده بود، محقق نشد و بدون بازی تدارکاتی به ریو اعزام شدیم.

مدیر فنی تیم ملی والیبال نشسته زنان در ریو تصریح کرد: باید اعلام کنم که بعد از بازی های پارالمپیک ریو و بر اساس اعلام وب سایت مجلسی فدراسیون دنیاای پاراوالیبال، اتفاق بسیار خوبی افتاد و آن قرار گرفتن نام ۴ بازیکن ما در میان ۱۰ بازیکن خوب تر دنیا بود. عشرت کردستانی، سمیه عبدی و زینب ملکی سه بازیکنی هستند که در هر ۶ تکنیک موجود در زمره خوب ترین های دنیا هستند و مهری فلاحی نیز به عنوان یکی از ده لیبروی خوب تر شناسانده شده است و این افتخار بزرگی برای والیبال نشسته زنان ایران است و البته باید نقل بکنیم که همه بازیکنان ما خوب و شایسته هستند.

صائبی گفت: ترکیب ریو، مخلوطی از ورزشکاران جوان و ورزشکاران با تجربه بود و ورزشکاران در رنج سنی ۲۰ تا ۲۳ سال ما قادر بودند به گونه ای عمل کنند که در در ترکیب ثابت تیم قرار گیرند و چنانچه برنامه ریزی خوبی برای این تیم انجام و در کنار آن استعدادیابی هم انتخاب شود، در آینده قادر هستیم شاید حضور تیم زنان ایران بر سکوهای پارالمپیک و دنیاای باشیم.

وی در پایان اضافه کرد: در ریو بازی های مان روز جدید بهتر می شد و خوشبختانه توانستیم عملکرد خوبی به اکران قرار بدهیم. تیم ایالات متحده مقابل ما به سختی بازی را برد و حتی در مقابل چین هم در ست دوم چندین امتیاز جلوتر افتادیم اما به نظرم خوب ترین بازی ما در پارالمپیک آخرین بازی مان بود که مقابل هلند انجام شد. این تیم ۲۰ سال است که حضور دنیاای و پارالمپیکی دارد و بازیکنان بلند قامتی به خدمت گرفته است که از تجربه خوبی هم برخوردار هستند. در این بازی دو ست نخست را با اقتدار بردیم و در دو ست بعدی به دلیل اشتباهاتی که ناشی از بی تجربگی بود باختیم و البته لغزشات داوری هم بی تاثیر عدم. در ادامه توانستیم ست پنجم را ببریم و عنوان پنجمی بازی های پارالمپیک را از آن خود کنیم.

***************

تهیه کننده : گيتی خ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل گفت وصالش به دعا باز توان يافت
««« »»»
عمريست که عمرم همه در کار دعا رفت

صائبی: آینده ای درخشان در انتظار والیبال نشسته بانوان ایران است

TT / 102 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال