http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سکوت سیف شکست؛ رشد اقتصادی 5.4 درصدی

سکوت سیف شکست؛ رشد اقتصادی 5.4 درصدی

سرانجام بعد از مدت‌ها، سکوت بانک مرکزی درباره نرخ رشد اقتصادی شکست. این بار سیف در بین اظهارات خود از رشد اقتصادی ۵.۴ درصدی بهار امسال رونمایی کرده است.
خبرگزاری ایسنا: سرانجام بعد از مدت‌ها، سکوت بانک مرکزی درباره نرخ رشد اقتصادی شکست. این بار سیف در بین اظهارات خود از رشد اقتصادی ۵.۴ درصدی بهار امسال رونمایی کرده است.

نرخ رشد اقتصادی و اعلام آن از سوی مراجع رسمی یعنی بانک مرکزی و مرکز آمار در سال گذشته با حواشی بسیاری همراه شد و هیچ یک از دو مرجع به روال قبلی خود به طور سه یا شش ماهه آمار رشد را اعلام نکردند و تنها بعد از پایان سال بود که مرکز آمار از رشد حدود ۰.۹ درصدی اقتصادی سال ۱۳۹۴ خبر داد.

این در حالی است که بسیاری معتقد بودند به دلیل روند نزولی که در رشد اقتصادی سال گذشته رخ داده، مراجع رسمی منتشر کننده آمار از اعلام آن خودداری کردند، اما به هر حال در سال جاری نیز با وجود این که مرکز آمار در مرداد ماه امسال رشد اقتصادی بهار را اعلام و خبرداد که در سه ماه نخست امسال رشد تولید ناخالص داخلی با احتساب نفت به ۴.۴ درصد رسیده است.

اما در شرایطی بانک مرکزی بیش از ۱.۵ سال بود که هیچ آماری از رشد اقتصادی اعلام و حتی برای بهار امسال نیز در این باره هیچ رقمی منتشر نکرده بود و تنها رئیس کل بانک مرکزی به پیش‌بینی رشد حدود پنج درصدی برای سال جاری در اظهاراتش اکتفا می‌کرد، وی در جلسه اخیر خود در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین اعلام کرده که رشد اقتصادی سه ماهه ابتدایی سال جاری به ۵.۴ درصد رسیده است.

گر چه بانک مرکزی جزئیاتی از دلایل افزایش رشد اقتصادی به ۵.۴ درصد از رقم کمتر از یک درصدی سال گذشته منتشر نکرده اما بر اساس آن‌چه که تاکنون مدیران اقتصادی و حتی کارشناسان بر آن اذعان داشته‌اند عمده دلیل این افزایش رشد به بالا رفتن میزان تولید و صادرات نفت در سال جاری بر می‌گردد.

به هر صورت اکنون با اعلام رشد ۵.۴ درصدی اقتصادی از سوی رئیس کل بانک مرکزی و فاصله یک درصدی آن نسبت به نرخ اعلامی مرکز آمار انتظار می‌رود که بانک مرکزی جزئیات کامل رشد اقتصادی بهار را منتشر کند.


منبع: سیمرغ
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام شرکت فن آوری نانو
قطع چند ساعته توئیتر و برخی دیگر سایتها؛ مقصر حملات سایبری اخیر کیست
تبدیل صدا به متن با یک ابزار خارق‌العاده+تصاویر
فجیع‌ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس +تصاویر
جابجا کردن اومبیل با کتف های قدرتمند نوجوان هندی+تصاویر
استخدام نیروی بازاریابی در کرمانشاه
گام تازه برای از بین بردن مصونیت نمایندگی
فیلم واکنش بهنوش طباطبایی به خبر طلاق از مهدی پاکدل
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
بی اطلاعی وزارت نیرو از افزایش قیمت قبوض برق
ماجرای انتشار فیش حقوقی یکی از جراحان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
اعطای کد نمایندگی عمر شرکت بیمه پاسارگاد
ماساژ پوست نوزاد با روغن گیاهی, مفید است یا مضر؟
درگذشت خلیفه بن حمد آل ثانی امیر سابق قطر ۲ آبان ۹۵
(تصاویر) از تولد کیم کارداشیان تا سقوط تبت
نحوه اجرای طرح LEZ در تهران
تریلر جدید ریمستر Skyrim بهبود‌های گرافیکی را نشان می‌دهد
دلیل برگشت نامه معرفی وزرای پیشنهادی ؟
استخدام شرکت شونیز سال ۹۵
آلزایمر و زوال عقل چه تفاوتی دارند؟
تبلیغات