قطع همکاری شبکه جم با بازیگران مهاجر! / سرنوشت تلخ در انتظار بازیگران! (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

قطع همکاری شبکه جم با بازیگران مهاجر! / سرنوشت تلخ در انتظار بازیگران!

طی روزهای گذشته نامه ای منتسب به مدیر شبکه جم در برخی سایت ها و رسانه ها مبنی بر تعدیل نیرو در این شبکه در حال انتشار می باشد. البته هنوز مدیران این شبکه واکنش مجلسی نسبت به این نامه نمایان نکردند.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس قطع همکاری شبکه جم با بازیگران مهاجر! / سرنوشت تلخ در انتظار بازیگران!

سرزه به نقل از (سلام سینما) خبر می دهد، پس از پخش خبر احتمال قطع همکاری شبکه جم با عوامل مهاجرت کرده سینما ایران به این شبکه سایت تبناک در گزارشی از سرنوشت تلخ این بازیگران پس از طلاق نگاشت:

پس از اعلام قطع همکاری شبکه ماهواره ای «جم تی وی» با بازیگران سینما و تلویزیون ایران، اکنون سرنوشت آنها در زمان پس از پایان همکاری با این شبکه ها نامشخص است و دغدغه هایی درباره دورنمای زندگی شخصی آنها که عمدتاً ساکن کشور ترکیه هستند، وجود دارد. ظاهراً بستر پوشالی که فراهم شده بود، اکنون در حال فروریختن است و در مقابل، شماری از هنرمندان کشورمان احتمالاً فرصت فعالیت مجدد را نخواهد داشت.

انتشار یک نامه با امضای مدیر شبکه «جم تی وی» خطاب با بازیگران و عوامل طرف قرارداد با این شبکه، مبنی بر عدم برخورداری این شبکه از ظرفیت مالی و تولیدی ضروری برای استمرار خدمت گرفتن آنها و تاکید بر تسویه حساب در پایان قراردادشان با این شبکه، به منزله بسته شدن درها برای گروهی از بازیگران و عوامل تولید بود؛ واقعه ای که ضربه جبران ناپذیری به چهره های پیوسته به این شبکه ماهواره ای خواهد زد.

در نوشته این نامه که با امضای سعید کریمیان مدیر کلکسیون شبکه های «جم» توسط شماری از رسانه ها انتشار داده شده، این موضوع نکته تاکید قرار گرفته که عدم وجود سناریو و عدم وجود ظرفیت تولید، آنها را وادار به قطع مشارکت داشته است. بنابراین در ماه های جلو رو، عوامل طرف قرارداد با این شبکه ماهواره ای یک به یک بیکار و آواره کشور ترکیه خواهند شد؛ عواملی که درآمدهای کلانی نداشتند و همه امیدشان به قراردادهای بلندمدتی بود که در زمان آغاز همکاری با این شبکه، قولش را گرفته بودند.

شبکه «جم تی وی» ضربات متعددی به فضای فرهنگی کشور زد و جذب بازیگران تلویزیون و سینمای ایران به همراه شماری از عوامل فنی و قرار دادنشان در مسیری که بازگشت به ایران را دشوار می نماید، یکی از این ضربات بود. برخی رسانه ها سال گذشته از جذب و عقد قرارداد با بیش از ۱۰۰ فعال سینمایی و تلویزیونی گزارش کرده بودند اما در نهایت شمار بازیگرانی که به این شبکه پیوستند، لیست آنچنان طولانی و پروزنی عدم.

چکامه چمن ماه، رابعه اسکویی، بهارک صالح نیا، پردیس افکاری و مانی کسراییان، رامسین کبریتی، بهناز سلیمانی و هرمز سیرتی در کنار مهدی مظلومی کارگردان تلویزیون و یکی-دو کارگردان نه چندان مطرح دیگر، اصلی چهره هایی بودند که به شبکه جم پیوستند. در عین حال، خبر پیوستن عوامل فنی نظیر فیلمبردار، گریمور، تدوینگر و… به واسطه آنکه عمدتاً بر خلاف بازیگران چهره نشده اند، شنیده نمیشود؛ اما همان گونه که حدس زده میشد، این موج ها در حال بردن گروه وسیعی بود که تنها مهاجرت بازیگران نمود پررنگی کشف میکند.

مهدی مظلومی در اوج این جنجال درباره کیفیت این نوع فیلمسازی گفته بود: «بنده چندین ماه پیش این فیلم را برای یک آماده کننده بین المللی به نام آقای زاراوان که یکی از دفاترش در دوبی است ساختم و قرار است در ۱۴ شبکه عربی، هندی، ایرانی و اروپایی انتشار داده شود. شبکه (ج) هم یکی از خریداران فیلم است که مسئولیتش با من نیست و به درخواست من از شب دوم اسمم از آگهی کوتاه کنار زده شد».

این کارگردان که یکی از محورهای تولیدات «جم» بود، تأکید کرده بود: «این آخرین کار هم نیست؛ تا انتهای ۲۰۱۶ تعهد ساخت ۶ فیلم دیگه رو هم دارم. علتی برای تکذیب نمی بینیم. کار خارج از کشور مثل ایران انحصاری و محدود به شبکه خاصی نیست. یک تجارت است که متأسفانه یا خوشبختانه خیلی ها بلدند از آن پول دربیاورند. حین اینکه فیلم فوق به لحاظ محتوا کاملا براساس چارچوب هایی است که پس از بیست سال کار در تلویزیون ایران به آن عادت کردم. نوع پوشش ها هم به خاطر بین المللی بودن باید مختصات خودش را می داشت!»

مظلومی البته با اشاره به طیف گسترده سینماگرانی که همکاری شان را با شبکه های ماهواره ای فارسی زبان آغاز کرده یا در شرف همکاری هستند، تاکیده کرده بود که نگرانی از ممنوع الفعالیتی در ایران ندارد. در واقع طیف درگیر را آنچنان وسیع قلمداد می کند که امکان ممنوع الفعالیتی همه این طیف دشوار است و از یک بحران جدید در سینمای ایران خبر می دهد. این بحران همان زمان با واکنش مدیران سینمایی مواجه شد و حجت الله ایوبی در یادداشتی، نکاتی پیشنهاد گونه به این سینماگران و آنهایی که قصد رفتن داشت، گفت.

در بخشی از این یادداشت ایوبی تاکید شده بود: «هیچ ایرانی ندیدم که برای همیشه در سرزمین دیگری جز ایران رحل اقامت افکنده باشد. همه آنها که من دیده ام، روز شب را می شمارند و در انتظار لحظه بازگشتند. چرا که ایرانی ساکن در دیگر کشورها حس می کند «تماشاگر» است نه «بازیگر». آنچه در اطراف او می گذرد، گویی هیچ نسبتی با او ندارد. او یک تماشاگر است مانند تماشاگر صحنه های شاید خوشگل یک اکران و یک فیلم. اما در ایران در کوچه پس کوچه های شهراو یک بازیگر است.»

همانگونه که پیش تر تاکید شده بود و اقدام جدید مدیران این شبکه ماهواره ای نیز بر آن مهر تایید زد، کلکسیون اقدامات شبکه جم علیه سینمای ایران، کاملاً هدفمند و هدایت شده، بدنه سینمای کشورمان را نشانه گرفته و جم تی وی ابزاری برای به خطر انداختن امنیت اقتصادی و روانی سینمای ایران شده است. کلکسیون اقدامات جم تی وی مشخصاً کارکرد اعتمادزایی در بدنه سینمای کشورمان دارد که در بلندمدت تبعات وسیع و غیرمترقبه ای قادر هست داشته باشد.

عکس و تصویر منتسب به نامه مدیر شبکه جم جهت تعدیل نیرو

عکس شماره ۲ ⇩عکس قطع همکاری شبکه جم با بازیگران مهاجر! / سرنوشت تلخ در انتظار بازیگران!

سرزه به نقل از (سلام سینما) خبر می دهد، این که این نامه که بدون لوگو و مهر می باشد نمی شود نسبت به قطعی بودن آن اطمینان حاصل کرد و باید منتظر ماند بازیگرانی که نقل میشد برای وضعیت معیشیتی خوب تر مهاجرت را انتخاب کردند چه آینده ای در انتظارشان می باشد.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد-

تهیه کننده: شرمين م.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قد خميده ما سهلت نمايد اما
««« »»»
بر چشم دشمنان تير از اين کمان توان زد

قطع همکاری شبکه جم با بازیگران مهاجر! / سرنوشت تلخ در انتظار بازیگران! (۲ عکس)

TT / 99 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال