قبوض تلفن ثابت قیمتی شد؛ افزوده شدن بند مخارج ای تازه


با دیگران به اشتراک بگذارید

قبوض تلفن ثابت گران شد؛ اضافه شدن بند هزینه ای جدید

در راستای مصوبه دولت برای تعدیل تعرفه‌های رابطه ای، قبوض تلفن ثابت این دوره قیمتی و گفتگو با تلفن اجباری شد. ماه تیر سال جاری و براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه هر پالس (یک دقیقه) گفتگو با تلفن ثابت از ۳۰ به ۴۵ ریال رسید تا به این طریق بخشی از هزینه‌های شرکت مخابرات کشورمان از طریق افزایش تعرفه‌ها، تعدیل شود.

تصویر و عکس قبوض تلفن ثابت قیمتی شد؛ افزوده شدن بند هزینه ای تازه

مخابرات که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به طور جد دنبال افزایش تعرفه‌های رابطه ای و وزیر ارتباطات هم در جناح مقابل معتقد بود چنانچه این شرکت برای آینده برنامه توسعه‌ای نداشته باشد از گردونه رقابت حذف می‌شود و شرکت‌های دیگر جایگزین آن می‌شود.

این اختلاف نظر تا پایان عمر کاری هیات مدیره قبلی به درازا کشید و پس از آن وزارت ارتباطات و مخابرات به شکل عجیب و یکباره با هم دوست و رفیق شدند. علت عمده این رفاقت یکباره و شاید کمی دور از انتظار هم، چینش مهره‌های تازه هیات مدیره مخابرات طبق نظر دولت بود.

گذشته از این موضوع که تحلیل‌های فراوانی اطراف آن ارائه شده است، کمیسیون تنظیم مقررات در همان مصوبه (۲۳۷) ردیفی به عنوان “حداقل گفتگو” را درج کرد که طبق آن مشترکان شهری و روستایی باید به ترتیب حداقل ۳۳۰ و ۲۰۰ دقیقه گفتگو در هر دوره صورتحساب داشته باشند. این بند تازه که از اول ماه مرداد در دستگاه بیلینگ مخابرات لحاظ شده، بر رقم قبوض تلفن ثابت این دوره مشترکان افزود.

این بند قانونی، درآمد تضمین شده مخابرات از محل نگهداری خطوط بلااستفاده است. بنابراین طبق گزارش‌های پیشین تـسنیم، با این ردیف مشترکان شهری و روستایی چنانچه در طول دوره صورتحساب مکالمه‌ای نداشته باشند باید به اندازه ۳۳۰ دقیقه(۱۴۸۵ تومان) و ۲۰۰ دقیقه(۹۰۰ تومان) پالس شهری هزینه توجه بکنند.

چنانچه بیش از این مقدار هم با تلفن ثابت حرف زنند باید هزینه مربوط به پالس را بابت هر دقیقه توجه بکنند. اکنون چنانچه به قبوض صادر شده مخابرات در بازه وقتی اول مرداد تا اول مهر (۹۵/۵/۱ تا ۹۵/۷/۱) نگاهی بیندازید متوجه درج این نرخ‌های تازه می‌شود.

از آن جهت که قبوض مخابرات هر دو ماه یکبار صادر می‌شود، حداقل گفتگو برای مشترکان شهری در بخش هزینه شهری ۲۹۷۰ تومان و مشترکان روستایی ۱۸۰۰ تومان درج شده است.

اما مورد قابل تأمل در این است که برخی قبوض با بند هزینه‌ای تازه “معوقه مبلغ نام نویسی تلفن” مواجه و رقم ۱۰ هزار تومان برای آن درج شده که هنوز علت آن مشخص نیست.

**با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز**

نگارش: بهدخت ظ.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز جام گل دگر بلبل چنان مست می لعل است
««« »»»
که زد بر چرخ فيروزه صفير تخت فيروزی

قبوض تلفن ثابت قیمتی شد؛ افزوده شدن بند مخارج ای تازه

TT / 51 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال