http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عبدالله ناصری: جنتی وزیر موفقی است

عبدالله ناصری: جنتی وزیر موفقی است

عبدالله ناصری عضو بنیاد باران در مورد عملکرد “علی جنتی” در سه سال گذشته گفت: وزارت فرهنگ را وزارت‌خانه موفقی می‌دانم. انصافا آقای جنتی و بخش قابل توجهی از معاونین او بسیار خوب عمل کردند.
خبرگزاری ایرنا: عبدالله ناصری عضو بنیاد باران در مورد عملکرد “علی جنتی” در سه سال گذشته گفت: وزارت فرهنگ را وزارت‌خانه موفقی می‌دانم. انصافا آقای جنتی و بخش قابل توجهی از معاونین او بسیار خوب عمل کردند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در زمان اصلاحات ادامه داد: در حوزه کتاب و فیلم، با اینکه برخی کتاب‌ها مجوز نگرفتند و بخشی از فیلم‌ها اکران نشدند اما وزارت ارشاد بسیار موفق عمل کرده است. وزارت ارشاد دولت یازدهم جز 5 وزارت‌خانه موفق دولت حسن روحانی است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد گلایه برخی از اهالی هنر از عقب‌نشینی‌های علی جنتی در ماجرای کنسرت‌ها خاطر نشان کرد: بله این گلایه به حقی است اما وزارت فرهنگ به تنهایی نمی‌توانست در برابر این فشارها بایستد و دولت و شخص رییس جمهور باید از تصمیمات وزارت ارشاد حمایت و حفاظت می‌کردند.

وی تصریح کرد: اگر همان زمانی که در خراسان کنسرت‌ها لغو شد، وزارت خانه یا حمایت شخص رییس جمهور می‌ایستادند شاهد تکرار این ماجرا نبودیم. در این زمینه کوتاهی جدی از سوی دولت وجود دارند و هنرمندان حق دارند گلایه کنند.

ناصری افزود: اگر آقای جنتی استعفا داده باشد دلیل آن همین عدم همراهی بخش‌های دیگر دولت با وزارت خانه ارشاد است. به نظر من دولت و شخص رییس جمهور باید حمایت جدی‌تری از وزیر ارشاد و برنامه‌های فرهنگی آن داشته باشند.

عبدالله ناصری: جنتی وزیر موفقی بوده است/ کوتاهی روحانی در زمینه فرهنگ قابل توجه است/ معرفی یک اصلاح‌طلب به عنوان وزیر ارشاد یک رویاست

وی گفت: من فکر می‌کنم تلقی جنتی این است رییس جمهور به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور می‌توانند در زمینه فرهنگ تاثیر گذار باشند و جلوی برخی بی‌قانونی‌ها مانند لغوت کنسرت‌ها را بگیرند.

عضو بنیاد باران ادامه داد: کوتاهی روحانی و دولت در زمینه فرهنگ قابل توجه است.

مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا در زمان اصلاحات افزود: از نگاه نخبگان آقای روحانی بعد از برجام اهتمام جدی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نداشته است و بیشتر توجه خود را حول محور مسائل سیاست خارجی و اقتصادی قرار داده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: برجام اتفاق مهمی بود و اگر رییس جمهور به تنهایی همین یک کار را هم در دور اولش انجام می‌داد، برای چهار سال کافی بود اما انتظار این است که در زمینه فرهنگ و اجتماعی مانند آموزش و پرورش نیز دغدغه‌هایی که دارند را اعمال کنند. امیدوارم در دور دوم این کمبودها را جبران کنند.

وی در مورد احتمال پذیرش استعفای احتمالی وزیر ارشاد از سوی رییس جمهور گفت: امیدوارم آقای روحانی به هیچ وجه با استعفای جنتی موافقت نکند چون این یک شکست قابل تامل برای دولت خواهد بود و حتما در وضعیت انتخاباتی ایشان اثر خواهد گذاشت.

ناصری در پاسخ به این سوال که اگر جانشین جنتی یک اصلاح‌طلب باشد آیا بازهم به ضرر دولت خواهد بود یا خیر گفت: روحانی حتما چنین کاری نخواهد کرد. با توجه به شرایط کشور و فشارها حتما آقای روحانی یک اصلاح‌طلب را به عنوان وزیر معرفی نخواهد کرد و این رویایی بیش نیست.

عضو بنیاد باران گفت: در صورت کنار رفتن جنتی به روحانی قطعا سمت یک شخصیت خنثی خواهد رفت. اما بر این باورم که در این شرایط جنتی بهترین فرد برای وزارت ارشاد است.

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
سریال مردگان متحرک با استقبال بی نظیر بازگشت
از بازیکنان جوان تیم راضی نیستم/ از حرف هایم سوءبرداشت شده است
پیشنهادی برای تحقق رویای زوج های عاشق بی اولاد
تخلفی در ۱۰۴ تعاونی شهرداری وجود نداشته است/ برخی مدیران بیش از مقدار تعیین شده تخفیف گرفته اند/ شهردار تهران اعلام کرد در جریان تخفیف ها نبوده است/ واگذاری املاک به ۲۹ نفر خارج از مجموعه شهرداری
جزئیات حمایت از نخبگان پژوهشگر دانش آموزی/ تبادل تجارب در «میز داغ»
استخدام دوردیف شغلی درشرکت ماگنولیادرساوه ،شهر صنعتی کاوه
داور بخش صوت مسابقات: برگزاری مسابقات قرآنی تاثیری گسترده در نسل جوان دارد
گیاهان مناسب برای رهایی از کیست در تخمدان
طبیعی ترین خوراکی ها برای رفع چربی شکم
دروغی به نام نوشابه رژیمی
راه چاره برای مشکلات دوره قاعدگی
علل لاغری کودکان
دریافت آب کافی برای بدن با مصرف برخی میوه ها
آب برنج! ماسک طبیعی برای صورت شما
بررسی ویژگی های درمانی حنا
تا چه حد به سلامت روان کودکتان اهمیت می دهید؟
اهمیت اصلاح طبع برای چاقی و لاغری
سریال تلوزیونی مردگان متحرک با استقبال بی مانند بازگشت
استخدام برنامه نویس،مدیرمنابع انسانی،حسابدار،مسئول دفتر(کرج)
گلایه نمایندگان از روحانی به دلیل معرفی وزرای غیر تخصصی/احتمال رأی نیاوردن ۲ وزیر
تبلیغات