اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده، بعد از دعوت دوم سامسونگ برای جمع‌آوری گلکسی نوت ۷، حضور این سیستم را در پروازهای آمریکایی ممنوع کرد.

تبلیغات
چگونه در اینترنت مارک سازی کنیم برنده تور رایگان ارمنستان شوید

 

گروهی از قانون‌گذاران ایالات متحده در روز جمعه طبق قانون «ممنوعیت مواد خطرناک» و توصیف گلکسی نوت ۷ تحت این قانون، حضور این سیستم را در تمامی پروازها از ایالات متحده و به این کشور ممنوع اعلام کرد.

این ممنوعیت که از روز شنبه اجرا شده است، گسترش قابل توجهی از محدودیت‌های نوت ۷ است. قبل از این مردمان اجازه داشتند که این سیستم را در پروازها با خود جابجا کنند، اما به آنها نقل کرده می‌شد که از آنها بهره نگرفته و یا آنها را شارژ نکنند و یا در چمدان خود نگه دارند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آیا«گلکسی نوت 7» دیگر اجازه پرواز ندارد؟
این ممنوعیت ضربه دیگری به سیستم معیوب سامسونگ است. روز پنجشنبه، با توجه به گزارش‌های متعدد از گرمای بیش از انداره و انفجار نوت ۷، سامسونگ و کمیسیون امنیت محصولات مصرفی ایالات متحده دومین دعوت را برای گلکسی نوت ۷ صادر کردند. همچنین سامسونگ تولید این سیستم خود را متوقف کرده است و انتظار می‌رود که میلیاردها خسارت ناشی از معضلات سیستم را متحمل شود.

آنتونی فاکس – وزیر حمل و نقل ایالات متحده- در بیانیه‌ای گفت: می‌دانیم که ممنوعیت بهره گیری از گلکسی نوت ۷ سامسونگ در خطوط هوایی، موجب آزردگی برخی از مسافران خواهد شد، اما امنیت تمامی افراد حاضر در هواپیما باید برای ما در اولویت باشد. ما این اقدامات زاید را به انجام میرسانیم، زیرا حتی یک حادثه آتش‌سوزی در پرواز، می‌تواند آسیب‌های شدیدی داشته باشد و زندگی بسیاری را به خطر اندازد.

با این ممنوعیت، مسافران اجازه ندارند گلکسی نوت ۷ را نزد خود و حتی در چمدان‌هایشان جابجا کنند و افرادی که به این قانون بی‌توجه باشند، جریمه شده و تلفن‌هایشان ضبط خواهد شد. این گوشی‌ها همچنین نمی‌توانند در محموله‌های هوایی جابجا شوند.

سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: دارندگان گلکسی نوت ۷ باید به فروشگاه‌های این شرکت در ایالات متحده مراجعه کرده و در برنامه بازپرداخت و تعویض نوت ۷ شرکت کنند. می‌دانیم این موضوع موجب آزردگی مصرف‌کنندگان است، اما امنیت شما برای ما در اولولیت است.