عکسهای آموزشی ازدیاد ظرفیت فلش مموری (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آموزش تصویری افزایش ظرفیت فلش مموری

عکس شماره ۱ ⇩
عکس تعلیم عکس و تصویری افزایش ظرفیت فلش مموری

چنانچه معضل کمبود حافظه فلش مموری دارید با یک روش بسیار سهل قادر هستید از تمام ظرفیت یک فلش مموری خود بهره گیرید.

کلیک-  یک ترفند سهل  و مفید وجود دارد که شما قادر هستید با استفاده ظرفیت فلش مموری USB خود را زیاد کنید برای آگاهی داشتن این راهکار تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

۱- فلش مموری را فرمت کنید

پیش از این کار باید آگاهی بدارید که با این کار فایل‌های موجود روی فلش مموری کنار زده خواهند شد. بنابراین چنانچه روی فلش مموری خود فایل‌های اهمیتی می داری دارید ابتدا آن‌ها را موقتا به مکان دیگری جابجا کرده و سپس فلش مموری را طبق مراحل زیر فرمت کنید.

پنجره‌ی Explorer را باز و در پنل سمت چپ روی گزینه‌ی This PC (Computer در ویندوز ۷) کلیک کنید.روی آیکن مربوط به فلش مموری کلیک راست کنید.از منو گزینه‌ی Format را برگزید.

عکس شماره ۲ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری افزایش ظرفیت فلش مموری

در پنجره‌ی فرمت از منوی File system گزینه‌ی NTFS را برگزید. به‌صورت پیش‌فرض اغلب فلش مموری‌ها با بهره گیری از فایل دستگاه FAT فرمت می‌شوند.مقدار Allocation unit size را روی گزینه‌ی Default گذارید.تیک Quick Format را فعال کرده و دکمه‌ی Start را بزنید.
عکس شماره ۳ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری افزایش ظرفیت فلش مموری

 

۲- فشرده‌سازی فلش مموری را آغاز کنید.

پنجره‌ی Explorer را باز و در پنل سمت چپ روی گزینه‌ی This PC کلیک کنید.روی آیکن مربوط به فلش مموری کلیک راست کنید.از منو گزینه‌ی Properties را برگزید.تیک Compress this drive to save disk space را بزنید.روی دکمه‌ی Apply کلیک کنید.در پنجره‌ی بعدی گزینه‌ی Apply changes to drive, subfolders and files را برگزید.روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری افزایش ظرفیت فلش مموری

با این راهکار به ویندوز فرمان داده می شود تمام فایل‌هایی را که روی فلش مموری کپی یا ذخیره می‌شوند فشرده کند. این شیوه  متفاوت از روش فشرده‌سازی در قالب فایل زیپ است  و فایل‌های  شما به فرمت زیپ مبدل نخواهند شد.

ویندوز برای این کار از یک شیوه  با سرعت استفاده می‌کند. در این روش فایل‌ها فشرده هستند،ولی به‌ظاهر هیچ تفاوتی با فایل‌های عادی  ندارند و عملکرد آن‌ها هم مانند فایل‌های متداولی خواهد بود. ویندوز عملیات فشرده‌سازی و نو سازی فایل‌ها را به‌صورت نامرئی در پس‌زمینه انجام می‌دهد. در نتیجه از دیدگاه کاربر همه‌چیز به نظر عادی خواهد بود. شما با این روش قادر هستید از حداکثر فضای فلش مموری خود بهره گیرید.

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد**

نگارش: بهدخت ظ.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه از کوی وفا گشت به صد مرحله دور
««« »»»
دور باد آفت دور فلک از جان و تنش

عکسهای آموزشی ازدیاد ظرفیت فلش مموری (۴ عکس)

TT / 81 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال