http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نمایش مواضع ضد و نقیض واشنگتن؛ دفاع از عربستان و محکومیت آن

نمایش مواضع ضد و نقیض واشنگتن؛ دفاع از عربستان و محکومیت آن

آمریکا حمله عربستان به یک مجلس عزاداری در صنعاء را محکوم و در عین حال آن را حق ریاض برای دفاع از خود اعلام و از سوی دیگر تاکید کرد که حمایتش از عربستان چک سفید امضا نیست.

دفاع از عربستان و محکومیت آن

 نگاهی به مواضع اخیر آمریکا در مورد جدیدترین تحولات یمن هر کسی را که روند تحولات این کشور را پیگیری می کند دچار سردرگمی کرده و این سوال را مطرح می سازد که آیا تقبیح کردن حمله عربستان به مجلس عزاداری در صنعاء و در عین حال تاکید بر حق ریاض در دفاع از خود، مواضعی است که بتوان آن را هماهنگ و همسو دانست؟

این سردرگمی زمانی بیشتر می شود که واشنگتن اعلام کرد که حمایت از عربستان چک سفید امضا نیست و خط مشی خود در حمایت از ریاض را مورد بازبینی فوری قرار می دهد.

در ادامه این موضع گیری ها، آمریکا به بهانه حمله یمنی ها به یک کشتی آمریکایی در سواحل یمن مواضع انصارالله و سه سایت ارتش یمن را هدف حمله قرار داد اما انصار الله حمله به کشتی آمریکایی را تکذیب کرد.

در همین ارتباط وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که حمله به مراکز راداری یمن در پی حمله یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل یمن رخ داد، اما یمنی ها این ادعای آمریکایی را دروغ دانستند.

در این میان مسئولان و محافل متعدد آمریکایی ممنوعیت فروش سلاح به عربستان را خواستار هستند و دلیل آن را استفاده از این سلاح ها علیه مردم یمن عنوان می کنند اما در مقابل شاهد قراردادهای چند میلیارد دلاری فروش سلاح به عربستان هستیم.

حمله آمریکا به مواضع یمن در حالی است که حضور روسیه در سوریه و دستاوردهای آن در زمینه مبارزه با تروریسم توازن قدرت را به نفع روسیه تغییر داده است.

همچنین بیرون از عربستان و حمله آمریکا به مواضع یمنی، باز در همین منطقه خاورمیانه ، آمریکا بر مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه تاکید دارد اما هرگاه این گروه تحت تاثیر پیشروی و پیروزی های ارتش سوریه و متحدانش در تنگنا قرار گرفته و محاصره می شود، موضوع آتش بس را پیش می کشد تا راه نجاتی برای تروریست ها فراهم شود.

در عراق نیز اکنون که شمارش معکوس برای آغاز عملیات آزادسازی موصل از اشغال تروریست ها آغاز شده است، آمریکا و عربستان برای خروج امن داعشی ها از این شهر به توافق رسیده اند و در نظر دارند آنان را راهی سوریه کنند تا جایی که به نظر می رسد در صدد هستند با این کار سوریه را به مرکز جذب تروریست ها و به عبارت بهتر به افغانستانی دیگر تبدیل کنند.

حمایت آمریکا از طرف های منطقه ای حامی تروریسم و پیش از همه عربستان در حالی است که واشنگتن با وجود بدنام شدن حاصل از این سیاست های اشتباه همین روند را در عراق و سوریه نیز در پیش گرفته است.

در بحبوحه تحولات منطقه ای یکی از جدیدترین رخدادها برگزاری نشست حل و فصل بحران سوریه در لوزان سوئیس است که مواضع شرکت کنندگان در آن برای حل و فصل بحران سوریه به بوته آزمایش گذاشته خواهد شد.

آنچه در این نشست جلب توجه می کند حضور ایران، روسیه و مصر در آن است.

انتهای پیام/

یمن قرارداد سفید امضا کاخ سفید
http://tn.ai/1212774

منبع : تسنیم

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
تصاویر دیدار فوتبال بانوان ایران و سوئد
نجفی، صالحی‌امیری و سلطانی‌فر به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش معرفی می‌شوند
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در قزوین
جن گیری و آزاد شدن ارواح از روح شیطانی +تصاویر
دخترپرسپولیسی تماشاگر بازی در غدیر اهواز
نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه
نیسان سهامدار میتسوبیشی شد
جراحی بینی جنجالی دختر برزیلی در ایران +عکس
توجه به ايران درمناظره‌هاس آمريكا
عکس: صفحه اول روزنامه های شنبه
استخدام فتوشاپ کار با سابقه خانم در کرج
چهره خندان بهنوش طباطبایی اکران فیلم سیانور + تصاویر
علت عرق نکردن کره ای ها چیست؟
تازه ترین قیمت برخی خودروها در بازار؛ افت۲ میلیونی قیمت ساندرو
دختر جوان پرسپولیسی در ورزشگاه اهواز +عکس
چهره متفاوت سارا خوئینی ها بعنوان مدل آرایشی
فرزند رهبر انقلاب +تصویر
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در سمنان
دختر شب مدل جدید مشهور اهل سنگال + تصاویر
عاقبت تلخ دوستی با پسر معتاد در «بی‌تاک»