آقای قوچانی مسئولیت انتشار مطلب توهین آمیز بیش از همه بر عهده سردبیر است


با دیگران به اشتراک بگذارید

آقای قوچانی مسئولیت انتشار مطلب توهین آمیز بیش از همه بر عهده سردبیر است

کانال "اصلاحات نیوز" نگاشت: قوچانی درحالی می‌گوید "چنانچه شائبه‌ای از اهانت در مطلب وجود دارد ما از آن برائت میجوییم" که "چنانچه" بقول وی اهانت به حساب آید مسئولیت انتشار آن بیش از همه بر عهده سر دبیر نشریه است.

تصویر و عکس آقای قوچانی مسئولیت انتشار مطلب اهانت آمیز بیش از همه بر عهده سردبیر است

به گزارش «نسیم آنلاین»، کانال تلگرامی "اصلاحات نیوز" در مطلبی با عنوان "در پاسخ به یک توجیه" در واکنش به بیانات محمد قوچانی سردبیر هفته نامه صدا در خصوص مطلب کمدی ای که در شماره این هفته صدا که حاوی مضامین اهانت آمیز نسبت به مقامات ارشد نظام بود نگاشت:

واکنش غیر حرفه ای و نحوه پاسخگویی به دور از انتظار محمد قوچانی سر دبیر نشریه "صدا" در خصوص مطلب کمدی ای که در شماره اخیر این نشریه به چاپ رسید اعتراضات بسیاری را در پی داشت که در اینجا به چندین نکته آن اشاره خواهیم کرد؛

قوچانی در بخشی از پاسخش نسبت به چاپ مطلب مذکور، نویسنده را با لحنی "یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون" میشناساند که گویا همکاری با یک نشریه "توقیف" شده عملی مجرمانه است، که چنانچه چنین باشد افرادی که خود به تنهایی ید طولانی در توقیف شدن نشریات و مطبوعات متعدد دارند بیش از دیگران مستحق این عنوان هستند!

وی در در ادامه علت توقیف روزنامه قانون را مطالب انتشار داده شده در ضمیمه طنز "بی قانون" این روزنامه آگاهی داشته در صورتی که در نامه توقیف روزنامه قانون ، علت توقیف این روزنامه علت دیگری عنوان شده است و ربطی به مطالب طنز ضمیمه "بی قانون" ندارد.

محمد قوچانی در پاسخ به پرسشی که از وی سؤال شد " یعنی شما محتوای این مطلب را قبول ندارید؟" پاسخ مبهمی پیشنهاد کرده است که : "چنانچه شائبه ای از اهانت در مطلب وجود دارد ما از آن برائت میجوییم". از این پاسخ چنین بر می آید گویا وی ( بعنوان سردبیر نشریه "صدا" ) هنوز مطلب انتشار داده شده را نخوانده و یا "چنانچه" هم خوانده به این نتیجه نرسیده است که این مطلب صرفاً طنز آیا اهانت به حساب مییاید یا خیر که "چنانچه" بقول وی اهانت به حساب آید مسئولیت انتشار آن بیش از همه بر عهده سر دبیر نشریه است و اعلام "برائت"!! از آن تنها شانه خالی کردن از زیر مسئولیت خود تلقی میشود .

گویا تجربه های تلخ پیشین جناب قوچانی در توقیف نشریاتی که در آن مسئولیت داشته اند باعث شده تا در قبال یک مطلب طنز چنین موضعی بگیرند و با این که به نقل کرده خودشان "هنوز تذکری از نهادهای نظارتی ابلاغ نشده است " آن را محکوم کنند و از آن برائت بجویند و پیشاپیش خود را توقیف کنند.

و کلام پایانی: ضروری است تشکر مخصوص خود را از جناب قوچانی و تیم حرفه ای مطبوعاتی ایشان ابراز داریم که بعد از چاپ یکصد و یکمین شماره نشریه "صدا" در پی ایجاد ساز و کاری برای پیش گیری از اتفاقات این چنینی بر آمده اند. امید که این اقدام مثمر ثمر واقع شود و نشریه پرمحتوا و وزین "صدا" پر قدرت و حرفه ای تر رسالت خود را ادامه داده و به عاقبت نشریاتی چون "روزنامه هم وطن" ، "هفته نامه شهروند امروز" ، "هفته نامه ایراندخت" ، "روزنامه آسمان" و … که بر حسب اتفاق خود آقای قوچانی در آن مسئولیت داشته اند دچار نگردد.

–با تشکر از انتخاب شما–

گردآورنده : سپيده ز.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هيچ رويی نشود آينه حجله بخت
««« »»»
مگر آن روی که مالند در آن سم سمند

آقای قوچانی مسئولیت انتشار مطلب توهین آمیز بیش از همه بر عهده سردبیر است

TT / 65 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال