دولتی‌ها حرف گوش نمی‌کنند؛ کار نوبخت روی هوا است


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عملاً مجلس باید جور برنامه ناقص دولت را بکشد. این‌همه کارشناس در سازمان برنامه‌ریزی وجود دارد به‌جای آنکه برنامه جامعی ارائه کنند نمایندگان باید این کار را انجام دهند.

 این همه کارشناس در سازمان برنامه‌ریزی؛ چرا برنامه ششم را ارائه نکردند؟

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به نامه رئیس مجلس به مقام معظم رهبری پیرامون برنامه ششم توسعه اظهار داشت: ما از همان ابتدا معتقد بودیم که آنچه که دولت ارائه کرده نه از عنوان و نه از محتوای برنامه برخوردار است که هر دو مورد جای بحث دارد.

وی افزود: با وجود آنکه بارها در این خصوص به دولت متذکر شدیم اما متأسفانه دولت مسیری را طی می‌کند که فکر می‌کنم منجر به خسران و زیان کشور خواهد بود؛ دولت حرف گوش نمی‌کند و کار خودش را انجام می‌دهد؛ این گلایه جدی ما از آن است.

نماینده مردم کرمان در مجلس در ادامه بیان داشت: با وجود آنکه تعامل بسیار خوبی میان دولت با مجلس نهم و همچنین اوایل مجلس دهم پیرامون برنامه ششم توسعه صورت گرفت اما شاهد بودیم که لایحه اصلاح‌شده از سوی دولت با امضایی غیر از شخص رئیس‌جمهور به خانه ملت ارائه شد. بعد از تذکر مجلس مبنی براینکه این لایحه باید با امضای روحانی به صحن بیاید، دیدیم که محتوای لایحه ارائه شده در حقیقت همان چیزی است که پیش از این در مجلس نهم ارائه شده بود؛ از نظر ما کار آقای نوبخت روی هواست و این جداول دیگر قابل بررسی نیست.

وی در ادامه افزود: نامه لاریجانی به مقام معظم رهبری پیرامون مسائل به وجود آمده در این لایحه است؛ تا آنجا که ما مطلع هستیم رهبری در پاسخ به این نامه فرمودند که از میان دو راهکار یعنی برگشت لایحه به سمت دولت و اصلاح و ارائه مجدد این لایحه به مجلس و راهکار دوم یعنی بررسی لایحه فعلی توسط مجلس، اولی آن است که دولت لایحه برنامه ششم توسعه را کامل و جامع ارائه کند اما اگر به هر دلیلی دولت ارائه نکرد مجلس کار خودش را انجام دهد. پورابراهیمی تصریح کرد: نگرانی ما این است که در صورت اصلاحات زیاد این لایحه، شورای نگهبان آن را رد کند؛ چون ما تجربه چنین کاری را داریم؛ به طور مثال ممکن است دولت 20 ماده ارائه کند و مجلس آن را به 50 ماده برساند، در آن صورت شورای نگهبان اعلام خواهد کرد که کل این لایحه تغییر یافته و ان را نپذیرد.

نماینده مردم کرمان در پایان خاطرنشان کرد: عملا مجلس باید جور برنامه ناقص دولت را بکشد این همه کارشناس در سازمان برنامه ریزی وجود دارد به جای آنکه برنامه جامعی ارائه کنند نمایندگان باید این کار را انجام دهند.

 

منبع: دانشجو

 

 

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال