آیا معضلات جنسی در متارکه هم میهنانمان موثر است؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا مشکلات جنسی در طلاق ایرانیان موثر است؟

تصویر و عکس آیا معضلات جنسی در طلاق ایرانیان نقش می دارد؟

طلاق در کشورمان روز جدید در حال افزایش است و دیگر طلاق برای بسیاری از خانواده ها و زنها عادی شده است.مشکلاتی که باعث طلاق بین دو طرف میشود زیاد هستند.گفتمانی که در رابطه با طلاق در این روزها به میان آمده صحبت در خصوص معضلات جنسی است،اما آیا واقعاً معضلات جنسی در طلاق ایرانیان مؤثر است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص می شود که در ۶۰ تا ۷۰ درصد طلاق‌ها معضلات جنسی به عنوان یکی از عوامل اصلی آن به شمار می‌رود.

شاید شما هم شنیده باشید که امروزه ازدواج ها دوام زیادی ندارد و با کوچولوترین مسائلی ختم به طلاق می شود! عده ای تحول شیوه زندگی و کاهش داده شدن صبر و تحمل جوانان به روز را علت متارکه ها آگاهی میدارند و عده ای معضلات اقتصادی را. در هر صورت آمارهای انتشار داده شده حاکی از آن است که طلاق به سرعت در حال افزایش است تا مکانی که اعلام شده از هر سه ازدواج یکی از آنها به طلاق منجر می شود!

طلاق از پدیده‌های چندعاملی محسوب می‌شود، و به همین علت آمار دقیق و مشخصی از علت اصلی طلاق وجود ندارد. اما بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی پژوهشکده خانواده در دانشگاه بهشتی و مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲ انجام شده، مشخص می شود که در ۶۰ تا ۷۰ درصد طلاق‌ها معضلات جنسی به عنوان یکی از عوامل اصلی آن به شمار می‌رود.

خدمات کلینیک های جنسی در کشورمان

یکی از اصلیترین مواردی که پیش از ازدواج باید به آن پرداخته شود، تعلیمهای روانشناختی جنسی است. زیرا که این آموزش ها می تواند شناخت و درک خوب تری از فرد و طرف مقابلش بوجود آورد. بنابراین به آنها یاری میرساند تا نقش اندام هایشان را در عملکردهای جنسی بشناسند و با توجه به تمایلات و ترجیحاتشان، با آگاهی بیشتری همسرشان را برگزند.

به همین علت بود که تابستان ۱۳۹۴ خبر راه‌اندازی کلینیک‌های جنسی آمد، تا این که دی ماه سال گذشته وزارت بهداشت با توجه به اهمیت موضوع معضلات زناشویی زوجین، اقدام به راه‌اندازی کلینیک‌های تندرست خانواده کرد. در واقع کلینیک‌های تندرست جنسی برای پاسخگوی سه دسته از مسایل مردمان در حوزه تندرست جنسی شروع به فعالیت کردند؛ اول نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و سوالاتی که ذهن مردمان را درگیر کرده، دوم مشکلاتی که به علت سایر متغیرها مانند بیماری‌های مزمن، معلولیت‌ها، کهنسالی، تفاوت دیدگاه‌ها، سبک زندگی یا حتی ترجیحات جنسی زوجین به وجود آمده و در مرحله آخر نیز بیماری‌هایی از جمله عفونت‌های منتقل‌شونده از راه تماس جنسی و اختلالات عملکرد جنسی در این کلینیک ها مورد درمان قرار می‌گیرند.

شرم حرف زدن راجع به معضلات جنسی در میان زوجین

در کشور ما با توجه به محدودیت سواد جنسی، پسر و دختر پیش از ازدواج شناختی از یکدیگر ندارند و پس از آن که زندگی مشترک خود را شروع می کنند، با مشکلاتی رو به رو می شوند. این در حالی است که شرم حرف زدن راجع به این طوری مسائل به بیشتر شدن معضلات دامن می زند. وجود شرم و حیا در میان زوج های ایرانی باعث می شود که حتی به کلینیک های تندرست جنسی نیز مراجعه نکنند و اغلب مردمان ترجیح می دهند که مشاوره تلفنی داشته باشند.

در واقع این مشاوره تلفنی راجع به مسائل و معضلات جنسی به صورت خصوصی و با مجوز وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز کرده اند. این مشاوره با هزینه ای دقیقه ای هزار تومان صورت می گیرد.

جلو گیری پیش از درمان و مراجعه به کلینیک های تندرست جنسی

آگاهی درباره مسایل جنسی یکی از تابوهای جامعه است و افراد گاهی تا پس از ازدواج هم اطلاعات درست و کافی در این زمینه ندارند. بنابراین وجود این کلینیک‌ها می تواند جای عالی ای برای کسانی باشد که نیاز به آگاهی داشتن راجع به این مسائل را احساس می کنند. و برای کشف کردن پاسخ‌هایشان به منابع غیرمعتبر مراجعه نمی کنند. اما این کلینیک ها قادر نیست برای رفع معضلات تمام افراد مناسب باشد.

به تازگی دکتر آرش رمضانی، فوق تخصص تندرست جنسی و عضو پژوهشکده خانواده دانشگاه بهشتی نقل کرده: در طب، جلو گیری همیشه پیش از درمان و ارجح بر آن پیشنهاد داده شده است. از آن جهت که بسیاری از معضلات جنسی نیز ناشی از نبود هماهنگی بین زن و فوت شدی است که در آستانه ازدواج قرار دارند، بنابراین می توان گفت نقش مشاوره های پیش از ازدواج و بخصوص زمان عقد، در کاهش معضلات می تواند بسیار اهمیتی داشته باشد.

وی اضافه کرده: البته مشاوره در خصوص آشفتگی جنسی پیش از محرم شدن زوجین چندان اثر بخشی ندارد، اما پس از آن و بلافاصله پس از عقد و تداوم چندین نشستی در زمان عقد می تواند برای زوج های جوان بسیار مفید باشد و در جلو گیری از بسیاری از مشکلاتی که منجر به کج کاری رابطه و نزدیکی جنسی می شود، نقش داشته باشد و همچنین سطح کیفی رابطه زناشویی زوجین را ارتقا دهد. به همین علت جلو گیری پیش از درمان و مراجعه به کلینیک های تندرست جنسی را پیشنهاد میدهیم و البته ضروری به تاکید است که با توجه به حساسیت موضوع، مشاوران باید از تبحر و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشند.

حال چه خوب است تا برای تداوم در ازدواج و رفع بسیاری از معضلات احتمالی، پیش از ازدواج به این مراکز مراجعه کرده و به کسانی که قصد ازدواج دارند شرکت در این جلسات را پیشنهاد دهیم.

****************

مسئول متن : سپند ا.

سلامت جنسی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می‌جست از سحاب امل رحمتی ولی
««« »»»
جز ديده‌اش معاينه بيرون نداد نم

آیا معضلات جنسی در متارکه هم میهنانمان موثر است؟

TT / 146 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال