اردبیلی ها آمار «ازدواج» را بالا بردند


به گزارش صبحانه، به نقل از تسنیم، اسد حسن‌زاده صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان اردبیل اظهار داشت: از جمله مصوبات جلسه گذشته می‌توان به نظارت شهرداری‌ها بر آرامستانها و مراحل کفن و دفن و نیز استمرار واحد صدور شناسنامه نوزاد در بیمارستان علوی اشاره کرد که خوشبختانه برای ارتقای کیفی و کمی و تکریم ارباب رجوع اتاق مناسبی در بیمارستان علوی برای استقرار واحد شناسنامه اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در سال گذشته 26 هزار و 354 مورد تولد در سطح استان اردبیل به ثبت رسیده که بیشترین آمار ولادت مربوط به شهرستان اردبیل و کمترین آن مربوط به شهرستان نیر است که 70 درصد ولادت ثبت‌ شده در مناطق شهری و 30 درصد نیز در مناطق روستایی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل افزود: با توجه به آمار تولد هنوز به نرخ جایگزینی تولد نسبت به آمار فوت نرسیدیم ولی خوشبختانه آمار ولادت از سال 90 با رشد روبه‌رو است و اگر به آمار فوتی نیز توجه داشته باشیم در سال گذشته 6 هزار و 477 مورد فوتی در استان داشتیم که براساس آمار بیشترین فراوانی علت مرگ و میر مربوط به بیماری قلبی و عروقی در افراد سالمند و میانسال بوده است.

حسن‌زاده تصریح کرد: آمار ثبت ازدواج در استان از سال 84 تا 94 و در بازه زمانی 10 ساله کاهش داشته به طوری که سال گذشته بیش از 14 هزار مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده که در سال 86 آمار ازدواج بیش از 17 هزار مورد بوده است.

وی گفت: امسال آمار ازدواج نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته 4.3 درصد رشد داشته است و بیشترین سن ازدواج در بین آقایان متعلق به سن 25 تا 29 سال و در بین خانمها نیز 20 تا 24 بوده است.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات