http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

۴راهکار برای ازدیاد عمر باتری لپتاپ

۴راهکار برای ازدیاد عمر باتری لپتاپ

با دیگران به اشتراک بگذارید

۴راهکار برای افزایش عمر باتری لپتاپ

تصویر و عکس ۴راهکار برای افزایش عمر باتری لپتاپ

با ۴ راهکار سهل قادر هستید عمر باتری لپتاپ را زیاد کنید، و از استهلاک آن پیش گیری کنید و از صرف هزینه ی زاید هم در امان بمانید.

کلیک-  یکی از اصلی ترین قسمت های لپتاپ شاید قادر باش نقل کرد گاها دردسرسازترین قسمت آن باتری لپتاپ است، مردمان اغلب از اینکه باتری لپتاپشان با سرعت شارژ خالی می کند شکایت دارند یا از اینکه هزینه ای صرف کنند و مجبور به تعویض آن هستندناراضی هستند. ولی می توان با چندین راهکار بهینه عمر باتری لپتاپ را زیاد کرد.

۱-مدام  باتری را شارژ نکنید

باید نقل کرد که بسیاری از افراد نحوه درست شارژ کردن باتری لپتاپ خود را آگاهی نمیدارند .بسیاری از کاربران با شارژ مداوم به باتری ضربه می‌زنند و برخی دیگر با مصرف تا حد آخر شارژ به نوع دیگری باعث کاهش طول عمر باتری خواهند شد و آگاهی نمیدارند باید این پر و خالی شدن شارژ در حد وسط قرار گیرد.

در اینجا به یک مورد  مهم هم میبایست اشاره کرد که  باید در هنگام تهیه کرد لپتاپ به آن توجه داشته باشید  و آن این است که پس از تهیه کرد خوب تر است که از لپ‌تاپ خود بهره گیرید تا شارژ آن به صورت کامل به اتمام برسد، پس از اینکه خاموش شد، لپتاپ خود را به مدت ۱۲ ساعت به شارژ قرار بدهید و در ضمن این مدت از آن بهره نگیرید.

فراموش هم نکنید این طبیعی است که اگه باتری لپتاپ شما مدام در حال شارژ باشد از طول عمر باتری لپ‌‌تاپ به سرعت کاسته خواهد شد.

۲- رابطه هارددیسک با باتری را بررسی کنید

باید به شما بگوییم که  منظم یا منظم بودن هارددیسک شما می‌تواند باعث لطمه خوردن باتری لپ‌تاپ‌تان شود. هر چه هارددیسک شما کارش را به صورت سریع‌تری به انجام رساند، تقاضای کم‌تری برای باتری ارسال خواهد شد.

پس به ایـن ترتیب اگه یک هارددیسک مرتب داشته باشید، کارایـی باتری لپ‌تاپتان تا بیشترین حد ممکن افزایش پیـدا خواهد کرد. برای این منظور خوب تر است که هر چنـد وقت یک بار عملیات دیفراگ را به انجام رسانید و حتمـا در ضمن انجام آن لپ‌تاپ خود را به برق وصل کنید تا در ضمن دیفراگ لپتاپتان خاموش نشود.اگه مصرف برق هارددیسک کمتر شود، باتری شما مدت وقت بیشتری شارژ نگه خواهد داشت.

۳-نور صفحه‌نمایش را تنظیم کنید

اگه عادت دارید که نور صفحه اکران لپتاپ را تا بیشترین حد ممکن زیاد کرده و با نور زیاد فعالیت کنید خوب تر است تجدید نظر کنید و  به این موضوع توجه داشته باشید که این هم به ضرر چشمان شما و هم لپتاپ ،ایجاد تعادل در مصرف این انرژی‌ها می‌توانند برای شما بالاترین میزان طول عمر باتری را به ارمغان بیاورد. البته برخی از آن‌ها هم می‌توانند توانایی ای را برای بهبود عملکرد سی‌پی‌یو و دستگاه سرد کننده لپ‌تاپ در اختیار شما گذارند.

خوب تر است یک بررسی هم در رابطه با نرم افزارهایی که به عنوان استارتاپ شروع می شوند بکنید،این موضوع را آگاهی بدارید که علاوه بر این مسائل تمام نرم افزارهایی که به صورت خودکار در وقت روشن شدن رایانه شما اجرا می‌شوند و در نوار ابزار پایین دسکتاپ قرار می‌گیرند، به سرعت شارژ باتری شما را به کار خواهند برد. با پیش گیری از اجرای آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی باعث بهینه شدن مصرف باتری لپتاپ خود شده و به طول عمر آن افزایید.

۴- لپتاپ و باتری را پاک نگه دارید

دشمن لوازم الکترونیکی گرد و خاک است ،پاک نگه داشتن لپ‌تاپ و باتری یکی از مسائل اهمیتی می داری است که می‌تواند در این زمینه به شما یاری رساند. اگه اتصالات باتری را پاک نگه دارید و هر چندین وقت یک بار با کمک یک پارچه و کمی الکل این اتصالات را پاک کنید و غبار را از آن پاک بکنید کمک بزرگی به  طول عمر لپتاپ و باتری اش کرده اید، این کار باعث خواهد شد که عملیات مبادله انرژی در میان باتری و لپ‌تاپ به نحو آسان‌تری صورت پذیرد.

در پایان باید برخی از اشتباهاتی که اغلب مردمان مییاندیشند را هم یاد آور شویم.اگه فکر می‌کنید که با بهره نگرفتن از باتری می‌توانید آن را سالم نگه دارید، باید آگاهی بدارید که سخت در اشتباه هستید. باتری شارژ شده را تا مدت طولانی بدون استفاده قرار ندهید و آگاهی بدارید که هر باتری باید تا حداکثر دو هفته پس از شارژ مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

این نکات را اگه رعایت کنید قادر هستید از طول عمر باتری لپتاپ خود اطمینان داشته باشید.

— براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارش توسط : آرتين ص.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفته بودی که شوم مست و دو بوست بدهم
««« »»»
وعده از حد بشد و ما نه دو ديديم و نه يک

۴راهکار برای ازدیاد عمر باتری لپتاپ

TT / 127 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رئیس جمهور: دعواهای بی‌ثمر را رهاکنیم
۶ سند همکاری حمل و نقلی بین ایران و آلمان امضا شد
رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکل آب را دادند
صدام بیشتر عراقی کشته است یا آمریکا؟
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی
کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفته اند و رأی مردم را زینتی می خوانند
تهاجم به یمن از مصادیق جنایت جنگی است
واژگونی مینی‌بوس حامل شهروندان ایرانی در ترکیه
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
فرهنگ سازی و تامین امنیت ،رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است
شرط اول مجوز فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
کلیپ فیلم حسام نواب صفوی با آس و پاس (۱)
صحبت های نسرین مقانلو در نقش «مختارنامه»
آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری MTN در بازار ایران
دلیل بدمزگی دهان در صبح و علاج آن
ترانه «داغ حسرت» با صدای سالار عقیلی
ماجرای اخطار برای پلمب صرافی‌ها +سند
گواردیولا: اغذیه مرا حسابی سرگرم کرده بود/ هنوز به بازیکنانم اعتماد دارم
نرخ بیمه دستوری نمی‌شود
گران قیمت ترین بازیگر زن جهان در نقش ستاره جاز +عکس
تبلیغات