LG Global Challenger ، فرصتی برای یک مسافرت تحقیقاتی خارج از مرزها


با دیگران به اشتراک بگذارید

LG Global Challenger ، فرصتی برای یک سفر تحقیقاتی خارج از مرزها

شرکت ال جی در راستای حمایت از دانشجویان و تشویق آنها به مطالعه عمیق در رابطه با موضوعاتی که تمایل به آموزش دارند و ایجاد فضا و بستر عالی برای رقابت و درگیریهای بی پایان فرصتی فراهم کرده است تا مسافرت های تحقیقاتی به کلیه کشورهای گوناگون، برای دانشجویان ایرانی برنامه ریزی شود تا علاقه مندان به علم و آموزش در این مسیر، تجربه و چشم اندازی جدید بدست آورند. پروژه LG Global Challenger اولین و تازه ترین برنامه های سفر تحقیقاتی به خارج کشور برای دانشجویان ایرانی در دوره کارشناسی می باشد.
این رقابتها برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ در کره جنوبی پایه ریزی شد که به عنوان دوست داشتنیترین برنامه اصلی و اردوی سفر به خارج از کشور در میان دانشجویان دانشگاه های کره، با نرخ رقابت ۱ به ۲۱ شناخته شد و مورداستقبال همگان قرار گرفت. در طی ۲۱ سال گذشته، شرکت کنندگان در رقابت LG Global Challenger، به مسافرت های تحقیقاتی متعددی اعزام شده اند که مسافت گذرانده شده در این سفرها، بیش از ۳۳۱ بار دور زمین بوده است.
به طور کلی مسافت گذرانده شده تقریبا ۱,۳۲۳,۷۳۸ کیلومتر می باشد که شامل بازدید از ۸۱۰ شهر از ۶۲ کشور دنیا است. متقاضیان برای این سفرتحقیقاتی، تا سال ۲۰۱۵ حدود ۵۰ هزار نفر، معادل جمعیت یک استادیوم فوتبال تخمین زده شده اند که در طی ۲۰ سال گذشته شمار زیادی از متقاضیان از بین دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته های گوناگون بوده اند. شرکت ال جی ۶۹۰ تیم با۲,۶۲۰ عضو برای این سفرتحقیقاتی تشکیل داده است.
پیشتر گزارش های حاصل از نتیجه مسافرت های تحقیقاتی انجام شده، به عنوان منبع تحقیقاتی در تکنولوژیهای مدرن و بهبود فرهنگ در کره بهره گرفته شده است و امید است در آینده نتایج این تحقیقات در راستای پیشرفت در کشور کشورمان بهره گرفته شود. از نمونه های کامیاب مورد استفاده قرار داده شده در کشور کره میتوان به چندین پروژه اشاره کرد.
به طور مثال پروژه “کلکسیون های فرهنگی در بر می داری تالارهای اکران فیلم متعدد در کشورهای پیشرفته” در سال ۱۹۶۶، پایه و اساسی برای ایجاد پردیس های سینمایی در کره شد. اطلاعات و داده های نتیجه مسافرت های تحقیقاتی با موضوعات “مفهوم جدید اتوبوس رانندگی کنی برای حل مشکل ترافیک” در سال ۲۰۰۲ و “مونو ریل، چشم انداز آینده حمل و نقل کره” در سال ۲۰۰۵ که توسط مقامات دولتی خواست داده شده بود، به عنوان منبع تحقیقاتی در سازماندهی سیاست های دولتی به کار گرفته شد.
دانشجویان ایرانی نیز در این رقابت قادر هستند در تیم های ۴ نفره آزادانه موضوع سفر و کشور مورد علاقه خود را برگزند و از موقعیت های بی نظیر و بسیار عالی بازدید کنند. برای این سفر تحقیقاتی ۶ موضوع در زمینه های علوم طبیعی، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی و فرهنگ و هنر برای انتخاب وجود دارد.
و همچنین این نقش با استقبال بی نظیری از طرف دانشجویان ایرانی روبرو شده است. اعضای تیم سفر تحقیقاتی با توجه به نقش تحقیقاتی، با تیمی متشکل از ۴ نفر شرکت کننده و در مدت ۲ هفته و در کشور مورد نظر خود، فعالیت های تحقیقاتیشان را در سازمان های دولتی، آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، شرکت ها و نهادهای اجتماعی دیگر که بالاترین سطح دانش در دنیا را در بر میدارند به انجام میرسانند. در طول دوره سفر تمام هزینه ها از جمله هزینه بلیط، اقامت و … برعهده شرکت ال جی می باشد، همچنین پس از بررسی و ارزیابی گزارش رقبا پس از اتمام سفر، هدیه انتقادی در راستای عملی کردن نتایج سفر تحقیقاتی به تیم برنده داده خواهد شد.
تاکنون دانشگاه های معتبری مثل شهید بهشتی، پلی تکنیک و علم و صنعت آمادگی خود را برای همکاری نزدیکتر در این زمینه اعلام کرده اند و رایزنی با سایر دانشگاه های معتبر در حال انجام میباشد. ضروری به ذکر است که شرکت برای کلیه دانشجویان مشغول به تحصیل دوره کارشناسی در سر تا سر کشور آزاد میباشد.
علاوه بر این، ال جی فرصت یک دوره کارآموزی در شرکت ال جی را برای تیمی که به عنوان برنده در این رقابت جایزه بزرگ را میگیرد، فراهم می کند. در همین حال شرکت ال جی، نسخه ای از گزارش سفر دانشجویان را انتشار داده که در دانشگاه ها و کتابخانه های عمومی قابل دسترس است. در پایان گزارشی از نتیجه سفر تحقیقاتی در وب سایت www.lgchallenger.ir گذاشته خواهد شد که دانشجویان، شرکت ها و سازمان های دولتی امکان استفاده آزادنه از آن را خواهند داشت.
دانشجویان قادر می باشند برای کسب اطلاعات بیشتر و نام نویسی به آدرس lgchallenger.ir مراجعه بفرمایند.

ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

تهیه از: زری ع.

سخت افزار در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای در رخ تو پيدا انوار پادشاهی
««« »»»
در فکرت تو پنهان صد حکمت الهی

LG Global Challenger ، فرصتی برای یک مسافرت تحقیقاتی خارج از مرزها

TT / 93 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال