مرحوم دولابی: صلوات بفرستید،عمر را زیاد می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

مرحوم دولابی: صلوات بفرستید،عمر را زیاد می کند

مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: صلوات بفرستید، صلوات عمر را زیاد می‌کند، صله رحم است. عمر انسان را با برکت می‌کند. زیاد یعنی برکت. نه این که سال و ماه عمر را زیاد می‌کند، بلکه عمر را با برکت می‌کند.

تصویر و عکس   مرحوم دولابی: صلوات بفرستید،عمر را بالا میبرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، مرحوم میرزا اسماعیل دولابی می فرمود: صلوات بفرستید، صلوات عمر را بالا میبرد، صله رحم است. عمر انسان را با برکت می کند. زیاد یعنی برکت. نه این که سال و ماه عمر را بالا میبرد، بلکه عمر را با برکت می کند. دیدید اصحاب کهف رفتند در غار استراحت کردند، خودشان میاندیشیدند یک روز و نصفی استراحت کرده اند ولی سیصد و نه سال زمان برده بود. چقدر با برکت! یک چرت که استراحت بکنی، جهان می آید و می رود. تا دو سه ساعت استراحت کردی، جهان چندین هزار سال قدم زده است.

اما آخرت هیچ قدم نمیزند. کسی نشنیده آخرت قدم بزند. قیامت آخر ندارد. قرب خدا آخر ندارد. جهان آخر دارد، برزخ آخر دارد، امّا قیامت حضور خداست. قرب خداست. لذا آخر ندارد. شبها صبح می شوند و روزها غروب می شوند. اما قیامت نه شب می شود و نه روز. هیچکدام. روزی است که خیلی روز است، شب هم ندارد. شب است که سبب می شود روز را می شناسیم. شب را هم می شناسیم، زمانی شب نشود روز کجاست؟

کتاب طوبای محبّت جلد دوم– ص ۲۲۳
مجالس حاج محمّد اسماعیل دولابی

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش : ستاره ط.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مکن به چشم حقارت نگاه در من مست
««« »»»
که آبروی شريعت بدين قدر نرود

مرحوم دولابی: صلوات بفرستید،عمر را زیاد می کند

TT / 48 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال