سرپرست کمیته ارتباطات مجلس: پرونده افشای جزئیات مشترکان گوشی در مجلس چک می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

رئیس کمیته ارتباطات مجلس: پرونده افشای اطلاعات مشترکان موبایل در مجلس بررسی می شود

رئیس کمیته ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات مجلس از بررسی پرونده افشای مشترکان اپراتور تلفن همراه در مجلس گزارش کرد و گفت: در این زمینه اپراتور مربوطه و وزارت ارتباطات باید پاسخگو باشند.
رمضانعلی سبحانی فر در مکالمه با مهر، با اشاره به آغاز به کار کمیته ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در مجلس دهم، اولویت مدنظر در این کمیته را، بررسی پرونده افشای اطلاعات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه عنوان کرد.
وی با اظهار این که بعد از تعطیلات هفته آینده مجلس موضوع چگونگی افشای اطلاعات مشترکان اپراتور موبایل را در دستور کار و بررسی میگذاریم، ادامه داد: در این زمینه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مسئولان اپراتور و پلیس فتا می خواهیم تا در نشستی در کمیته ICT حضور کشف کنند و در رابطه با این موضوع و زوایای گوناگون آن توضیح دهند.
رئیس کمیته ICT مجلس، با اشاره به این که تاکنون در رابطه با چگونگی افشای اطلاعات مشترکان از طریق ربات تلگرامی توضیحی از سوی مسئولان داده نشده است، گفت: باید خسارات وارده به مشترکان و میزان اطلاعات افشاء شده در این زمینه تخمین زده شود.
وی تاکید کرد: در اولین فرصت، در نیمه اول مردادماه، این موضوع را با هدف از بین بردن دغدغه مشترکان تلفن همراه پیگیری خواهیم کرد.
چندی قبل اطلاعات مشترکان اپراتور دوم موبایل از جمله آدرس، کد ملی و نام و نام خانوادگی از طریق یک ربات تلگرامی در فضای جایزی رد و تبدیل ساخته میشد که وزارت ارتباطات در این زمینه از مسدود شدن ربات تلگرامی و نبود افشای اطلاعات مشترکان گزارش کرد.

*****************

تهیه شده توسط: لادن ی.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا به ميکده حافظ که بر تو عرضه کنم
««« »»»
هزار صف ز دعاهای مستجاب زده

سرپرست کمیته ارتباطات مجلس: پرونده افشای جزئیات مشترکان گوشی در مجلس چک می شود

TT / 38 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال