برخلاف عقیده ی عامّه، انجام این کار سبب عفونت زنان می شود!


با دیگران به اشتراک بگذارید

برخلاف عقیده ی عامّه، انجام این کار باعث عفونت خانم ها می شود!

قبل از رابطه و نزدیکی جنسی

هر زوج تلاش می کند، رابطه و نزدیکی جنسی سالمی را داشته باشد. در این مطلب مواردی را مطرح می کنیم که زن ها نباید قبل از رابطه و نزدیکی جنسی به انجام رسانند. در این غیر این صورت امکان می دارد رابطه و نزدیکی جنسی تندرست زنها را به خطر اندازد.

ادرار قبل از رابطه و نزدیکی جنسی

برخلاف عقیده ی عامّه، ادرار پیش از آمیزش، عفونت های زنانه را در شما زیاد میکند. همیشه به زنان پیشنهاد داده میشود که قبل و پس از آمیزش ادرار کنند. چنانچه با منطق این نقل کرده آشنا نیستید، آگاهی بدارید که عقیده بر این است که خالی کردن مثانه قبل و پس از آمیزش از ابتلا به عفونت های ادراری پیش گیری خواهد کرد.

این کار، نه تنها مفید نخواهد بود، بلکه از نظر کارشناسان، امکان می دارد احتمال پیشرفت عفونت ها را در شما زیاد کند. ادرار قبل از رابطه و نزدیکی جنسی یکی از بزرگترین باورهای غلط است که موجب نابود شدن شکیبایی زنانه می شود. در حالی که ادرار پس از آمیزش بسیار اهمیتی می دارد، رفتن به دستشویی قبل از ارتباط جنسی کاملاً اشتباه است.

 
چرا پیش از آمیزش ادرار نکنیم؟!

باکتری های واژینال در ضمن آمیزش قادر هست وارد مجرای ادرار شما بشود. چنانچه منتظر مانید و ادرار خود را تا پس از رابطه و نزدیکی جنسی نگه دارید تا حجم ادرار بالا برده شود و با فشار بیشتری بیرون رود، این جریان توانا یاری میرساند تا این باکتری های مضر نیز از بدن دفع شوند. چنانچه این حجم بالای ادرار برای دفع باکتری موجود نموجود باشد، این باکتری ها در بدن تولید عفونت خواهند کرد.

ادرار قبل از رابطه و نزدیکی جنسی به این علت نهی شده است که منجر به عفونت های ادراری پس از مقاربت موسوم به عفونت ماه عسل (عفونت ادراری متعاقب نزدیکی) خواهد شد. از آنجا که این باکتری ها به سختی از جای خود بیرون رانندگی میشوند، جریان شدید ادرار پس از ارتباط جنسی لازم به چشم مییاید. این باکتری ها زین های کوچولوای دارند که مانند قلاب عمل می کنند و به قشر داخلی مجاری ادرار می چسبند. چنانچه این باکتری ها به بیرون دفع نشوند، به داخل مثانه راه مییابند و سریعاً رشد و تولید مثل می کنند و تبدیل به عفونت اداری خواهند شد.

متاسفانه زنها به خصوص، مستعد پرورش عفونت ادرار پس از مقاربت هستند، زیرا مجرای ادرار آقایان تنها ۵۰ میلی متر طول دارد که مساحت لغزش برای رشد و انتقالات باکتری ها است. به علاوه، احتمال ابتلا به این مسئله در برخی زنان نیز بیشتر است زیرا دهانه ی مهبل آنان نزدیک مثانه قرار گرفته است. بیمارانی که بیشتر دچار این معضل شده اند، کسانی هستند که ارتباط جنسی بیشتری داشته اند.

 
پیش گیری از عفونت های ادراری

چنانچه باکتری ها کامیاب شوند خود را به مکانی که نباید باشند، منتقل بکنند، علائم این عفونت تنها ظرف ۲۴ ساعت خود را نمایان خواهند کرد. به هر حال شستشوی باکتری ها از داخل بدن، قبل از رابطه و نزدیکی جنسی برای کاهش احتمال سرایت به عفونت ادراری کاری است که عملی به چشم مییاید. اما بهتر است آگاهی بدارید که مهبل زنان سطحی مخاطی دارد که برای ترشحات لزج و چرب عالی است و در بر می داری باکتری های سالم و مفید خود است. بنابراین هیچ یک از پزشکان شستشوی واژن را در هیچ صورت پیشنهاد نمیدهند.

راهکارهای دیگری برای پیش گیری از ابتلا به این مریضی عفونت ادرار وجود دارد، مانند فراگیری مهارت های مهار مثانه و جلو عقب دادن عضلات شکمی و زیر شکمی، که قادر هستند در بیرون رانندگی کردن این باکتری های ناخواسته از فضای مهبل یاری رسانند.

بهتر است از کرم های چرب کننده، اشیای جنسی که با مهبل برخورد دارند و ابر حمام ویژه مهبل که قادر هستند مخفی گاه خوبی برای باکتری ها باشند، کمتر بهره گیرید. ترشحات بدن و ادار پس از ارتباط جنسی هنوز هم از اصلیترین راه های مقابله با عفونت ادرار به حساب مییایند.

البته، اندیشیدن در رابطه با این که نباید قبل از رابطه و نزدیکی جنسی ادرار کنید، امکان می دارد نتیجه ای معکوس داشته باشد. از آنجایی که به خود می گویید نباید به دستشویی بروید، باعث می شود حتی بیشتر به آنجا بروید. چنانچه قادر نیستید خود را نگه دارید، پس از رفتن به دستشویی حریصانه و به دفعات آب بیاشامید تا بتوانید جریان شدید ادرار پس از مقاربت را داشته باشید.

با این ایده که نباید قبل از ارتباط جنسی ادرار کنید، احساس رنجش می کنید؟ ناگفته نماند، برخی از زنان اعلام می کنند که با مثانه ی پُر، انزال خوب تری را مییازمایند

نی نی بان

______________________

تهیه و تدوین: آرمان ث.

ویژه بانوان در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به وجه مرحمت ای ساکنان صدر جلال
««« »»»
ز روی حافظ و اين آستانه ياد آريد

برخلاف عقیده ی عامّه، انجام این کار سبب عفونت زنان می شود!

TT / 184 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال