نمی‌توان با حذف و حصر، زندان و تبعید معترضین را قانع کرداعتراض محمود صادقی به دخالت های شورای نگهبان در انتخابات

نمی‌توان با حذف و حصر، زندان و تبعید معترضین را قانع کرد

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس امروز در مجلس در نطق پیش از دستور خود ضمن اعتراض به قانون شکنی در انتخابات ها از تداوم روند حبس و حصر انتقاد کرد.

صادقی  در نطق خود که پس از ابلاغ سیاست های کلی  رهبر جمهوری اسلامی در مورد انتخابات صورت گرفت گفت: «در قوانین انتخاباتی از جمله در قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به این موضوع توجه خوبی شده است. از جمله در ماده ۹۳ قانون انتخابات می‌گوید در اجرای صحیح اصل ۹۹ قانون اساسی و حفظ بی‌طرفی کامل، ناظرین شورای نگهبان موظف هستند در طول مسئولیت خود، بی‌طرفی کامل را حفظ نمایند و ابراز جانبداری از یک کاندیداها به هر طریقی از سوی ناظرین جرم محسوب می‌شود. در تبصره ذیل این ماده می‌گوید مجازات تخلف از ماده فوق، انفصال شش ماه تا یک سال از خدمات دولتی یا شش ماه تا یک سال زندان خواهد بود.»

وی ادامه داد: «اما متاسفانه در برخی از انتخابات ها به ویژه در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شاهد نقض آشکار بی‌طرفی از سوی برخی از اعضای شورای نگهبان بودیم. یکی از اعضای شورای نگهبان در کنار یکی از نامزدهای انتخاباتی به مصلی تهران می‌رود و حتی به جای او سخنرانی می‌کند.»

صادقی اظهار کرد:‌ «یکی دیگر از ناظرین و در واقع از فقهای شورای نگهبان به عنوان دبیر جامعه مدرسین بیانیه رسمی می‌دهد و از یکی از کاندیداها حمایت صریح می‌کند. این ها از عوارض بروز فتنه است. اینها از عوامل اصلی غبارآلود شدن فضاست. با چنین اقداماتی بود که معترضین به انتخابات قانع نمی‌شدند. نمی‌توان با حذف و حصر، زندان و تبعید و برخوردهای خشونت‌آمیز معترضین را قانع کرد. بایستی جامعه را با اصلاح رویه ها و رفتارها اقناع کرد. هنوز از آن دوره جامعه ما اقناع نشده است و باید در جهت اجرای سیاست‌های ابلاغی به آن جریانات هم رسیدگی شود.»

نماینده مردم تهران تاکید کرد: «باید با رسیدگی به این عوامل و کسانی که نقض بی‌طرفی در انتخابات کردند، مسائل مربوط به انتخابات دهم ریاست‌جمهوری رفع شود.»

برچسب ها :

این مطلب در سایت "ملی مذهبی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال