عملیات موصل با سازماندهی عراقی


به همین دلیل اعلام شد که نیروهای آزاد‌کننده موصل کاملا عراقی خواهند بود و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آزاد‌سازی موصل به حساب می‌آید.

هیچ جای شک و شبهه‌ای در مورد مخالفت دولت عراق با شرکت ترکیه یا نیروهای دیگر در این عملیات باقی نمانده است.

اظهارات العبادی کاملا در مورد این مساله روشن بوده و حشد الشعبی هم اعلام کرده چنان‌که نیروهای نظامی ترکیه در این عملیات اخلال ایجاد کنند، با آنها به عنوان متجاوز برخورد خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این عملیات مطرح است، بحث بستن مرزهاست. اظهاراتی که هیلاری کلینتون در مناظره اول انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح کرد یعنی جابه‌جایی نیروهای داعش از موصل به سوریه و تجمیع نیروهای تکفیری در سوریه، نگرانی‌های زیادی در این کشور ایجاد کرد.

دولت عراق به سوریه تضمین‌هایی در این رابطه داده است و اساسا بغداد نمی‌تواند بپذیرد که این تروریست‌ها به سمت سوریه حرکت می‌کنند زیرا پیشتر و در زمانی که داعش کنترل سه استان عراق را به دست گرفت، آنها از سوی سوریه به عراق سرازیر شدند و این تجربه نباید برای دولت عراق تکرار شود.

به همین دلیل حشد الشعبی مناطق جنوبی تا مرز یعنی جنوب غربی را کاملا بسته است و نیروهای داعش موجود یا باید تسلیم شده یا کشته شوند. این نشان می‌دهد که این عملیات تا حد زیادی پیچیده، دامنه‌دار و تا حدود زیادی با مسائل سوریه تداخل دارد.

حسین رویوران - کارشناس مسائل غرب‌ آسیا

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال