نخست وزیر عراق در پیامی آغاز عملیات آزادسازی موصل را اعلام کرد


 اخبار و تحولات مربوط به عملیات آزادسازی شهر موصل از اشغال گروه تکفیری صهیونیستی داعش به شرح ذیل است..
 
08:54آغاز حملات توپخانه ای به مناطق استقرار داعش در استان نینوا 
 
فرماندهی داوطلبان مردمی عراق از حملات توپخانه ای به مناطق استقرار داعش در استان نینوا خبر داد. 
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از بغداد به نقل از فرماندهی داوطلبان مردمی ، مناطق استقرار داعش در مناطق بادوش ، برطله ، حود و الحمدانیه در استان نینوا اکنون زیرآتش توپخانه ای ارتش عراق است.
 
08:49 شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: نیروهای پیشمرگه کنترل هفت روستا را در منطقه الحمدانیه در شرق موصل در دست گرفتند.
 
08:11 شهر بعشیقه در شمال شرق موصل آزاد شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از بغداد،نیروهای مبارزه با تروریسم اعلام کردند در سه عملیات هوابرد شهر بعشیقه آزاد و نخستین خط دفاعی داعش در چهل کیلومتری موصل شکسته شد.
 
06:18 حیدرالعبادی در پیامی ضمن اعلام آغاز عملیات آزادسازی موصل، خطاب به ساکنان این شهر اظهار داشت، به زودی در کنار شما خواهیم بود، پرچم عراق را در موصل برخواهیم افراشت، ما برای نجات شما از تروریسم می آییم.
وی در سخنانی که از تلویزیون دولتی عراق پخش شد اعلام کرد: نیرویی که هدایت عملیات مهم آزادسازی موصل را بر عهده دارد ارتش شجاع عراق به همراه پلیس ملی این کشور است. آنها، نیروهایی هستند که وارد موصل خواهند شد و نه دیگران.
 

432654_202.mp4 | دانلود فیلم 
نخست وزیر عراق ادامه داد: در روزهای اخیر تلاش هایی انجام گرفت تا عملیات آزادسازی موصل به تاخیر بیفتد اما چنین نشد. برای تامین موارد انسان‌دوستانه، گروه کاملی تشکیل شده است.
 
06:06 رئیس مجلس عراق در اطلاعیه ای از اعلام ساعت صفر عملیات ابراز خرسندی کرد. 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از بغداد، سلیم الجبوری با تمجید از نیروهای مسلح عراقی در برخورد با داعش ، از دولت خواست اولویت خود را حفاظت از جان شهروندان قرار دهد و فورا به اوارگان احتمالی کمک کند. 
در همین حال سرلشگر عبدالغنی الاسدی فرمانده نیروهای ضد تروریسم نیز از مردم موصل خواست در خانه هایشان بمانند و نگران نباشند. وی از همکاری مردم موصل در دادن اطلاعات به نظامیان عراقی تقدیر کرد. 
همزمان توپخانه دارطلبان مردمی نیز هدف قرار دادن مواضع داعش در جنوب موصل را آغاز کرد.
 
05:29 اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا پس از اعلام آغاز عملیات موصل با هدف آزادسازی این شهر از اشغال گروه تکفیری صهیونیستی داعش، گفت: آمریکا و مابقی کشورهای عضو (به اصطلاح) ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا آماده حمایت از عراق در این جنگ دشوار هستند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، کارتر افزود: ما اطمینان داریم شرکای عراقی ما در برابر این دشمن مشترک پیروز خواهند شد و موصل و دیگر نقاط عراق را از بیرحمی داعش نجات خواهند داد.
 
05:28 شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، با آغاز فروپاشی داعش در برخی از مناطق عملیاتی در موصل، پیشروی نیروهای پیشمرگه در منطقه بعشیقه ادامه دارد.
 
03:33 شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، هم زمان با آغاز عملیات آزادسازی موصل، جوانان موصلی نیز قیام علیه داعش را آغاز کردند. یگان موشکی بسیج مردمی عراق، مواضع و قرارگاههای داعش را زیر آتش خود گرفته است.
 
03:33 شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع نظامی در عراق از بمباران شدید محور بعشیقه در شرق موصل و همچنین خطوط امدادی داعش، از طرف نیروی هوایی عراق خبر داد.
 
03:17 براساس آنچه که نهادهای اطلاعاتی کشور عراق تهیه کرده اند اهداف اولیه نبرد در موصل سیصد و پنجاه مورد را شامل می شود.
 
03:12 شبکه المیادین به نقل از منابع وابسته به خود در عراق اعلام کرد، سرلشکر عبدالوهاب الساعدی، فرماندهی عملیات آزادسازی فلوجه، مدیریت عملیات آزادسازی موصل را بر عهده دارد. 
 
02:38 شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، ارتش آمریکا با استفاده از توپخانه و موشک های هوشمند مواضع داعش را در اطراف موصل هدف قرار می دهد. توپخانه عراق نیز از منطقه قیاره، در جنوب موصل، آتش تهیه نیروهای مهاجم را فراهم می کند. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق نیز خطوط دفاعی داعش را در تلکیف و طاحونه البلده در شرق موصل گلوله باران می کنند.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات