حیدرپور: خرید سامانه دفاعی اس 400 برای ایران کار دشواری نیست


عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به پایان پروسه تحویل سامانه اس 300 به ایران که چند روز پیش سرویس مطبوعاتی سازمان فدرال همکاری های روسیه آن را منتشر کرده بود، با بیان اینکه اس 300 تکمیل کننده ظرفیتهای ما محسوب می شود اظهار کرد: با توجه به ظرفیت هایی که از قبل داشتیم و با درنظر گرفتن اضافه شدن سامانه اس 300 به سیستم پدافندی کشور، دیگر هیچ مشکلی در زمینه حفاظت و حراست از آسمان کشورمان نداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این روزها، روسیه سامانه اس 400 را به برخی ار کشورها از جمله هند می فروشد، در پاسخ به این سوال که "چرا ایران از ابتدا به دنبال خرید سامانه اس 400 نرفت" گفت: روزی که جمهوری اسلامی ایران به دنبال خرید سامانه دفاعی اس 300 بود، سامانه اس 400 هنوز عملیاتی و تجاری نشده بود.

حیدرپور با بیان اینکه بعد از نهایی شدن قرارداد اس 300، سامانه اس 400 عملیاتی و وارد سیستم تجاری روسیه شد عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران اگر نیازی به سامانه اس 400 احساس کرد به راحتی می تواند برای خرید آن با روسیه وارد مذاکره شود.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به سطح بالای روابط ایران و روسیه، هرگاه سیستم پدافندی کشور ما احساس نیاز کند، علی القاعده خرید سامانه دفاعی اس 400 برای ایران کار سخت و دشواری نخواهد بود.

وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: امروز آسمان تمام کشور به لحاظ تاکتیکی کاملا زیر پوشش سیستم پدافندی ماست و هیچ نگرانی در زمینه حمله هوایی به کشور وجود ندارد.

میزان

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال