آمریکا تشدید تحریم‌ها علیه روسیه را بررسی می‌کند


به گزارش ارم نیوز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بوریس جانسون، همتای انگلیسی خود در لندن گفت: "روسیه و نظام بشار اسد باید بفهمند که هرگز نمی‌توانند جنگ را نهایی کنند. این جنگ بدون یک راهکار سیاسی نهایی نخواهد شد. آن‌ها حتی اگر حلب سقوط کند یا آن را ویران کنند مثل همان کاری که الآن انجام می‌دهند هرگز نمی‌توانند توازن قدرت را تغییر بدهند چراکه کشورهای دیگر از مخالفان حمایت می‌کنند و این مسئله به ظهور تروریست‌ها منجر شده و سوریه و منطقه قربانی خواهند شد."

وی درباره امکان اتخاذ اقدامات میدانی و رها کردن گفتگو و دیدارها اذعان کرد که آن‌ها مخالفان سوریه را به سلاح مجهز کرده و از آن‌ها حمایت به عمل آورده‌اند.

کری گفت که متوجه شده پارلمان‌های اروپایی تمایلی به رأی‌گیری درباره اقدام نظامی در سوریه ندارند.

وی تصریح کرد که واشنگتن و هم‌پیمانانشان در حال بررسی افزایش تحریم‌ها علیه روسیه هستند و این مسئله به مذاکرات در روزهای آینده بستگی دارد.

جانسون نیز گفت: روس‌ها به تدریج درک می‌کنند که ما فشارهایی را علیه آن‌ها اعمال می‌کنیم و مسئله مهم ادامه فشارها است.

گفتگوی وزرای خارجه آمریکاو آلمان درباره سوریه

همچنین یک منبع در وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه این کشور با جان کری درباره نتایج نشست اخیر لوزان درباره سوریه و اقداماتی که در آینده اتخاذ خواهد شد، صحبت کرد.

کری و اشتاین‌مایر بر لزوم اجرای آتش‌بس و رساندن کمک‌های بشردوستانه به شرق حلب و فراهم آوردن شرایط برای آتش‌بس جدید تأکید کردند.

آمریکا و هم‌پیمانانش تاکنون چندین نشست را در ژنو، واشنگتن، لندن، لوزان، نیویورک و مناطق دیگر برای بررسی حل بحران سوریه برگزار کرده‌اند اما به نتایج مهمی دست نیافته‌اند.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات