اخبار جذب هیات علمی در سال ۹۵


اخبار جذب هیات علمی

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جذب هیات علمی اعلام میشود

 

 

 

۲۵ مهر ۹۵ – وزیر بهداشت خواستار رفع مشکل استخدام اعضای هیات علمی شد

 

خبرگزاری مهر : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید مشکل کمبود ردیف استخدامی اعضای هیات علمی بر طرف شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۷۸ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمد علی کی نژاد در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر قاضی زاده هاشمی گفت: باید مشکل کمبود ردیف استخدامی اعضای هیات علمی بر طرف شود.
وی افزود: ما پیشنهاد می کنیم اعضای هیات علمی که در مناطق کمتر برخوردار جذب شده‌اند، بتوانند پس از یک دوره معین، ادامه خدمت خود را در دانشگاه‌های علوم پزشکی دیگر انجام دهند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین درباره تعداد مواد آموزشی نیز گفت: در بخش بالینی باید در تعدادی از بیمارستان‌ها مواد آموزشی کاهش یابد و از نظر دریافت‌ها هم باید مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.
سپس سید علی حسینی رئیس هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند جذب اعضای هیات علمی در این وزارتخانه گزارشی ارائه کرد.
وی گفت: تعداد کل هیات علمی جذب شده در وزارت بهداشت تا سال ۱۳۹۵ به ۱۶ هزار و ۸۶۳ نفر بالغ می شود؛ که بر اساس این آمار نسبت دانشجوی بالینی به هیات علمی بالینی ۱ به ۱۸ و در کل۱ به ۱۱ است.
رئیس هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در وزارت بهداشت به جذب ۱۰ هزار عضو هیات علمی دیگر نیاز است و برای رفع این نیاز ۶ هزار عضو هیات علمی در حال جذب هستند که ۵ هزار نفر از این تعداد بر اساس مجوزهای مربوط به سال های قبل در حال جذب هستند.
در ادامه جلسه، مقرر شد با تشکیل یک هیات ۵ نفره توسط هیات‌های مرکزی جذب این دو وزارتخانه، عملکرد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مورد نظارت و بررسی قرار گیرد و گزارش این بررسی‌ها به هیات عالی جذب ارائه شود.
در ادامه جلسه نیز اعضای هیات عالی جذب به منظور ساماندهی اعضای هیات علمی حق التدریس، که بعضا تعداد زیادی واحد درسی در یک دانشگاه را تدریس می‌کنند، بر لزوم تصویب یک مصوبه در این زمینه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کردند.
در پایان این جلسه، تعدادی از اعضای هیات‌های اجرایی و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه‌های تربیت دبیر شهید رجائی، صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی همدان، علوم پایه دامغان، گنبد کاووس، علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، علوم بهزیستی و توان بخشی، جامعه المصطفی(ص) العالمیه و دانشگاه آزاد خوزستان تأیید صلاحیت شدند.

 

۱۹ مهر ۹۵ – جزئیات جذب هیات علمی جدید در دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

 

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در بهمن ماه ۹۵ خبر داد و گفت: مجوز جذب یک هزار نفر در دانشگاه های علوم پزشکی اخذ شد.
دکتر سید علی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فراخوان سراسری جذب هیات علمی وزارت بهداشت را در نیمه دوم بهمن ماه ۹۵ منتشر خواهیم کرد.
وی درباره میزان مجوز دریافتی برای جذب هیات علمی گفت: با صحبت هایی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته و پیش بینی های انجام شده، مجوز جذب یک هزار نفر را دریافت کردیم.
حسینی خاطرنشان کرد: البته این تعداد با توجه به نیاز وزارت بهداشت بسیار کم است اما با توجه به مشکلاتی که وجود دارد و ما نیز به آن واقف هستیم در حال حاضر بر روی این تعداد توافق کردیم و در حال پیگیری هستیم که با همان شرایط این تعداد را جذب کنیم.
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت یادآور شد: جزئیات فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در دی ماه اعلام می شود اما سامانه ثبت نام متقاضیان از بهمن ماه فعال می شود و افراد می توانند در رشته های مختلف جذب دانشگاه ها شوند.

۲۳ شهریور ۹۵ – فراخوان جذب هیأت علمی شهریور ۹۵ وزارت علوم تمدید شد

داوطلبان تا ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ برای ثبت نام فرصت دارند

اولین فراخوان جذب هیأت علمی سال ۱۳۹۵ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا ۲۸ شهریور ماه تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار، مطابق برنامه زمانبندی اعلامی از سوی این وزارت، شانزدهمین فراخوان نیمه‌ متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور از ۱۳ شهریور ماه آغاز شده و داوطلبان تا ۲۲ شهریور برای ثبت نام و تعیین اولویت فرصت داشتند که این فرصت تا روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۶/۲۸ تمدید شده است و متقاضیان محترم می توانند تا تاریخ ذکر شده نسبت به ثبت نام و تعیین اولویت اقدام نمایند.

در ضمن با توجه به ثبت نیاز های جدید دانشگاه ها، متقاضیانی که ثبت نام خود را تکمیل کرده اند نیز می توانند با توجه به اعلام نیاز های جدید، درخواست خود را ویرایش نمایند. به درخواست های پس از فراخوان به هیچ عنوان پاسخ داده نخواهد شد.

مراکز آموزش عالی و موسساتی که تغییر در اعلام نیاز و یا اعلام نیاز جدید داشته اند به شرح زیر می باشد:

غیر انتفاعی پویندگان دانش رازی پژوهشکده تحقیقات راهبردی گناباد صنعتی شاهرود غیر انتفاعی ایوانکی علم و فناوری مازندران علامه طباطبایی ادیان و مذاهب پیام نور مذاهب اسلامی

برنامه زمانبندی شانزدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۱۳۹۵ مطابق جدول زیر خواهد بود:

ردیف

فرآیند

اقدامات

تاریخ شروع

تاریخ پایان

بازه زمانی مجاز

۱

اعلام نیاز

ثبت نیازها

۱۳۹۵/۰۵/۱۸

۱۳۹۵/۰۵/۲۵

۸ روز

۲

مرکز نظارت و ارزیابی

۱۳۹۵/۰۵/۲۶

۱۳۹۵/۰۶/۰۱

۷ روز

۳

تخصیص ظرفیت‌ها

۱۳۹۵/۰۶/۰۲

۱۳۹۵/۰۶/۰۹

۸ روز

۴

فراخوان

۱۳۹۵/۶/۱۳

۱۳۹۵/۶/۲۲

۱۰ روز

۵

پالایش اولیه

۱۳۹۵/۰۷/۰۱

۱۳۹۵/۰۷/۱۴

۱۴ روز

۶

فرآیند جذب دانشگاه

۱۳۹۵/۰۷/۱۵

۱۳۹۵/۰۸/۳۰

۲ ماه و نیم

۷

مرکز جذب (طرح در هیأت مرکزی)

پذیرش از ۱۳۹۵/۰۹/۰۱

 

۲۱ شهریور ۹۵ – فردا؛ آخرین مهلت شرکت در شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی

خبرگزاری دانشجو : ثبت نام در شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۱۳۹۵دانشگاه‌ها از روز ۱۳ شهریورماه ۹۵ آغاز شده است.
متقاضیان واجد شرایط تا فردا دوشنبه ۲۲  شهریورماه، فرصت دارند، پس از بررسی و کسب اطمینان از شرایط اعلام شده در اعلام نیاز دانشگاه ها در فراخوان شهریور ۹۵، نسبت به تعیین اولویت اقدام کنند.
در حال حاضر فایل اعلام نیاز فراخوان شهریور۹۵ بر روی سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم به نشانی http://www.mjazb.ir قرار دارد.
براساس زمانبندی اعلام شده از سوی مرکز جذب وزارت علوم، پالایش اولیه تقاضاها از اول مهر آغاز شده و تا ۱۴ مهرماه ادامه خواهد داشت و فرایند جذب توسط دانشگاه ها از ۱۵ مهر ماه آغاز شده و تا ۳۰ آبان ماه به مدت دو نیم ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

ثبت‌نام در شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور آغاز شده و تا ۲۲ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پرشیا تلنت، ثبت‌نام در شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) وزارت علوم مربوط به فراخوان شهریور ۱۳۹۵ از طریق سایت مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم آغاز شده است.

متقاضیان واجد شرایط تا ۲۲ شهریورماه به مدت ۱۰ روز فرصت دارند، پس از بررسی و کسب اطمینان از شرایط اعلام شده در اعلام نیاز دانشگاه ها در فراخوان شهریور ۹۵، نسبت به تعیین اولویت اقدام کنند.

دریافت فایل اعلام نیاز فراخوان شهریور ۹۵

سایت مرکز جذب هئیت علمی (سامانه نور رضوی) : www.mjazb.ir

۸ شهریور ۹۵ – حضور بیش از ۲۰ هزار نفر در صف استخدام هیئت علمی

خبرگزاری میزان: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایران در حال حاضر رتبه نخست تولید علم را در میان کشورهای اسلامی دارد.
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمدفرهادی با اشاره به روند رو به رشد تولید علم در کشور بعد از انقلاب در برنامه تیترامشب گفت: بعد از انقلاب توجه ویژه ای به رشد آموزش عالی در کشور شد و حتی اولین دوره های دکتری درست در همان سالها شروع به جذب دانشجو کرد؛ تا جایی که توسعه آموزش عالی در کشور رشد ۲۵ برابر را تجربه می کند. این امر موجب شد تا رشد علمی کشور رشد فزاینده ای داشته باشد و متوسط رشد علمی کشور ۱۴ برابر دنیا شود، در حال حاضر رشد علمی کشور بالاست اما اگر محسوس نیست به دلیل جایگاه برتر علمی کشور در میان سایر کشورهای دنیاست.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تصریح کرد: رتبه علمی کشور در جهان شانزدهم است و سهم ایران در تولید علم در جهان اسلام رتبه نخست است ، در سال۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد علمی کشور ۱۱.۵ درصد بود که پس از روسیه در جایگاه دوم قرار داشتیم، بنابراین رشد علمی در کشور همچنان رو به رشد است اما شتاب آن کاهش یافته که آن هم نیازمند تهیه تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی است، در حال حاضر ما پروژه بروزسازی تجهیزات آزمایشگاهی و تاسیس آزمایشگاه های مجهز در دانشگاه های کشور را دنبال می کنیم، تاسیس دوره های تحصیلی جدید در مقاطع ارشد و دکتری، اقدام دیگری است که در دولت یازدهم صورت گرفته است.
وی یادآور شد: از دیگر اقدامات صورت گرفته کارهای تیمی با سایر دانشگاه های دنیاست که از شاخصه های توسعه علمی در جهان است، ما ۱۴۱ پروژه علمی مشترک را با دانشگاه های معتبر دنیا داریم و ۱۴۰۰ نفر از استاتید دانشگاههای معبر دنیا برای این امر دست به دست هم داده اند و عملا با یکدیگر در این پروژهای علمی همکاری می کنند.
فرهادی افزود: در حال حاضر ۱۴ دانشگاه کشور جزو یکصد دانشگاه برتر دنیا است که تاپیش از این تنها ۵ دانشگاه ایران جزو این دانشگاه ها بوده اند.
وزیر علوم گفت: ما توسعه کمی دانشگاه ها را در برنامه بلند مدت آموزشی کشور نداریم بجز در برخی از رشته و مقاطع تحصیلات تکمیلی، ۵۰۰ برنامه های تحصیلی با کمک ۵۰۰ استاد دانشگاه بازنگری شده و حتی این برنامه های تحصیلی هم از حالت تئوری به حالت کارورزی و عملی تغییر ماهیت داده اند.
وی تاکید کرد: سطح بندی دانشگاه ها و نظام یکپارچه جذب دانشجو از ماموریتهای اصلی ما است، دانشگاه های کشور به ۱۰ منطقه تقسیم شده اند و در کنار آن پارکهای فناوری را هم داریم تا کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند، تعداد شرکتهای دانش بنیان از ۲۲ به ۹۴۶ عدد ارتقا پیدا کرده و ۷۰ درصد از صاحبان آنها فارغ از التحصیلان دانشگاهی هستند.
وزیر علوم  ادامه داد: شرکتهای دانش نبیان برای ۱۵ سال معاف از مالیات هستند و این شرکتها می توانند از صندوقهایی که در این پارکها فعال هستند وامهایی با بهره پایین دریافت کنند.
فرهادی اظهار کرد: فارغ التحصیلان ایرانی از دانشگاه های معتبر می توانند از طریق بنیان نخبگان به دانشگاه های داخلی معرفی شده وحتی حقوق هم دریافت می کنند تا در طی یکسال مراحل جذبشان به سرعت صورت بگیرد، این طرح سه ماه گذشته هیئت دولت است تا این نخبگان در مراحل اداری توقف نداشته باشند.
وی  ادامه داد: بورسیه های تحصیلی ما به شدت کاهش یافته اما مراتبی را در نظر گرفته ایم تا متقاضیان بورسیه، بخشی از دوره های تحصیلی دکتری خود را در خارج از کشور بگذرانند و بعد بتوانند به عنوان پژوهشگر در کشور به کار و فعالیت بپردازند.
فرهادی تصریح کرد: هیئت علمی پروسه خاص خودش را دارد و در حال حاضر بیست و چند هزار نفر در صف استخدام هستند و اینکه گفته می شود جذب هیئت علمی متوقف شده است را رد می کنم، به ازای هر ۲۷ دانشجو یک استاد داریم که در برنامه ششم توسعه قرار است این عدد به ۲۲ نفر کاهش می یابد. ما حدود ۶ سال گذشته ۳۰ هزار نفر را به عنوان هیت علمی جذب کرده ایم اگرچه کم بوده و باید ارتقا پیدا کند تا برای هر ۱۸ دانشجو یک استاد داشته باشیم.
وزیر علوم گفت: دانشگاه ها باید از روند آموزش محوری به پژوهش محوری تغییر مسیر دهند تا بتوانند خود کسب درآمد کنند.
وی افزود: دانشگاه فنی حرفه ای و کارودانش از جمله دانشگاه هایی هستند که بر اساس کار و حرفه تالیف شده اند و باید فارغ التحصیلانشان هم اصلاحا آچار به دست و حرفه ای باشند، دانشگاه های کارآفرین دانشگاه های نسل سومی ما هستند که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها باید در کنار آموزش تئوری، حرفه ای هم یاد بگیرند تا آموزشهایشان کاربردی شود.

 

۶ شهریور ۹۵ – فراخوان جذب اعضای هیأت علمی شهریورماه۹۵ دانشگاه گناباد

مجتمع آموزش عالی گناباد به منظور تکمیل کادر اعضای هیأت علمی در رشته‎های مختلف، از طریق سامانه جذب وزارت علوم اقدام به جذب اعضای هیأت علمی بصورت پیمانی و طرح سربازی می‌نماید.مجتمع آموزش عالی گناباد در جهت ادامه روند رشد و توسعه خود و به منظور تکمیل کادر اعضای هیأت علمی در رشته‎های مختلف، از طریق سامانه جذب وزارت علوم اقدام به جذب اعضای هیأت علمی بصورت پیمانی و طرح سربازی می‌نماید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند به سایت مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم به آدرس http://www.mjazb.ir/detail/News/220 مراجعه نمایند

برنامه زمانبندی
شانزدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی)
دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور
مربوط به فراخوان شهریور ۱۳۹۵

ردیف فرآیند اقدامات تاریخ شروع تاریخ پایان بازه زمانی مجاز
۱ اعلام نیاز ثبت نیازها ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ ۸ روز
۲ مرکز نظارت و ارزیابی ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ۷ روز
۳ تخصیص ظرفیت‌ها ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ ۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۸ روز
۴ فراخوان ۱۳۹۵/۶/۱۳ ۱۳۹۵/۶/۲۲ ۱۰ روز
۵ پالایش اولیه ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴ روز
۶ فرآیند جذب دانشگاه ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ۲ ماه و نیم
۷ مرکز جذب (طرح در هیأت مرکزی) پذیرش از ۱۳۹۵/۰۹/۰۱

 

۶ شهریور ۹۵ – مقرر شده ۲۰هزار عضو هیات علمی به مجموعه دانشگاه آزاد اضافه شوند

خبرگزاری برنا : به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر میرزاده در ابتدای این نشست با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی با بدنه دانشگاه اعم از استاد، دانشجو و کارمند ارتباط دارند ، افزود: بر همین اساس می‌توانند مشاورانی امین برای مسئول دانشگاه باشند و بیشترین خروجی و بازخورد از نظرات تشکل‌ها به وجود می‌آید.
میرزاده با تشکر از حجت الاسلام نمازی مدیرکل تشکل‌های دانشجویی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری منظم این جلسات، گفت: من به عنوان رئیس دانشگاه از اطلاعات و نظرات شما در تهیه برنامه‌ها، بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها و موضع گیری‌های علمی، فرهنگی و سیاسی دانشگاه استفاده می‌کنم.
وی در پاسخ به مطالبات دبیران تشکل‌ها گفت: مدیرکل تشکل‌ها با همکاری اداره دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری جلسه مشترکی راه‌های جذب اعضای فعال تشکل‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی را مورد بررسی قرار دهند.
روسای واحدها باید فضای نقد و آزاداندیشی را فراهم کنند
دکتر میرزاده با تأکید بر اینکه براساس بخشنامه ۱۶ آذر ۹۳ روسای واحدها باید از تشکل‌های دانشجویی و اتحادیه‌های اول، دوم، سوم و چهارم حمایت کنند، تصریح کرد: یکی از شاخص‌های ادامه همکاری با روسای واحدها، حمایت از تشکل‌های دانشجویی در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است. روسای واحدها باید به عنوان دستورالعمل و چارچوب برنامه دانشگاه، از تمامی تشکل‌های دانشجویی حمایت کنند و فضای نقد و آزاداندیشی را فراهم کنند، همان گونه که مقام معظم رهبری نیز بارها به این مسئله تأکید کرده‌اند.
وی افزود: روسای واحدها از نقد تشکل‌ها هراسی نداشته باشند، مشکلات آنها را رفع کنند و تشکل‌ها را مشاوران خود بدانند.
آینده‌پژوهی برای توسعه مدیریت و شناسایی و تربیت مدیرها در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی است
دکتر میرزاده با بیان اینکه آینده‌پژوهی برای توسعه مدیریت و شناسایی و تربیت مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی در دستورکار معاونت برنامه‌ریزی قرار گرفته است، گفت: طبق نظر آیت الله هاشمی رفسنجانی باید برای تربیت مدیران آینده کشور از طریق ساز و کارها با برنامه ریزی جدی صورت گیرد و این مساله در دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت پیگیری می شود.
فعالیت ۷۸۲ نفر از بانوان در سطوح مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر شورای بانوان فرهیخته در ۲۸ استان تشکیل شده، اظهار داشت: جای بسی خرسندی است که ۷۸۲ نفر از بانوان از سطح رئیس واحد گرفته تا مدیر گروه در دوره مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند. همچنین ۷هزار استاد و بیش از ۴۰درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و تعداد زیادی از کارکنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی افزود: در همین زمینه مشارکت و استفاده از ظرفیت بالای بانوان در سطوح مختلف مدیریتی با ریاست خانم دکتر طباطبایی بر شورای راهبردی بانوان فرهیخته در دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت دنبال می‌شود.
میرزاده در پاسخ یکی از مطالبات تشکل‌های دانشجویی درخصوص حمایت حقوقی از تشکل ها اظهار داشت: هرجا که تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیاز به حمایت حقوقی داشتند، اداره کل حقوقی دانشگاه مسئله را پیگیری کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این نشست، بر تشکیل شورای استانی دبیران تشکل‌ها تأکید کرد و گفت: برای تعمیق اثربخشی تشکل‌های دانشجویی باید انتخابات این تشکل‌ها را با جدیت برگزار کرد.
دکتر میرزاده پرداخت وام، تخفیف‌های دانشجویی، مشارکت تشکل‌ها در ارزیابی و… را از جمله امتیازات دانشگاه آزاد اسلامی برای تشکل‌های دانشجویی دانست.
میرزاده با بیان اینکه جذب هیات علمی باسواد جزو برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: در چارچوب اساسنامه و بخشنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به تدریج اساتید هیات علمی تمام‌وقت جایگزین حق‌التدریسی‌ها می‌شوند و از اعضای تشکل‌ها می‌خواهم در صورت مشاهده تخلفی در زمینه هیات علمی، با دلیل و مدرک گزارش داده تا از خسارت به آینده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه مقرر شده ۲۰هزار عضو هیات علمی به مجموعه دانشگاه اضافه شوند، گفت: تا امروز ۸هزار نفر استخدام شده اند و تا پایان سال ۹۶ نیز تعداد مورد نیاز جذب خواهند شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین پس از شنیدن صحبت‌های نماینده دانشجویان اهل سنت دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: معنای وحدت همین است که در منطقه ای که پر از آتش و خون است، امنیت کشور ما بسیار بالاست و این امر نتیجه وحدت اسلامی است.
دکتر میرزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ نفر از روسای واحدهای مناطق سنی‌نشین اهل تسنن هستند، گفت: ما تمام خواهران و برادران اهل سنت را خواهران و برادران خود می‌دانیم و هیچ تفاوتی برای مسائل آنها اعم از استاد، دانشجو و کارمند قائل نیستیم. یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه وحدت شیعه و سنی، جایزه وحدت شیخ محمود شلتوت و آیت الله بروجردی است که در سال جاری در ارومیه برگزار می‌شود.
وی پس از صحبت‌های نماینده بانوان دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویی مخصوص بانوان در دستورکار دانشگاه است که به زودی پیگیری می‌شود.
باید در دانشگاه آزاد از هر گونه بدحجابی جلوگیری شود
دکتر میرزاده همچنین با تاکید بر اینکه علم و ایمان به صورت توام موجب رفعت انسان می شود، به صدور بخشنامه حجاب اشاره کرد و گفت: با اجرای برنامه های فرهنگی باید در دانشگاه آزاد از هر گونه بدحجابی جلوگیری شود و دانشجویان خود باید رعایت شئونات دانشگاه که یک محیط مقدس علمی است را مد نظر قرار دهند.
تشکل ها در چارچوب قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل کنید
وی خطاب به تشکل‌های دانشجویی گفت: در چارچوب قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل کنید و هرجا که ظرفیت و شرایط مهیا بود، تشکل‌ها می‌توانند به مدیریت دانشگاه کمک کنند. ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.
دکتر میرزاده در پایان این جلسه خاطرنشان کرد: مطالبات، درخواست‌ها و بحث‌های این جلسه طی یک هفته بررسی شده و در صورت لزوم تبدیل به آیین نامه و بخشنامه خواهد شد.
ارائه گزارش نشست دو روزه تشکل های دانشجویی توسط حجت‌الاسلام نمازی
حجت الاسلام نمازی مدیرکل تشکل‌های سیاسی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گزارشی از نشست دو روزه تشکل‌های دانشجویی ارائه داد و گفت: در این نشست، دبیران تشکل‌ها در ۵ کمیسیون شرکت کردند و مسائل کمیسیون‌ها در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان می‌شود.
وی افزود: کارگاه سواد رسانه ای و کارگاه مقررات و حقوق تشکل‌ها نیز در این نشست دو روزه برگزار می‌شود.
نمازی از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به خاطر تلاش صمیمانه و حمایت از تشکل‌ها تشکر و قدردانی کرد.
مطالبات دبیران تشکل‌های دانشجویی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی
در این نشست صمیمی، ۴ نفر از اتحادیه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، ۵ نفر از کارگروه‌های کمیسیون نشست تشکل‌ها، یک دانشجوی نماینده اهل تسنن دانشگاه و یک دانشجو به عنوان نماینده بانوان در دانشگاه آزاد اسلامی، به ارائه درخواست‌ها و مطالبات خود از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.
از جمله این مطالبات می‌توان به ایجاد فضایی در بدنه دانشگاه برای جذب فعالین تشکل‌های دانشجویی، انتخاب نمایندگان هیات نظارت از فعالین تشکل‌ها، تدریس مسئولان بلندپایه دانشگاه در واحدها برای حفظ ارتباط دوسویه، مشاوره حقوقی به تشکل‌های دانشجویی، استفاده از پتانسیل فعالان سیاسی تشکل‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی، رفع نگاه تبعیض‌آمیز بین تشکل‌های دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، تدوین چارچوب فعالیت‌های مجاز تشکل‌ها، ایجاد ارتباط مستمر بین تشکل‌های دانشجویی، تأسیس باشگاه فعالان دانشجویی، ایجاد سیستم جامع اطلاع‌رسانی برای تشکل‌های دانشجویی، عدم ورود نهادهای خارج از دانشگاه به فعالیت تشکل‌های دانشجویی، تشکیل شورای استانی تشکل‌های دانشجویی در تمامی استان‌ها، تخصیص یارانه تشکل‌ها به استان‌ها، افزایش بودجه تشکل‌های دانشجویی، برگزاری بانشاط انتخابات تشکل‌ها، در نظر گرفتن تخفیف شهریه‌های اعضای تشکل‌های دانشجویی، آموزش تشکیلات و مسائل عقیدتی به تشکل‌های دانشجویی و… اشاره کرد.
همچنین الزام روسای واحدها به تهیه و ارائه گزارش عملکرد درخصوص تشکل‌ها، پیش بینی ردیف بودجه فرهنگی جهت مصارف تشکل‌ها دیگر مطالبات تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بود.
لازم به ذکر است دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اکثریت درخواست‌های دبیران تشکل‌های دانشجویی که به طور حضوری و در کنار رئیس دانشگاه خواسته های خود را مطرح کردند موافقت کرد و مقرر شد این مطالبات بررسی شده و به زودی به حالت اجرایی و عملیاتی درآید.

 

 

۱۸ مرداد ۹۵ – جزئیات جذب هیات علمی در دانشگاه پیام نور

خبرگزاری ایسنا: رئیس دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه پیام نور جزئیات عملکرد این هیات از آغاز تابستان تا نیمه مردادماه را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر کردمیرزا بااشاره به جزئیات عملکرد هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور از آغاز تابستان تا نیمه مردادماه گفت: در این مدت ۴۵ روز، پرونده تبدیل وضعیت ۱۷۰ نفر بررسی و در نهایت با تبدیل وضعیت ۲۵ عضو هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی، ۳ عضو هیات علمی از پیمانی به رسمی قطعی به استناد بند ز ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه و ۱۰ عضو از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی موافقت شد.
رئیس دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه با فوریت ویژه، بخش عمده ای از پرونده های اعضای هیات علمی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و پیمانی مشروط بوده اند، نیز بررسی شده است، گفت: با تلاش مستمر هیات اجرایی جذب، در حداقل زمان ممکن، وضعیت کلیه این افراد به لحاظ علمی و عمومی مورد ارزیابی قرار گرفته و درخصوص آنها نیز تصمیمات مقتضی اخذ خواهد شد.
وی درخصوص پرونده اعضای هیات علمی پیمانی مشروط نیز گفت: پرونده حدود ۴۳۰ عضو علمی پیمانی مشروط نیز بررسی و به لحاظ لزوم تعیین حد نصاب های علمی، ازطریق هماهنگی و تشکیل جلسه با بخش های تخصصی دانشگاه مقرر شد طی ماه جاری مصاحبه ای با افراد مذکور صورت گرفته که گزارشات مربوط در جلسات آتی هیات اجرایی جذب ارائه می‌شود.
دکتر کردمیرزا ضمن تاکید بر لزوم عدم مراجعه حضوری مکرر اعضای هیات علمی گفت: حضور هر روزه اعضای هیات علمی موجب تراکم و ازدحام در دبیرخانه جذب و کاهش بهره وری کارکنان خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی از کلیه اعضای هیات علمی خواست با مراجعه به پورتال هیات اجرایی جذب و دسترسی به شماره تلفن کارشناسان به تفکیک استانهای تابعه اطلاعات لازم را کسب نموده و یا صرفا در روزهای سه شنبه به صورت حضوری به دبیرخانه هیات اجرایی جذب مراجعه نمایند.

 

 

 

۱۳ مرداد ۹۵ – آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی ابلاغ شد

 

خبرگزاری ایسنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ آیین‌نامه ارتقاء اعضای هیات علمی در روز گذشته به دانشگاه‌ها خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیین‌نامه ارتقاء اعضای هیات علمی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید و روز گذشته به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه آیین‌نامه جدید تفاوت‌های بسیار زیادی با آیین‌نامه قبلی دارد، توضیح داد: در آیین‌نامه جدید صرفاً مقاله باعث ارتقاء نمی‌شود و اعضای هیات علمی برای ارتقاء باید کار علمی انجام دهند و مقاله ارائه کنند. چنانچه مقاله‌های آنها در نشریات معتبر منتشر شود به آنها دو برابر امتیاز داده می‌شود. همچنین انجام کارهای فناوری و تولیدی، تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان، انجام کارهای گروهی و حل مشکلات کشور دارای امتیاز است.

 

 

۱۰ مرداد ۹۵ – جذب ۵ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه آزاد تا پایان سال جاری

خبرگزاری پانا: سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص تحقق هدف دانشگاه آزاد در جذب ۲۵ هزار عضو هیأت علمی تا پایان سال ۹۵ گفت: برای سال جاری جذب ۵ هزار عضو هیأت علمی جدید در دستور کار قرار دارد.
مجتبی علوی فاضل در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با اشاره به تعداد اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد بیش از ۳۰ هزار نفر بوده که در برنامه دانشگاه قرار است تعداد استادیاران افزایش یابد.
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: فرایند جذب اساتید از طریق جذب اعضای هیأت علمی جدید با مدرک دکتری انجام می شود که در این مسیر فارغ التحصیلان دوره های دکتری و اعصای هیأت علمی که مشغول به تحصیل هستند و ارتقا می یابند، جذب خواهند شد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه فرایند جذب هیأت علمی در دانشگاه آزاد ادامه دارد، گفت: در سال گذشته جذب بیش از ۴ هزار نفر در سال گذشته محقق شده که برای سال جاری نیز جذب ۵ هزار عضو هیأت علمی جدید در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال ۹۵ به هدفی که از پیش تعیین شده، دست پیدا کنیم.
علوی فاضل به اعتبارات لازم برای جذب اعضای هیأت علمی جدید اشاره کرد و گفت: بودجه جذب اعضای هیأت علمی جدید دیده شده، فرخوان جذب هم انجام شده ضمن اینکه رئیس دانشگاه آزاد بر روی موضوع جذب اعضای هیأت علمی تأکید جدی دارد که امیدواریم در افق کوتاه مدت به این مهم برسیم.
به گزارش پانا، دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت حمیدمیرزاده رئیس فعلی این دانشگاه تعهد کرده سالانه ۵ هزار عضو هیأت علمی جدید را با مدرک دکتری جذب کرده به طوری که تا پایان سال جاری ۲۵ هزار عضو هیأت علمی جدید در این دانشگاه جذب شوند.

 

 

 

۱۹ تیر ۹۵ – فعالیت هزار و ۶۵۰ هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

باشگاه خبرنگاران جوان: رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به فعالیت هزار و ۶۵۰ هیات علمی در این دانشگاه خواستار اعتماد و توجه بیشتر به دانشگاه ها برای عملکرد بهتر آنها شد.
علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ؛درباره وضعیت هیات علمی این دانشگاه اظهار کرد: تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه هزار و ۶۵۰ نفر هستند که تا به امروز این رقم کاهش نداشته و شاخص دانشجو به استاد در دانشگاه با وجود ۱۳ هزار دانشجو تقریباً ۹ بوده که این رقم مطابق با استاندارد بین المللی است.
وی با بیان اینکه این رقم در مقاطع تحصیلی پایین خوب است اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید بهبود پیدا کند،گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته در بازه زمانی پنج ساله باید در حدود ۲۰۰ استاد به هیات علمی دانشگاه افزوده شود.
جعفریان با اشاره به اشتغال حدود ۹۰۰ نفر از اعضای هیات علمی در بخش بالینی و درمانی بیمارستان های این دانشگاه علاوه بر فعالیت های آموزشی بیان کرد: حجم درمانی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران با وجود چهارهزار تخت با ضریب اشغال ۹۰ درصد بسیار بالا است که به طور مرتب خدمات درمانی ارائه می کنند و به دلیل اینکه در کنار این خدمات آموزش نیز به دانشجویان داده می شود، باید توجه ویژه به این بخش داشته باشیم که در عین حال در بقیه دانشکده ها سعی در رفع کمبودها با مساعدت های وزارت بهداشت داریم.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در سال گذشته از بین هزار مجوز صادر شده برای این وزارتخانه برای کل دانشگاه علوم پزشکی تهران در تمامی رشته ها تنها ۴۴ مجوز هیات علمی صادر کرده، تصریح کرد: این تعداد بسیار ناچیز است و تاثیری در بهبود وضعیت هیات علمی دانشگاه ندارد که وزارت بهداشت با این محدودیت به دلیل صدور مجوز از سوی سازمان مدیریت مواجه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با توجه به اینکه دانشگاه های کشور در علوم مختلف و پزشکی توانایی های خود از نظر علمی در منطقه و جهان با تربیت افراد توانمند نشان داده اند و حوزه علوم پزشکی بهترین درمان ها را در کشور ارائه می کند، اگر خواستار فعالیت دانشگاه ها در کشور هستیم باید به دانشگاه ها اعتماد کنند و اجازه فعالیت به آنها بدهند محدودیت ها را از بین ببرند شرایط را برای آنها فراهم کنند تا بتوان عملکرد بهتری از آنها  شاهد بود.

 

 

 

۱۳ تیر ۹۵ – فرصتی دیگر برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی پیمانی مشروط پیام نور

خبرگزاری ایرنا: معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از تمدید فرصتی دیگر برای تبدیل وضعیت و ارتقای اعضای هیات علمی پیمانی مشروط خبر داد و گفت: دانشگاه از این افراد که در راستای ارتقای کارنامه پژوهشی و تکمیل و تسریع در فرآیند دانش آموختگی خود اهتمام می ورزند، حمایت می کند.
به گزارش روز شنبه ایرنا، ابوالفضل فراهانی با عنوان اینکه یکی از شاخص های رشد کیفی دانشگاه، جذب عضو هیات علمی با رتبه علمی بالاتر و دانش آموختگانی است که از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شده اند، اظهار کرد: جذب دانش آموختگان با سطح تحصیلات دکترا با توجه به این شاخص و از اواخر سال ۹۲ در دستور کار قرار گرفت و دانشگاه ترمیم هرم هیات علمی را جزو برنامه های مهم خود قرار داد.
وی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور به لحاظ رشد کمی در وضعیت قابل قبولی است و در راستای اجرای برنامه های رشد کیفی گام برمی دارد، افزود: آن دسته از افرادی که طی سال های ۸۵ – ۹۲ با وضعیت پیمانی مشروط به عنوان عضو علمی جذب شده اند و سطح تحصیلات آنها فوق لیسانس است، می توانند در تبدیل وضعیت خود به پیمانی قطعی بسیار نقش آفرین باشند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با اعلام اینکه هیات امنای دانشگاه در مسیر کیفی سازی با تمدید فرصت، امکان شناسایی آن دسته از اعضای علمی که می توانند به عنوان عضو علمی در این دانشگاه ادامه خدمت دهند را فراهم آورده، یادآور شد: دانشگاه پیام نور اراده مسلّمی بر تبدیل وضعیت کسانی خواهد داشت که دانش آموخته مقطع دکترا از دانشگاه های معتبر هستند و در این مسیر از دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد که با اهتمام خود در مقاطع بالاتر پذیرفته شده اند، حمایت خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، فراهانی تاکید کرد: انتظار بر این است که اعضای علمی پیمانی مشروط از فرصت های داده شده توسط هیات امنا در جهت تکمیل کارنامه پژوهشی و تکمیل و تسریع در فرآیند دانش آموختگی خود در مقطع دکترا، استفاده کامل را ببرند.
وی افزود: یکی از دغدغه های مهم این معاونت این است که افرادی که به عنوان عضو علمی در وضعیت پیمانی مشروط در سنوات گذشته استخدام شده اند و از معیارهای علمی قابل قبول برخوردار بوده اند و یا طی سنوات گذشته به این معیارها دست یافته اند، بتوانند به عنوان عضو علمی پیمانی قطعی همکاری خود را ادامه دهند.

 

 

 

۹ تیر ۹۵ – فراخوان جذب هیأت علمی آموزشی در دانشکده پرستاری و مامایی شیراز

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس: دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه (س) دانشگاه علوم پزشکی شیراز از میان واجدین شرایط با مدرک دکترای پرستاری جهت همکاری به صورت هیأت علمی آموزشی ضریب کا یا قراردادی در تمام گرایشها (ترجیحاً داخلی- جراحی) دعوت به عمل می آورد.

متقاضیان محترم، تقاضای کتبی خود را به همراه شرح فعالیت های آموزشی و پژوهشی به آدرس اینترنتی ذیل ایمیل نمایند.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت دانشگاه علوم پزشکی فارس اینجا کلیک کنید

 

آدرس ایمیل: nurs_midwif@sums.ac.ir

 

 

 

۶ تیر ۹۵ – لزوم ترزیق ۸ هزار هیات علمی به دانشگاه‌های پزشکی

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از لزوم تزریق حداکثر هشت هزار هیات علمی به دانشگاه‌های پزشکی خبر داد و آن را راهی برای ارتقای کیفیت آموزش عالی دانست.
محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛
درباره جذب اعضای هیات علمی گفت: مسئله تامین هیات علمی دانشگاه‌ها چه علمی، آموزشی و پژوهشی  و چه هیات‌های دیگری که در قسمت‌های مختلف کار می کنند، موضوعی مورد توجه در دانشگاه‌های ما است.
وی رسالت دانشگاه‌ها در پزشکی را آموزش، پژوهش و ارائه خدمات دانست و افزود: سالانه حدود هزار و۵۰۰ تا سه هزار متخصص، فوق تخصص و فلوشیپ در کشور فارغ‌التحصیل می شوند که تعدادی برای رفع نیازهای درمانی و ارائه خدمات و حدود ۱۰ درصد آنها در قسمت آموزش متمرکز هستند.
لاریجانی اظهار داشت: هرچند که به نسبت افزایش تعداد دانشجویان، تعداد اعضای هیات علمی باید ارتقا یابد اما متاسفانه به علت محدودیت‌های اعتباری و ردیف بودجه در جذب اعضای هیات علمی با چالش مواجه هستیم و توجه به آن بخصوص در تحصیلات تکمیلی و فلوشیپ اهمیت بالایی دارد.
وی با بیان اینکه دربرخی دانشگاه‌ها ۷۰درصد آموزش‌ مربوط به تحصیلات تکمیلی است، افزود: این مسئله بر لزوم افزایش اعضای هیات علمی تاکید می کند.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در مقایسه دانشگاه‌های ایران با ۲۰۰ دانشگاه دنیا و اعضای هیات علمی آنها مطرح کرد: برای حوزه پزشکی هفت الی هشت هزار هیات علمی را باید در یک بازه زمانی به دانشگاه‌های خود تزریق کنیم، هرچند که ممکن است با توجه به منابع دراختیار دانشگاه‌ها جذب اعضای هیات علمی به این آسانی نباشد.
وی بیان کرد: حیف است دانش‌آموخته‌های برجسته در آموزش و پژوهش را داشته باشیم و نتوانیم در ارائه خدمات، بسترسازی مناسبی را برای آنها ایجاد کنیم.
لاریجانی با بیان اینکه گسترش اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها می تواند یکی از اقدامات مفید برای سال جاری باشد، یادآور شد: امیدواریم با حمایت‌های سازمان برنامه و شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه‌ها بتوانند از استعدادهای برجشته کشور بعنوان اعضای هیات علمی استفاده کنند چرا که این کار به شدت در کیفیت آموزش عالی نقش دارد.

 

 

 

۳۱ خرداد ۹۵ – فراخوان جذب هیات علمی در مرکز تحقیقات طب سنتی شیراز

خبرگزاری صداو سیما: به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : با توجه به اهداف مراکز تحقیقات مبنی برگسترش فعالیت های تحقیقاتی بر اساس مصوبه کمیته ۷ نفره جذب هیات علمی مراکز تحقیقاتی دانشگاه این مرکزهیات علمی پژوهشی در رشته آموزشی دکترای تخصصی ( Ph.D ) داروسازی سنتی جذب می کند.
داوطلبان می توانند درخواست کتبی، رزومه ( CV ) به همراه مستندات مربوطه و حداقل دو توصیه نامه علمی راتا ۹تیر به آدرس شیراز- خیابان زند – جنب داروخانه هلال احمر – ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز – طبقه هفتم – معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه – امور آموزشی و هیات علمی مراکز تحقیقاتی دانشگاه – صندوق پستی : ۱۹۷۸-۷۱۳۴۵ ارسال کنند.

 

 

۲۲ خرداد ۹۵ – لزوم تسهیل فرآیند جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان: رییس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: مراحل جذب فرایند هیات علمی را باید کمی آسانتر کرد تا شاگرد اول های دانشگاه ها بتوانند جذب شوند.
محمد علی برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص جذب هیات علمی از فارغ التحصیلان دانشگاه اظهار داشت: جذب هیات علمی خارج از اختیار دانشگاه است یعنی منحصراً فرایند جذب استادان از طریق فراخوان وزارت علوم صورت می گیرد و افراد متقاضی پس از طی مراحل ثبت نام مورد بررسی گروه جذب قرار می گیرند.
رییس دانشگاه علم و صنعت ایران درباره آسان سازی فرایند جذب هیات علمی عنوان کرد: بهتر است فرایند پذیرش استادان را کمی آسانتر کرد، پیشنهاد ما جذب شاگرد اول های هر رشته برای هیات علمی است.
برخورداری افزود: در قدیم به شاگرد اول ها اجازه تدریس می دادند، اکنون بهترین استادان حاضر کشور همان افرادی هستند، که در این دانشگاه درس خوانده و پس از اخذ بورسیه هم اکنون به عنوان استاد در دانشگاه حضور دارند.
وی با بیان اینکه اشتغال زایی در حوزه وظایف دانشگاه نیست، گفت: دانشجویان فنی و مهندسی نسبت به دانشجویان سایر رشته‌ها شانس اشتغال بیشتری دارند.
رییس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به اینکه وضعیت اشتغال دانشجویان این دانشگاه مطلوب است، اذعان داشت: دانشجویان باید با کار و شرایط آن آشنایی داشته باشند تا بتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند.
برخورداری یادآور شد: توسعه مراکز رشد با هدف توسعه علم و فناوری از اولئیت های دانشگاه در سال جاری است.

 

 

 

۱۹ خرداد ۹۵ – اعلام مهلت ویرایش و تعیین اولویت های جذب هیأت علمی

خبرگزاری مهر: متقاضیانی که در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی (راتبه ) اردیبهشت ۹۵ شرکت کرده اند تا ۲۱ خرداد جهت ویرایش و ثبت نهایی در سامانه جذب مهلت دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اعلام کرد: آن دسته از متقاضیانی که تا پایان زمان مجاز، نسبت به شرکت در فراخوان اردیبهشت ۹۵ (راتبه) اقدام کرده اند، می توانند حداکثر تا پایان روز جمعه مورخ ۲۱ خرداد ۹۵ نسبت به ویرایش، انتخاب نهایی و تعیین اولویت های خود اقدام کنند.
انتظار می رود در زمان تعیین اولویت و یا ویرایش اطلاعات به فایل راهنمای استفاده از سامانه و همچنین سوالات متداول توجه ویژه ای شود.

 

 

 

۱۱ خرداد ۹۵ – جزئیات تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور

خبرگزاری مهر: رئیس دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور جزئیات تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی در دبیرخانه هیات اجرایی جذب را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی طالشی با اشاره به تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی در دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور گفت: در آخرین جلسه هیات اجرایی جذب با تبدیل وضعیت استخدامی ۱۱ عضو علمی

[ منبع این خبر سایت استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال