برای حضور در جلسات قرآن استاد «مروت» از اشتیاق تا صبح بیدار بودم


با دیگران به اشتراک بگذارید

برای حضور در جلسات قرآن استاد «مروت» از اشتیاق تا صبح بیدار بودم

خبرگزاری فارس: برای حضور در جلسات قرآن استاد «مروت» از اشتیاق تا صبح بیدار بودم

قاری بین‌المللی قرآن با اشاره به خاطراتی از مسافرت استاد مروت به مشهد مقدس و برگزاری جلسات قرآن در حسینیه خیاط ها، گفت: وقتی قرار بود ایشان به مشهد بیاید از اشتیاق زیاد برای حضور در نشست قرآن استاد مروت تا صبح بیدار بودم.

هاشم روغنی قاری نگاه کن المللی قرآن در مکالمه با خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به نحوه آشنایی با زنده یاد «محمدتقی مروت» بیان داشت: من از زمان خردسالی در جلسات قرآن مشهد شرکت می کردم در همان لحظه استاد مولایی از اساتید تهران نیز همراه با شاگردانش برای زیارت امام رضا(ع) به مشهد می آمد و من هم با اشتیاق بسیار در جلساتی که به انجام میرساندند، حضور کشف میکردم.

اشتیاق برای حضور در نشست قرآن استاد مروت و مولایی

وی با بیان این که سال ۱۳۵۲ استاد مولایی و مروت به همراه شاگردانشان از تهران به حسینیه خیاط های مشهد آمدند، اضافه کرد: آن زمان برای نخستین بار با استاد مروت آشنایی پیدا کردم؛ چهره ای آرام و با شادمانی که بسیاری از افراد به مخصوص کودکان را به سوی خود میکشید.

روغنی با اشاره به این که وقتی که استاد مولایی و مروت به مشهد می آمدند از ساعت ۹ نشست قرآن آغاز می شد، گفت: من از شب پیش منتظر صبح می شدم تا در این نشست شرکت کنم. البته چون سن و سال زیادی نداشتم در حاشیه بودم اما به یاد دارم یک بار استاد مروت به من گفت که تلاوت کنم و وقتی که تلاوتم به اتمام رسید، بسیار نکته تشویق ایشان قرار گرفتم که این تشویق اعتماد به نفس بیشتری به من اعطا کرد.

قدر اساتید و فعالان قرآنی را در زمان حیاتشان آگاهی بداریم

این قاری نگاه کن المللی قرآن با بیان این که لطف استاد مروت در جلسات قرآن همیشه شامل حال من بود، خاطر نشان کرد: استاد مروت از افرادی بود که با با هدفی مقدس قرآن و تلاوت کلام وحی را دنبال می کرد و تمام تلاش خود را می کرد تا قاریان و علاقه مندان به قرائت در این عرصه به موفقیت هایی دست کشف کنند و ایران در زمینه تلاوت بدرخشد.

وی با اشاره به این که ما باید وجود اساتید قرآن را قدر آگاهی بداریم، گفت: متأسفانه ما تا وقتی که استاد مروت زنده بود از وجود ایشان در کشور بی بهره بودیم در حالی که باید قدر افراد را در زمان حیاتشان آگاهی بداریم؛ شهید محسن حاجی حسنی هم همیشه در نگاه کن جامعه حتی اهالی قرآن ناشناخته بود و از بی تفاوتی گلایه می کرد اما بعد از شهادتش شناخته شد و همه یادی از او می کنند. این نوع یادآوری و قدردانی را باید اصلاح کرده و در زمان حیات اساتید و فعالان قرآنی آن ها را تکریم و تجلیل کنیم نه وقتی فوت کردند سراغی از آن ها گرفته و یادشان را گرامی بداریم.

****براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد****

نگارش از: آرميتا د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

افسوس که شد دلبر و در ديده گريان
««« »»»
تحرير خيال خط او نقش بر آب است

برای حضور در جلسات قرآن استاد «مروت» از اشتیاق تا صبح بیدار بودم

TT / 60 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال