بخشش؛ آخرین درس استاد +عکس


به گزارش جام‌جم، منصوره بلباسی 32 ساله و استاد ریاضی یکی از دانشگاه‌های شهر زنجان بود.

او شیفته تدریس و شاگردانش شیفته او بودند. مهربانی این استاد زبانزد شاگردان و همکارانش بود و برای حل مشکلات شاگردانش همیشه پیشقدم بود. این استاد جوان اوایل هفته گذشته حالش در خانه بد شد. خانواده‌اش او را شبانه به یکی از بیمارستان‌های شهر زنجان منتقل کردند که بعد از چند روز مرگ مغزی او تائید شد .

وی به خواب ابدی فرو رفت و دیگر امیدی به بازگشت او به زندگی نبود. پزشکان می‌گفتند می‌شود اعضای بدن او را به بیماران پیوند زد تا آنها دوباره به زندگی بازگردند. شوهر منصوره و والدینش در برابر یک تصمیم بزرگ و مهم قرار داشتند؛ از یک سوی در غم از دست دادن او داغدار بودند و از سویی به بیمارانی که نیازمند اهدای عضو بودند، فکر می‌کردند.

آنها به اتاق منصوره رفته و برای آخرین‌بار با او وداع کردند. شوهرش برای آخرین‌بار به چهره همسرش نگاه می‌کرد. قرار بود تا چند وقت دیگر به خانه بخت بروند.

مادر یاد مهربانی‌های دخترش افتاده بود که با چه لذتی از تدریس و دانشگاه برایش حرف می‌زد. هق‌هق گریه امانش نمی‌داد. تازه داماد و والدین همسرش با نوعروس آخرین وداع را کرده و از اتاق بیرون آمدند اما دلشان همچنان با او در آن اتاق جا مانده بود. تصمیم مهم خود را گرفتند تا به آخرین وصیت منصوره که می‌خواست اگر اتفاقی برایش افتاد، اعضای بدنش را اهدا کنند، عمل کنند.

نزد پزشک بیمارستان رفتند. رضایت‌نامه اهدای عضو را امضا کردند. پیکر این استاد جوان دانشگاه شامگاه شنبه از بیمارستان زنجان به بیمارستان سینای تهران منتقل شد و از طریق واحد فناوری اهدای عضو بیمارستان، قلب، دو کلیه و کبد او دیروز به چهار بیمار اهدا شد تا آنها طعم زیبای زندگی را دوباره بچشند.

زهرا، خواهر کوچک‌تر این استاد دانشگاه به جام‌جم گفت: خواهرم منصوره در دانشگاه شهرمان زنجان ریاضی درس می‌داد. شاگردانش شیفته صداقت و مهربانی خواهرم بودند. او نیز همیشه به شاگردانش عشق می‌ورزید. خواهرم چند سالی بود که کارت اهدای عضو داشت. همیشه می‌گفت اگر اتفاقی برایش افتاد، دوست دارد اعضای بدنش به بیماران اهدا شود. زمانی که حال خواهرم در خانه بد شد و او را به بیمارستان بردیم، فکر نمی‌کردیم او به این زودی ما راترک کند. زمانی که مرگ مغزی او تائید شد، خانواده‌ام و شوهرخواهرم تصمیم گرفتند به آخرین وصیت خواهرم عمل کنند و اعضای بدن او را اهدا کنند. هرچند خواهرم ما را برای همیشه ترک کرد و داغ سنگینی بر دلمان گذاشت اما با رفتنش به چهار بیمار زندگی بخشید تایاد و خاطرش برای همیشه جاودانه شود .

معلم زندگی‌ بخشید

شش عضو بدن معلم طبسی که مرگ مغزی شده بود، به بیماران زندگی دوباره بخشید.

زهرا فاطمی‌نژاد اهل روستای آبخورک بخش دستگردان به‌علت ابتلا به دیسترس تنفسی مرگ مغزی شد.

این خانم معلم 56 ساله در بیمارستان فارابی مشهد ‌بستری بود که پس از اعلام رضایت خانواده‌اش، اعضای بدن وی به شش بیمار اهدا شد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال