سیاهه ۵ ماهه دخل و خرج دولت


به گزارش صبحانه، آمارهای بانک مرکزی حکایت از آن دارد که دولت در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری ۴۷۱.۸ هزار میلیارد ریال درآمد داشته است؛ در حالی مصوبات دولتی درآمد ۶۶۸.۳ هزار میلیارد ریالی را پیش‌بینی کرده بود، به همین دلیل به نظر می‌رسد که دولت در برنامه وصول درآمدهای خود اندکی عقب است؛ اما همین میزان عقب‌ماندگی، رشد ۲۱.۹ درصدی در سال ۹۵ را نشان می‌دهد.

در این مدت، درآمدهای مالیاتی به ۳۵۶ هزار میلیارد ریال رسیده؛ در حالیکه درآمد مالیاتی دولت در ۵ ماهه ابتدای سال ۹۴ معادل ۲۸۳.۵ هزار میلیارد ریال بوده است. البته مقرر شده بود که دولت در ۵ ماهه، ۴۴۰.۹ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کند. اما به هرحال درآمد مالیاتی دولت در ۵ ماهه ابتدای سال جاری ۲۵.۶ درصد رشد کرده است. همچنین دولت از محل سایر درآمدها نیز ۱۱۵.۸ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده که رشد ۱۲ درصدی را در سال ۹۵ نشان می‌دهد؛ اگرچه رقم مصوب ۲۲۷.۴ هزار میلیارد ریال بوده است.

در عین حال، پرداخت هزینه‌های جاری دولت در ۵ ماهه اول امسال، ۷۷۶.۹ هزار میلیارد ریال بوده است؛ در حالی که پیش‌بینی شده بود دولت ۹۰۷.۸ هزار میلیارد ریال هزینه داشته باشد. البته هزینه‌های جاری دولت نسبت به مدت مشابه سال قبل هم افزایش داشته است، چراکه در ۵ ماهه منتهی به مردادماه ۹۴، هزینه‌های جاری دولت ۶۲۹.۱ هزار میلیارد ریال بوده است. /مهر

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات