خانه های خالی نشانه عرضه بیشتر از نیاز نیست/ انتقاد از انبوه سازی در شهرها


حسن محتشم در گفت و گو با خبرنگار جام جام آنلاین در پاسخ به این پرسش که چه تعداد واحد خانه خالی در تهران وجود دارد گفت :طبق آمارهای قبلی اعلام شده توسط دست اندرکاران و مسئولان ذیربط ، حدود 300 هزار واحد قابل فروش در تهران موجود است. اما اگر واقعا بخواهیم کمی دقت کنیم می بینیم با این همه مجموعه هایی که در منطقه یک و دو تهران در حال تکمیل شدن است شاید تعداد خانه های خالی از این رقم هم بیشتر باشد .

وی با اشاره به اینکه در تهران خیلی خانه ساخته شده است اظهار داشت : تهران چون جاذبه دارد مهاجرپذیر است ،اما این سیاست که بیایند خانه بسازند و جمعیت اضافه کنند غلط است باید جمعیت درشهرهای بزرگ کنترل شود ودر شهر های اقماری این جمعیت ساکن شود.

محتشم گفت : متاسفانه شهرداری ها در این سالها برای درآمد بیشتر جواز ساخت صادر کرده اند وبه نوعی با این کار شهر را فروخته اند و نتیجه این بی تدبیری این شده که در تهران نفس کشیدن سخت شده است و بیشتر از ظرفیتش ساختمان سازی شده و متاسفانه با تخریب محیط زیست مردم تخریب شرایط زندگی روز به روز خرابتر می شود .

رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران گفت :اگر خانه ای در تهران خالی است به معنی این نیست که اضافه بر تقاضاست چون قدرت خرید برایش نیست ، آنهایی که لنگ پول هستند مجبورند قیمت را پایین بیاورند تا بفروشند و عده ای که خیلی نگران خواب سرمایه اشان نیستند به موقع سرمایه اشان را با سود مورد انتظار به دست می آورند چون تهران جاذبه خودش را دارد و مراجعه کننده خودش را خواهد داشت و آن پولی را که در انتظارش است را می گیرد .

سیما رادمنش_ جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال