http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ایجاد قریب به ۶ هزار شغل در نیمه اول سالجاری

ایجاد قریب به ۶ هزار شغل در نیمه اول سالجاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: هم اکنون حدود ۵۰۰ کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای تولیدی استان مشغول به فعالیت می باشند.
مسعود بابایی در گفت و گو با خبرنگار کاروکارگر اظهار داشت: بر اساس قانون، واحدهای تولیدی که دارای بیش از ۲۵ نفر کارگر هستند باید به منظور رعایت مسایل و نکات ایمنی و حفاظتی و بهداشتی در محیط کار دارای کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار باشند.
این مسوول اظهار کرد: نظارت بر فعالیت و عملکرد این کمیته ها توسط حوزه بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین به وظایف این کمیته ها نیز اشاره کرد و گفت: سالم سازی محیط کار، نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار، صیانت از نیروی انسانی و مادی در کارگاه های تولیدی و همچنین پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار و حفظ و ارتقای سلامت کارگران، از جمله وظایف کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار واحدهای تولیدی محسوب می شود.
وی با اشاره به اهمیت حفظ ایمنی و بهداشت محیط های کاری به منظور تامین سلامت نیروهای انسانی و ارتقای سطح بهره وری در کارگاه ها و واحدهای تولیدی، گفت: کمیته های فنی و بهداشت کار در راستای تحقق شعار معروف «پیشگیری بهتر از درمان» فعالیت می کنند.
این مسوول ضمن دعوت از کارفرمایان برای رعایت هرچه بیشتر مسایل ایمنی و بهداشتی در محیط کار، از کارگران نیز خواست تا نسبت به این موضوع توجه کافی داشته و با کارفرمایان در ایمن سازی و ارتقای سطح بهداشت در محیط کار همکاری لازم را داشته باشند.
بابایی در خصوص تعهد اشتغال در سال جاری گفت: با ایجاد اشتغال جدید برای بیکاران استان قزوین در نیمه اول امسال ۵۸۵۳ بیمه شده جدید در فهرست شاغلان قرار گرفتند. وی یادآور شد: در حال حاضر ۱۵۲ هزار و ۲۲۶ هزار بیمه شده اصلی داریم وتعداد بازنشستگان استان نیز ۴۴ هزار و ۹۵۴ نفر است. بابایی اضافه کرد: تعهد اشتغال استان برای سال جاری ۲۰ هزار و ۷۰۳ نفر است که از این تعداد بسیج سازندگی ۸۰۰ شغل، شرکت گاز ۲۹۱ شغل، راه و شهرسازی ۱۴۴۵ شغل، صندوق کارآفرین ۸۰۰ مورد، کمیته امداد ۱۶۰۰ مورد و میراث فرهنگی ۵۰۰ شغل مصوب شده است. وی خاطر نشان کرد: همچنین سازمان حمل و نقل و پایانه ها ۲۰۰ شغل، دانشگاه علوم پزشکی ۳۴۸ شغل، جهادکشاورزی ۳۸۶۲ شغل، سازمان صنعت و معدن ۸۰۰۰ شغل، آب و فاضلاب شهری ۲۹۱ شغل، شرکت های غیردولتی توزیع برق ۲۹۱ شغل و شهرداری ها ۲۲۷۵ شغل ایجاد کنند و همچنین دستگاه های دیگر دولتی ۱۵۲ شغل تعهد شده اند. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان داشت: در شش ماهه سال جاری ۴۷۷ شغل مجدد در استان و تعدیل ۴۳۰۶ نیرو قطع مقرری ۳۲۵۵ نفر نیز ثبت و بیمه بیکاری در این مدت ۴۵۹۷ مورد و مقرربگیران نیز ۸۴۳۸ نفر بوده است.

منبع: ای استخدام
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
خانه‌ای که عشق ساخت
استخدام بازاریاب حرفه ای فروش در شرکت برنا ارتباط کوثر
برخی از روستاهای خراسان شمالی از انشعاب غیرمجاز استفاده می کنند
مهناز افشار و دخترش لیانا
با خط قرمزهای مهریه آشنا شوید
استخدام پیک موتوری جهت یک رستوران در البرز
خواب خوب و کافی در جلوگیری از چاقی سودبخش است
زنی که ۱۶‌ دوقلو،‌۷‌ سه‌‌قلو و ۴‌ چهار‌قلو زاییده‌ است!! (تصاویر)
پیکر زنده‌یاد رضا رستمی فردا در همدان تشییع می‌شود
استخدام کارشناس فروش،مسئول دفتر در شرکت نوین مارکتینگ
ازدیاد احتمال بیماری سرطان با مصرف بسیار گوشت سرخ شده و کبابی
تصاویر مدل ساعت مچی جدید مردانه و پسرانه برند
توقف پرسپولیس مقابل مدافع قهرمانی
این غذاها سرطان معده می‌آورند
استخدام تعدادی موتور سوار در پیک چاپار فردیس
۵۶ فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی شناسایی شد
عقیده جنجالی آنجلینا جولی درباره داعش و مسلمانان
قلعه نویی علیه داور
استخدام ویزیتور حضوری با بیمه،پورسانت و دوازده مدل پاداش
دلیل بد غذایی کودک چه چیزی است + مسیر حلی برای خوراکی نخوردن کودک