http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دستور دولت برای توقف عملیات عمرانی باغ موزه «جواهرات بانک مرکزی» +سند

دستور دولت برای توقف عملیات عمرانی باغ موزه «جواهرات بانک مرکزی» +سند

به گزارش صبحانه، تپه های عباس آباد از معدود مناطق دست نخورده در تهران است که با تاکیدات مسئولان ارشد نظام، مقرر شده به فضایی جهت استفاده فرهنگی و گردشگری همه مردم تبدیل شود. البته در دهه های گذشته طرح های مختلف برای این اراضی تهیه شده بود از جمله اینکه به شهرک دیپلماتیک یا به مرکزی بزرگ برای مجموعه های اداری تبدیل شود که با مخالفت نهادهای مختلف نظام، مسکوت ماند.

البته برخی دستگاهها همانند استانداری تهران، توانستند پیش از ابلاغ ممنوعیت ساخت و ساز نهادهای حکومتی در این بخش، ساختمانهای خود را بنا کنند و البته برخی دیگر از نهادها نیز در تدارک برای استفاده از اراضی اختصاص یافته به خود هستند.

اما به نظر می رسد که دولت، به شدت مخالف ادامه این روند است چراکه دبیر شورای ‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ‌ای به استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران مصوبه شورای‌ عالی را درباره اراضی عباس ‌آباد مبنی بر عدم ‌پذیرش هرگونه افزایش بارگذاری نسبت به طرح جامع ابلاغ کرد.

دستور دولت برای توقف عملیات عمرانی باغ موزه «جواهرات بانک مرکزی» +سند
پیروز حناچی دبیر شورای‌ عالی شهرسازی و معماری ایران در این نامه تاکید کرده است: با استناد به طرح جامع شهر تهران مبنی بر عدم پذیرش هرگونه افزایش بارگذاری در اراضی عباس آباد، طرح مجددا در کمیته فنی تخصصی معماری، طراحی شهری و بافت ‌های واجد ارزش (کمیته فنی شماره ۳) با در نظر گرفتن ضوابط عام بارگذاری‌ های ساختمانی و ملاحظات زیست محیطی برای ۵۳۲ هکتار مساحت کل اراضی با جهت‌ گیری رسیدن به میزان سطح اشغال برابر با ۵ درصد و تراکم رو ۲۰ درصد، بررسی و نتیجه به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه شود.

وی در عین حال تاکید کرده است که مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی مقرر شده عملیات ساختمانی و دیوارکشی در ساختمان باغ موزه خزائن و جواهرات بانک مرکزی متوقف شده و نحوه ادامه کار از طریق نظرخواهی از افکار عمومی و مراکز تخصصی مورد نقد، ارزیابی و تصمیم‌ سازی قرار گیرد.

همچنین در این بخشنامه تصریح شده است که دستگاههای مسئول باید در خصوص ایستگاه مترو حقانی (به‌ عنوان مجتمع ایستگاهی) نیز ضمن صدور دستور توقف عملیات ساختمانی، پس از بازدید دبیر این شورا از پروژه بو گزارشی از انطباق وضع موجود پروژه و پروانه‌ ها و مجوزهای صادره با ضوابط عام بارگذاری اراضی عباس‌ آباد، در این خصوص تصمیم گیری کنند.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
قیمت سرورهای اجاره ای بازی Battlefield 1 رسما اعلام شد
جریان‌های مختلف آلوده به فساد شده‌اند و این روند انقلاب را با تهدید و خطر بزرگی مواجه کرده است / شهرداری و شورای شهر به جای پاسخگویی و مورد بازخواست قرار گرفتن در مورد بحث واگذاری املاک، سرکوبگرانه عمل کرده‌اند
بررسی رنو کوئید از نگاه نشریات معتبر خودرو
دقیقه نود/ چه کسانی باید واکسن آنفلوانزا بزنند؟
حضور جنجالی بازیگر مستهجن اریکا گری در ایران برای جراحی! عکس
برد پرگل صنعت نفت آبادان و تساوی صبا
دانلود آهنگ جدید ابراهیم هاشمی حس
استخدام کارمند جهت کار اداری و فروش در بازرگانی سیلک رود
درمان سرطان پروستات با گیاهان دارویی
باران و باد شدید برای ۴ استان
عکس های دیدنی و حیرت انگیز اعماق اقیانوس (3)
پیروزی پرسپولیس با گلزنی رامین رضاییان
راهنمای انواع شیر؛ کدام شیر بهتر است؟
عوارض مصرف ماری جوانا بر بدن
سعودی‌ها‌ روزانه چقدر کار می‌کنند؟
عجیب: 3 عروسکی که باعث طلاق این زن شد / عکس
اختلال در شبکه پلی استیشن و بسیاری سایت‌های دیگری در اثرات حملات DDoS
دانلود آهنگ جدید علیرضا جورسرا یکی از ما
استخدام متصدی مرکز تماس در اصفهان
تحریک حس رقابت فرزندان توسط والدین، خوب یا بد؟