دزدان دریایی خلیج عدن بازهم ناکام ماندند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دزدان دریایی خلیج عدن بازهم ناکام ماندند

خبرگزاری فارس: دزدان دریایی خلیج عدن بازهم ناکام ماندند

بامداد امروز ۳ مرحله هجوم سنگین دزدان دریایی به دو کشتی تجاری ایرانی با رشادت تکاوران نیروی دریایی ارتش در ناوگروه ۴۴ این نیرو ناکام ماند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، بامداد امروز دزدان دریایی خلیج عدن که عمدتا از سواحل سومالی حرکت و اقدام به ربایی می کنند ، به کشتی تجاری ایرانی هجوم برده و قصد ربایش این کشتی را داشتند ولی بعد از تبادل آتش سنگین نگاه کن طرفین فرار را بر قرار ترجیح دادند.

بر اساس این گزارش این دزدان در دو مرحله دیگر به کشتی تجاری دیگری از ایران، نخست با هشت فروند قایق در ۴۶ می‌ خواهی جنوب عدن و سپس با ۱۳ فروند قایق در ۵۵ می‌ خواهی جنوب عدن با تعداد نفرات زیاد و تجهیزات توسعه یافته هجوم می کنند که در هر دو مرحله با تبادل آتش گسترده نگاه کن دزدان و ناوگروه نیروی دریایی ارتش ناکام می مانند و پا به فرار قرار میدهند.

ناوگروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن الوند و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر از اواسط ماه مهر به منظور برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و به اهتزاز درآمدن پرچم ایران ماموریت خود را در آب های آزاد و نگاه کن المللی آغاز کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش پیش از این اعلام کرده بود که این نیرو در ۶ سال گذشته در حدود ۳ هزار کشتی تجاری و نفتکش ایرانی و غیر ایرانی را اسکورت کرده است.

از وقتی که جولان دزدان دریایی درمنطقه خلیج عدن باعث اخلال در روند عادی مبادلات تجاری و تردد کشتی های تجاری ایران در این منطقه شد، نیروی دریایی ارتش ایران هم طبق وظیفه ذاتی خود و ماموریت ابلاغی، با اعزام مستمر ناوگروه های دریایی به منطقه عدن مانع از هرگونه لطمه و زیان دزدان دریایی به ناوگان تجاری و نفتکش ایران شد.

این حضور مقتدرانه ناوگروه های ایران به آب های نگاه کن المللی و خلیج عدن نه تنها پاسخ کوبنده ای به دزدان دریایی حاضر در این منطقه بود بلکه برای قدرت های بزرگ هم پیام آمادگی و قدرت یگان های دریایی ارتش را دربرداشت.

— لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد —

نگارش توسط : خدايار ز.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمت از ناز به حافظ نکند ميل آری
««« »»»
سرگرانی صفت نرگس رعنا باشد

دزدان دریایی خلیج عدن بازهم ناکام ماندند

TT / 40 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال