http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قرارداد با یونیت اینترنشنال ترکیه رانت و ابهام دارد

قرارداد با یونیت اینترنشنال ترکیه رانت و ابهام دارد

با دیگران به اشتراک بگذارید

قرارداد با یونیت اینترنشنال ترکیه رانت و ابهام دارد

خبرگزاری فارس: قرارداد با یونیت اینترنشنال کشور ترکیه رانت و ابهام دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در عقد قرارداد با «یونیت اینترنشنال» کشور ترکیه، یک رانت موجود بوده است و در ازای امتیازات داده شده موضوع انتقال تکنولوژی به کشور روشن نشده و نسبت این قرارداد با اقتصاد مقاومتی نیز مشخص نیست.

اسدالله قره خانی نماینده مردمان علی آباد در مجلس شورای اسلامی در مکالمه با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تصریح بر این که عقد قرارداد با «یونیت اینترنشنال کشور ترکیه» جهت احداث نیروگاه با شرایط پسابرجام تطابق نداشته و به چشم مییاید در این قرارداد، یک رانت موجود بوده است؛ در این قرارداد امتیاز به این شرکت داده شده اما موضوع انتقال تکنولوژی به کشور روشن نشده و نسبت این قرارداد با اقتصاد مقاومتی نیز مشخص نیست.

وی به نقش پرسش بهروز نعمتی نماینده مردمان تهران با همین موضوع از حمید چیت چیان وزیر نیرو در نشست روز پیش کمیسیون انرژی اشاره کرد و بیان داشت: آقای نعمتی درباره قرارداد با «یونیت اینترنشنال» کشور ترکیه از وزیر نیرو پرسش کرد مبنی بر این که چرا دراین باره مناقصه به انجام رسانده نشده و اهلیّت این شرکت به چه صورت احراز شده است؟

قره خانی گفت: نماینده پرسش کننده خاطرنشان کرد که رزومه این شرکت فنی و تخصص در نیروگاه سازی نبوده و صرفاً تامین کننده سرمایه و واسطه بوده است که در نهایت آقای نعمتی از پاسخ وزیر نیرو در این باره قانع نشد و پرسش برای نقش به صحن علنی خواهد آمد.

وی در بخش دیگری از این مکالمه با اشاره به تاکید اعضای کمیسیون بر استفاده کنی بیشتر وزارت نیرو از ظرفیت کمیسیون انرژی گفت: وزارت نیرو با دو معضل اصلی بدهی های معوقه به پیمانکاران و دغدغه نسبت به تامین انرژی بنگاه ها، کارخانه ها و منازل در آینده روبروست.

قره خانی با ذکر این مورد که تا سال ۲۰۲۰ میلادی براساس قرارداد «پاریس» لزوما باید دست کم هفت درصد از انرژی های کشورها انرژی تمیز بوده و در صورت تخطی از این میزان باید جریمه توجه کرد کنند.

وی به ضریب پایین تولید برق نیروگاه ها در کشور و ضرورت توسعه آنها در برنامه های وزارت نیرو اشاره کرد و بیان داشت: این مسئله اهمیت سرمایه گذاری را در حوزه انرژی کشور نمایان میکند.

نماینده مردمان علی آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان به نقش پرسش احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردمان قم از وزیر نیرو با موضوع گران شدن چندین درصدی حق انشعاب ها و چگونگی برنامه ریزی وزارت نیرو جهت کاهش تلفات توزیع برق اشاره کرد و گفت: آقای چیت چیان پاسخ دادند که حق انشعاب ها افزایش چندین صد درصدی نداشته و نخواهد داشت که این پاسخ برای اکثر اعضای کمیسیون قانع کننده بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند که نماینده پرسش کننده از پاسخ وزیر نیرو قانع نشد و پرسش برای نقش در صحن علنی ارسال می شود.

_________________________

تهیه و تدوین : سام ت.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ شکايت از غم هجران چه می‌کنی
««« »»»
در هجر وصل باشد و در ظلمت است نور

قرارداد با یونیت اینترنشنال ترکیه رانت و ابهام دارد

TT / 66 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
پروژه املاک شهرداری، یادآور پروژه خودساخته اصلاح طلبان در ترور سعید حجاریان است
فیلم برگزیده بازی: منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی – دانلود و پخش
ویدیو فیلم خلاصه بازی منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی -دانلود و پخش
ویدیو فیلم گلهای بازی وستهام ۲ ۱ چلسی -دانلود و پخش
فیلم برگزیده بازی: وستهام ۲ ۱ چلسی ( برنامه ۹۰)
کیلیپ فیلم گلهای برتر هفته آماتورها ۹۵/۰۷/۰۵ + دریافت کلیپ
اهداف مشترک قیام حسین و مهدی علیهماالسلام
تازه ترین چیدمان tv room (13 عکس)
وضعیت جسمانی پورحیدری از زبان همسرش
جلوه دیگر از پراید رونمایی شد (+عکس)
خواننده ای که بعد از مرگش هنوز افسانه ای در دنیاست
نمونه مدل لباس رسمی و مجلسی برای زنان مارک دولچه و گابانا (۱۱ عکس)
زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی ریچارد پی را ملت + کتابهای معروفش
صنعت قند با خریدن دانشمندان، تقصیرها را گردن چربی انداخت
زن سال سوئد زنی از ایران است (+ تصاویر)
رویای ازدواج جوانان سعودی با این ماده شتر (+عکس)
عجیب ترین پرونده های خوابگردی جهان
شرطی که اجابت دعا را بیشتر می کند
استخدام ۴ ردیف شغلی در کانون تبلیغاتی سینا گرافیک در خراسان جنوبی
فرزند شهید مدافع حرم مازندرانی چشم به جهان گشود+عکس
تبلیغات