اعتراض شورای صنفی نمایش به دخالت ارشاد


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش درباره جلسه امروز (27 مهر) شورای صنفی نمایش گفت: در شورای صنفی نمایش مصوب شد تا طبق سنوات گذشته فیلم هایی که از جهت مضمون و محتوا در ضدیت ایام سوگورای اباعبدالله الحسین (ع) قرار نمی گیرند می توانند در پنج روز تعطیلات ایام سوگواری اکران شوند امسال سه فیلم «هیهات»، «اروند» و «کربلای جغرافیای یک تاریخ» شامل این مصوبه می شدند و طبق مصوبه قرار بود به اکران ادامه بدهند. متاسفانه در یک حرکت ناهماهنگ با شورای صنفی یکی از مسئولین وزارت ارشاد، اعلام تعطیلی کردند و از اکران سه فیلم جلوگیری شد بدون کوچکترین توجه به شورا صورت گرفت و آقایان هیچ استدلال و توجیهی برای این تصمیم به شورای صنفی نمایش ارایه ندادند.
وی ادامه داد: این روش و نوع عملکرد آقایان دخالت در شورای صنفی نمایش و امور صنفی تلقی می شود و شورای صنفی نمایش نسبت به این مساله حساس است و موضع دارد به همین دلیل امروز هیچ مصوبه ای نداشتیم و هیچ قراردادی به ثبت نرسید تا انشاء الله بعد از شنیدن توضیحات آقای ایل بیگی این مشکل مرتفع شود.
اسعدیان در پاسخ به این سوال که فعالیت سه شرکت تهیه کننده و عدم فعالیت ها از سوی قوه قضاییه گفت: شورای صنفی نمایش ظرف هفته گذشته نامه ای به وزارت ارشاد ارایه داد تا در حل مشکل و وضعیت فعالیت این شرکت ها تسریع به عمل آورد که هنوز پاسخی از وزارت ارشاد دریافت نکردیم. اکران فیلم هایی که از این هفته صورت می گیرد و مربوط به شرکت های اعلام شده است مصوبات قبل از نامه قوه قضاییه بوده است.
وی در خاتمه تاکید کرد: مصوبات قبلی شورای صنفی نمایش در حال انجام است و از این هفته چهارشنبه (28 مهرماه) سه فیلم «سیانور»، «نیمه شب اتفاق خواهد افتاد» و «آس و پاس» اکران می شود.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال