توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی از اصول سیاست خارجی ایران است


با دیگران به اشتراک بگذارید

توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی از اصول سیاست خارجی ایران است

رئیس‌جمهور، توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی را از اصول سیاست خارجی ایران برشمرد و تاکید کرد که تهران برای گسترش همکاری‌ها با ساحل عاج در همه حوزه ها بویژه اقتصادی، آماده است.

تصویر و عکس توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی از اصول سیاست خارجی ایران است

به گزارش «نسیم آنلاین»، حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار «عبدالله مابدی» وزیر خارجه ساحل عاج، با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه روابط دو کشور طی سالهای اخیر، اظهارداشت: ایران و ساحل عاج، ظرفیت های گسترده ای برای توسعه همکاری های مشترک دارند که باید با معرفی این ظرفیت ها، در مسیر تحرکی جدی در روابط دو کشور گام برداشت.

رییس جمهوری با اظهار پیشرفت ها و دستاوردهای ایران اسلامی در حوزه های گوناگون و از جمله خدمات فنی و مهندسی نقل کرد: تهران آماده است در پیشبرد پروژه های مرتبط با ساخت نیروگاه ها، سدها و راه سازی ساحل عاج را کمک کند.

روحانی تشکیل کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ساحل عاج و بررسی ظرفیت های موجود در دو کشور را لازم خواند و اضافه کرد: بخش های خصوصی و اتاق های تبلیغاتی دو کشور باید فعال شده و با برگزاری همایش هایی، با ظرفیت ها و توانمندی هایی یکدیگر برای شتاب دادن به روند توسعه همکاریها بویژه در حوزه اقتصادی، بیش از قبل آشنایی پیدا کنند.

رئیس جمهور، توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی را از اصول سیاست خارجی ایران برشمرد و تاکید کرد که تهران برای گسترش همکاری ها با ساحل عاج در همه حوزه ها بویژه اقتصادی، آماده است.

وی به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همه کشورها در این حوزه اشاره کرد و نقل کرد: تروریسم مشکلی بزرگ برای دنیا است و تروریست ها نیز هیچ رابطه ای با اسلام ندارند چرا که اسلام دین محبت، صلح و همزیستی مسالمت آمیز است و با ایجاد رعب، وحشت، ناامنی و ترساندن و کشتار مردمان به طور صریح مخالف است.

روحانی با اظهار ضرورت مقابله با ریشه های فرهنگی و اقتصادی تروریسم و تبیین نقش مداخله قدرتهای بزرگ در امور داخلی کشورها در ایجاد و توسعه تروریسم، اظهارداشت: ایران با بیش از ۱۷ هزار شهید، بهای سنگینی را در مبارزه با تروریسم توجه کرد کرده و از هیچ مددی به کشورهایی که خواهان همکاری و کمک ایران در مبارزه با تروریسم باشند، دریغ نخواهد کرد.

«عبدالله مابدی» وزیر خارجه ساحل عاج نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی های ایران اسلامی از دولت و ملت کشورش، تاکید کرد که کشورش مصمم به توسعه همکاری ها با ایران در همه حوزه ها بویژه اقتصادی است.

وزیر خارجه ساحل عاج با تاکید بر ضرورت برگزاری با سرعت کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور نقل کرد: تشکیل این کمیسیون و معرفی ظرفیت های مشترک همکاری ها، قادر هست به روند روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی شتاب دهد.

«عبدالله مابدی» با تبریک موفقیت و دستاوردهای مذاکرات اتمی برای دولت و ملت ایران اظهارداشت: این توافق، جایگاه ایران در عرصه نگاه کن المللی را بیش از قبل تقویت کرد و بی تردید تقویت جایگاه ایران در عرصه نگاه کن المللی، به نفع کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

وزیر خارجه ساحل عاج درادامه به موضوع ضرورت مشارکت همگان برای مبارزه با تروریسم اشاره کرد و نقل کرد: توسعه و شکوفایی کشورها در گرو ایجاد صلح و امنیت است و همه کشورها باید در روند مبارزه با تروریسم با یکدیگر همکاری و مشارکت کنند.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد–

نگارنده: گلبهار ق.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ستاره شب هجران نمی‌فشاند نور
««« »»»
به بام قصر برآ و چراغ مه برکن

توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی از اصول سیاست خارجی ایران است

TT / 47 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال