http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رشد 138 واحدی شاخص کل بورس

رشد 138 واحدی شاخص کل بورس

به گزارش صبحانه، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 26 مهر ماه 95 با افزایش 138 واحدی به رقم 77 هزار و 707 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با 63 واحد افزایش عدد 15 هزار و 151 واحد را برای خود ثبت کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با 152 واحد افزایش به رقم 86 هزار و 464 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 141 واحدی به عدد 54 هزار و 519 واحد رسید که شاخص بازار دوم با افزایش 39 واحدی عدد 169 هزار و 92 واحد را برای خود ثبت کرد. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر چندانی روی عدد 823 واحد ایستاد. 

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر با 36 واحد، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با 23 واحد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با 19 واحد افزایش بالاترین تأثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت با 14 واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ج. ا. ا با 12 واحد و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با 9 واحد کاهش بالاترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات روز جاری در بورس تهران به بیش از 381 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 946 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 65 هزار و 537 نوبت دادوستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سرامیک صنعتی اردکان، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری شاهد، بین‌المللی محصولات پارس، پتروشیمی اصفهان، قاسم ایران، مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران کیش، فرآورده‌های غذایی و قند تربت جام، اوراق اجاره «صایان 11»، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پرمیت، اوراق مشارکت میدکو و نورد لوله اهواز حق تقدم آن بازگشایی شدند. 

امروز همچنین بلوک 4.64 درصدی بانک پاسارگاد از سوی سرمایه‌گذاری سامان مجد به طور یکجا و نقد و یا شرایطی به قیمت پایه هر سهم 102 تومان روانه میز فروش بورس تهران شد. در عین حال امروز بانک پاسارگاد بلوک 7.3 درصدی سهام غیرمدیریتی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) را به قیمت هر سهم 350 تومان روی میز فروش بورس تهران گذاشته است.

امروز تعداد صد میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت آسان‌ پرداخت پرشین موسوم به آپ در حالی برای نخستین بار در بازار دوم بورس تهران عرضه و به قیمت هر سهم 9999 ریال کشف قیمت شد که نحوه تخصیص این عرضه اولیه به مردم محل انتقاد کارشناسان و حتی برخی ناظران بورس بود.

آگاهان معتقدند در حالی 10 درصد از سهام آپ به عنوان یک شرکت جدید خصوصی در بورس تهران عرضه اولیه و کشف قیمت می‌شود که اختصاص 40 میلیون سهم برای عرضه به کارکنان این شرکت و تنها تخصیص 60 میلیون سهم به عموم سرمایه‌گذاران با سهمیه هزار سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی از رخدادهای عجیب و غریب در بورس تهران و نافی رسالت این بازار بر عدم تضییع حقوق عموم سهامداران است. در این عرضه اولیه در رخدادی عجیب و بی‌سابقه هیچ سهمیه‌ای برای معامله‌گران ‌برخط (آنلاین) در نظر گرفته نشد و کارگزاری‌ها با ارسال پیامکی به سهامداران خود عنوان کردند «با توجه به عدم عرضه اولیه سهام آپ به مشتریان برخط خواهشمند است در صورت تمایل به خرید سهام درخواست خود را به صورت حضوری، آفلاین و یا کال سنتر حداکثر تا ساعت 12:30 ارسال فرمایید».

در کنار معامله بلوکی بانک پاسارگاد امروز 58 میلیون سهم سایپا به قیمت 8 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد، 49 میلیون سهم سرمایه‌گذاری توکافولاد نیز به قیمت بیش از 7.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

در شرکت صنعتی دریایی ایران اما 26.5 میلیون سهم به قیمت کمتر از 7 میلیارد تومان کد به کد شد. 8 میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آ‌ذراب نیز به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان امروز کد به کد شد. اندکی بیش از 5 میلیون سهم ایران ترانسفو همچنین به ارزش بیش از 8.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی منتقل شد و در نهایت 4 میلیون سهم پالایش نفت خلیج‌فارس به ارزش 2 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری متعادل و رِنج شده بود که به نظر می‌رسید با افزایش حضور خریداران در برابر فروشندگان سهام گروه‌های معدنی و برخی پتروشیمی‌ها و تک‌سهم‌های پالایشی‌ها اقبال نشان می‌دهد.

بازاری که شاهد عرضه اولیه‌ای پرحاشیه با عدم تخصیص سهام به معامله‌گران برخط بود. معامله‌گرانی که عنوان می‌کنند در این شرکت برخی اطلاعات مالی از جمله احتمال معامله بلوکی با خریداران خارجی و حضور در اپراتور مجازی افشا نشده است.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
آخرین قیمت محصولات ام جی +عکس
باشکوه‌ترین و زیباترین هتل های دنیا+عکس
رقابت پزشکان بسیجی برای "خدمت رسانی" به زائران اربعین حسینی (۲ عکس)
روزی که رضاشاه، جم را غافلگیر کرد!
چه تعداد پارکینگ عمومی در کشور داریم؟
کیلیپ فیلم مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی +( آپارات ) پخش
تبلیغات