لزوم فضا سازی مناسب ونشاط افزا در پارک ها وتفرجگاه های شهر


با توجه به لزوم وجود مراکز تفریحی سالم و نشاط افزا در سطح هر شهر، چند سالی است تفرج گاه اصلی داخل شهر(پارک انقلاب) مورد کم توجهی  قرار گرفته است.هنگام عبور از بزرگراه زینبییه (ضلع پشتی پارک،جنب اداره ورزش وجوانان) گویا انسان با بیابانی بی آب و علف روبرو شده است ،این در حالی است که زمانی این قسمت از پارک به علت وجود لوازم بازی مورد استقبال مردم بودومحل اردو زدن خانواده ها و بازی های مختلف خانوادگی بوده است. حال طی روند پیش رو شواهد وقرائن حاکی از این مطلب است که پیمانکار یا متولی امر از فضا سازی این قسمت غفلت نموده است. باید افزود این قسمت از پارک زمانی نیز محل زمین اختصاصی والیبال بوده ودر برهه ای دارای سبد بسکتبال نیز بوده است.تصور اینکه این ورزش ها به صورت مردمی در پارک ها ومراکز تجمع مردمی انجام گردد خود نشاط افزاست.

طبق تحقیقات صاحب نظران جهانی در امر ورزش،وجود محل های بازی ورزش مردمی در سطح پارک ها یا محل های بلااستفاده شهری موجبات تربیت نیروی انسانی کارآمد و ورزشکارانی زبده تر در سطح بالا را مسبب گردیده است. لذا امید واریم با تجدید نظر در امر فضاسازی شهری به احداث زمین های بازی شهری در محل هایی همچون محل یاد شده با هزینه بسیار اندک موجبات ترویج ورزش را در سطح شهر بالا ببریم.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال