عراقچی عازم تاشکند شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

عراقچی عازم تاشکند شد

خبرگزاری فارس: عراقچی عازم تاشکند شد

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه به منظور شرکت در چهل و سومین انجمن وزرای خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی عازم تاشکند شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و نگاه کن المللی وزارت خارجه پس از ظهر امروز (دوشنبه) به منظور شرکت در چهل و سومین انجمن وزرای خارجه سازمان همکاری های اسلامی عازم تاشکند پایتخت ازبکستان شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به خاطر سایر برنامه های از قبل تعیین شده در این انجمن شرکت نمی کند و معاون وی ریاست هیأت ایران را در این انجمن به عهده دارد.

سازمان کنفرانس اسلامی که از تیر سال ۱۳۹۰ نام خود را به سازمان همکاری های اسلامی عوض کرده، در بر می داری ۵۷ عضو است. انجمن وزیران خارجه این سازمان هر سال و انجمن سران، هر سه سال یک بار به انجام رسانده میشود. در این جلسه ها بنا به شرایط سیاسی و اجتماعی عمومی منطقه و دنیا به برخی موضوعات به صورت محوری توجه کرده می شود.

آخرین نشست سران سازمان همکاری های اسلامی فروردین سالجاری به انجام رسانده شد که به خاطر وجود چندین بند ضدایرانی در بیانیه پایانی این نشست که با لابی سعودی ها در بیانیه جای داده شده بود، حسن روحانی رئیس جمهور و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در این نشست شرکت نکردند.

– براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد –

نگارش : آبتين ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مگر تو شانه زدی زلف عنبرافشان را
««« »»»
که باد غاليه سا گشت و خاک عنبربوست

عراقچی عازم تاشکند شد

TT / 52 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال