داعش «مقبره الشهدا» اردوگاه یرموک را شخم زد/حماس و فتح محکوم کردند


 گروه تروریستی «داعش» در ادامه جنایت های خود در سوریه دست به تخریب مقبره شهدای اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» در نزدیکی دمشق زد که قبور تعدادی از شهدای فلسطینی مانند شهید «خلیل الوزیر» ملقب به ابو جهاد مرد شماره 2 جنبش فتح و معاون یاسر عرفات رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین و «سعد صایل» و جمعی دیگر از شهدای فلسطینی در آنجا قرار داشت.

 
به گزارش فارس، «انور عبدالهادی» رئیس اداره سازمان آزادیبخش فسلطین «ساف» در سوریه اعلام کرد چند روزی است که داعش شخم زدن و تخریب  مقبره الشهدای اردوگاه یرموک در جنوب دمشق را از سر گرفته است.
 
در مقبره‌الشهدا، هزاران قبر از جمله قبر رهبران فلسطینی امثال «خلیل الوزیر» ملقب به «ابوجهاد» و «سعد صایل» قرار دارند، داعش علت این اقدام را مشاهده شواهدی مخالف با شریعت اسلامی در مقبره مذکور اعلام کرده است.
 
عبدالهادی در ادامه گفت انتقال اجساد شهدا به فلسطین در مرحله فعلی به دلیل عدم قبول اسرائیل ممکن نیست.
 
 پیشتر حدود 200 هزار فلسطینی در اردوگاه یرموک زندگی می‌کردند اما اکنون فقط 5 هزار نفر باقی مانده‌اند.
 
واکنش حماس
 
«عزت الرشق» از رهبران حماس در واکنش به این موضوع اعلام کرد: تخریب مقبره الشهدا و قبر دو رهبر شهید فلسطینی «خلیل الوزیر» و «سعد صایل» را به شدت محکوم می‌کنیم.
 
واکنش فتح به جنایت داعش در تخریب قبور شهدای فلسطینی
به گزارش قدس، «فایز ابوعطیه» سخنگوی جنبش فتح در واکنش به این اقدام تروریست های داعش اعلام کرد که این جنایت داعش علیه قبور رموز مقاومت فلسطین بی پاسخ نخواهد ماند، و مباران جنبش فتح تازمانی که انتقام این جنایات را از ترویست های داعش نگیرد، ساکت و آرام نمی نشیند.

سخنگوی فتح در قسمتی از اظهارت خود تاکید کرد که مکان اصلی شهدای فلسطینی سرزمین فلسطین است، به همین دلیل با تمام موسسات ذیربط برای انتقال اجساد شهدایی که قبور آنها توسط داعشی ها تخریب شد، تلاش خواهیم کرد.

 وی در ادامه از جامعه بین المللی خواست که امنیت فلسطینان را در اردوگاه یرموک و تمام اردوگاه های فلسطینی در خاک سوریه را  تامین کنند.
 
 

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال